Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

KTA technika: tradiční český dodavatel pro projekty a stavby v dopravě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost KTA technika vznikla v roce 1994 v Plzni. Orientuje se především na organizaci projektů a výstavby velkých investičních celků v oboru speciální elektrotechniky. Působnost firmy se rozrostla po celé ČR, zejména v oborech na kolejových drahách, v silniční a městské dopravě, elektro a dopravní signalizace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Za podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj pro Vás osazujeme autobusová a železniční nádraží v Plzeňském kraji novými informačními systémy pro cestující | foto: KTA technika

KTA technika: ikonky

Společnost KTA technika zajišťuje zakázky od realizace projektu po konečnou stavbu, poskytuje veřejnoprávní projednání, revize elektro, projednání věcných břemen s vlastníky pozemků, ekonomické rozbory staveb, poradenskou a konzultační činnost, projednání se správci a vlastníky projektovaných zařízení.

Rodinná firma KTA technika

KTA technika je rodinnou firmou s jedním jednatelem a je v ní od počátku zaveden Integrovaný manažerský systém řízení jakosti zakázek.

KTA technika - sídlo společnosti

Pravidelně jsou prováděny interní a externí audity dle norem ISO 9001, pro environmentální systém managementu EMS, dle norem ISO 14001, pro bezpečnost práce OHSAS 18001. Společnost má vlastní kvalifikované pracovníky z řad zaměstnanců pro provádění revizí, inženýrských a stavebních činností ve smyslu UTZ určených technických zařízení ze Zákona o drahách.

Činnost firmy KTA technika:

 • Automatizace a zabezpečovací systémy pro železniční tratě, koleje, přejezdy komunikací, cyklostezek, pro vlečky, pro stanice železniční, pro přestupní uzly městské dopravy
 • Dopravní světelná signalizace městských křižovatek
 • Elektrické požární signalizace
 • Elektrické zabezpečovací signalizace
 • Elektrická vedení různých typů mn, nn, vn, výpočty vlivů trakce
 • Informační systémy pro cestující
 • Kamerové systémy
 • Nadzemní vedení
 • Počítačové sítě, Wi-Fi sítě
 • Radiová zařízení
 • Revize elektrických zařízení
 • Revize určených technických zařízení UTZ
 • Rozhlasová zařízení
 • Signalizace pro nevidomé
 • Stavební práce
 • Stavby určených technických zařízení
 • Telekomunikační systémy
 • Trakční kabely
 • Zámečnická a strojní výroba
 • Železniční přejezdy
KTA technika: tradiční český dodavatel pro projekty a stavby v dopravě

Systémy sdělovací a zabezpečovací techniky dodávané naší firmou jsme dodali s novými typy prvků prvně v devadesátých letech minulého století, ba tisíciletí. Fungují mnohé z nich dodnes. Některé KTA technika doplňuje novými bezpečnostními prvky, případně dodává prvky automatizace, které umožňují nové kontroly a sběry dat. Případně přinášejí pohodlnější pracovní prostředí nebo úlevu od pracovního přetížení pracovníkům zadavatele. Úkoly jsou různé. Převézt provoz na zautomatizovaný, provádět kontrolní službu, například náhodnou kontrolu vozidel v obou směrech, měření prostorových podmínek, zajištění výstrah, signalizace, různá atypická řešení.

Mezi první zakázky patřily kromě montáží v železničním prostředí také montáže aplikací parkovacích systémů. Různé sestavy prováděla společnost KTA technika na zakázku v horských oblastech Šumavy u atraktivních hotelových komplexů v okolí Špičáku, pro lázeňské oblasti Františkových Lázní a Mariánských Lázní a dále pokračovala místa v oblastech dopravy - centrální autobusové nádraží v Plzni, spedice, vnitrostátní a mezinárodní zasilatelská společnost Četrans, Ferona, Česká pošta, Kovošrot, Západočeská plynárenská v Plzni, de Wolf GROUP - facility servis v Chebu, budovy justice, KS-Europe a desítky dalších v oblasti atraktivních ploch výstavních domů jako je INGO Casino na Národní třídě ve Františkových Lázních.

Další aplikace stávajících parkovacích zařízení jsme doplnili servisem. Servis poskytujeme také na signalizačních zařízeních na přejezdech vleček a na aplikacích zařízení na železnici a v městské dopravě, které potřebují revize a zkoušky ze Zákona o drahách.

