Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

KTA technika: tradiční český dodavatel pro projekty a stavby v dopravě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost KTA technika se orientuje především na organizaci projektů a výstavby velkých investičních celků v oboru speciální elektrotechniky. Působnost firmy se rozrostla po celé ČR, zejména v oborech na kolejových drahách, v silniční a městské dopravě, elektro a dopravní signalizace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Za podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj pro Vás osazujeme autobusová a železniční nádraží v Plzeňském kraji novými informačními systémy pro cestující | foto: KTA technika

KTA technika: ikonky

KTA technika: ikonky

Společnost KTA technika vznikla v roce 1994 v Plzni. Zajišťuje zakázky od realizace projektu po konečnou stavbu, poskytuje veřejnoprávní projednání, revize elektro, projednání věcných břemen s vlastníky pozemků, ekonomické rozbory staveb, poradenskou a konzultační činnost a projednání se správci a vlastníky projektovaných zařízení.

Rodinná firma KTA technika

KTA technika je rodinnou firmou s jedním jednatelem. Od počátku je v ní zaveden Integrovaný manažerský systém řízení jakosti zakázek.

KTA technika - sídlo společnosti

KTA technika - sídlo společnosti

Pravidelně jsou prováděny interní a externí audity dle norem ISO 9001, pro environmentální systém managementu EMS, dle norem ISO 14001, pro bezpečnost práce OHSAS 18001. Společnost má vlastní kvalifikované pracovníky z řad zaměstnanců pro provádění revizí, inženýrských a stavebních činností ve smyslu UTZ určených technických zařízení ze Zákona o drahách.

Činnost firmy KTA technika:

 • Automatizace a zabezpečovací systémy pro železniční tratě, koleje, přejezdy komunikací, cyklostezek, pro vlečky, pro stanice železniční, pro přestupní uzly městské dopravy
 • Dopravní světelná signalizace městských křižovatek
 • Elektrické požární signalizace
 • Elektrické zabezpečovací signalizace
 • Elektrická vedení různých typů mn, nn, vn, výpočty vlivů trakce
 • Informační systémy pro cestující
 • Kamerové systémy
 • Nadzemní vedení
 • Počítačové sítě, Wi-Fi sítě
 • Radiová zařízení
 • Revize elektrických zařízení
 • Revize určených technických zařízení UTZ
 • Rozhlasová zařízení
 • Signalizace pro nevidomé
 • Stavební práce
 