Ve správě máme i zařízení, která jsme nedodávali, servis je však potřebný - součástí parkoviště je závora, parkovací automat, pokladna elektronická kasa pro úhradu poplatků parkovného, kamerový systém a doprovodné dálkové ovládání, čtečky, vjezdový a výjezdový automat, smyčka pro detekci vozidel, fotobuňka, maják, a desítky dalších prvků.

Původní dodavatel je již neznámý nebo nedohledatelný, ještě ani neskončila záruka a je potřebné provádět opravy chybně namontovaných dílů nebo změnit nedokončené nastavení, provést pozáruční servis, pravidelnou elektro revizi, případně provést výměnu nabouraných částí, pomoci s vyřízením dokladů pro pojišťovnu.

Provádíme repase starých dílů, doplnění nových automatizačních prvků, nesnažíme se přesvědčovat odběratele, že by musel vždy utrácet za kompletní nové prvky. Nabízíme zpracování ceny pro několik variant, aby měl možnost si vybrat každý ten postup prací a dodávek, který mu vyhovuje.

Úpravy stavebních částí jsou samozřejmostí. Definitivní úpravy povrchů, řezání asfaltu, dlažby, výkopové a betonářské práce, nový povrch litý či zadlážděný, obrubníky, vodorovné značení, svislé značení dopravními značkami, komunikační zařízení pro přivolání obsluhy.

KTA technika autorizovala již 1330 projektů a realizovala stovky staveb

Práce na dopravních stavbách probíhají i v nočních hodinách, ve snaze neomezovat provoz dopravy. Společnost KTA technika autorizovala k dnešnímu dni 1330 vlastních projektů a realizovala stovky staveb. K významným zakázkám patří výstavba světelných křižovatek v Plzni, projekty pro rozsáhlé rekonstrukce dopravních staveb.

Podíleli jsme se s profesemi stavebních inženýrů a architektů na mnoha rekonstrukcích jejich součástí byly komunikace, dálnice, rychlostní silnice, přivaděče a místní rekonstrukce sídliště, úpravy kruhového objezdu či městské komunikace, kabelovodu, tranzitní dálkové trasy inženýrských sítí a související stavební úpravy.

KTA technika - světelná signalizace

V průběhu let jsme dodávali prvky dovozových zařízení, ale většinu dodávek jsme provedli z dodávek tradičních českých výrobců. V letech počátků firmy jsme spolupracovali na montážích nových systémů jako subdodavatelé pro firmu AŽD Praha. Podíleli jsme se na výstavbě prvních koridorových staveb ve Svitavách, v Přelouči, v Ústí nad Labem. Byli jsme hlavní dodavatelé stavby elektronického stavědla v Měšicích u Prahy, kde výrobcem zařízení byla opět česká firma, dodavatel zabezpečovací techniky firma Starmon z Chocně. V letech 2008 do současnosti se podílíme subdodávkami montážních prací na stavbě železničního koridoru v části Beroun - Zbiroh - Rokycany - Plzeň.

V současnosti pracujeme na stavbě III. Tranzitního železničního koridoru železniční (III.TŽK) - oficiální název stavby Průjezd uzlem Plzeň ve směru III. Tranzitního železničního koridoru, mezi techniky a dotčenými stranami se ujal termín "Uzel Plzeň". Vracíme se na místa, kde firma ve svých počátcích dodávala jako hlavní dodavatel kompletní celky prvních zabezpečovacích systémů s elektronickými prvky z výrobků firmy AŽD Praha a upravovala zabezpečovací zařízení mnoha stavědel v železničním uzlu Plzeň, na Jižní předměstí, ve stanici Koterov, dodávala nové přejezdy ulic v Plzni s přidanou hodnotou znalosti místního prostředí.

Firma KTA technika je tradiční český dodavatel projektů a staveb.

KTA technika: logo
Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

I vy v sobě najdete talent. Začněte malovat

Máme pro vás skvělou zprávu. I vy můžete namalovat třeba takhle krásnou květinu!

Věděli jste, že i vy můžete začít kreslit nebo malovat? Ano, zvládnete to také a ještě si nádherně odpočinete u...

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Prague PlayOffs 2018: Vyhrajte dvě vstupenky v hodnotě 7 380 Kč

Prague PlayOffs 2018: Vyhrajte 2 vstupenky v hodnotě 7 380 Kč

Milujete koně? Účastníte se různých parkurových klání? Ať už je vaše odpověď kladná na první či druhou otázku, případně...

Najdete na iDNES.cz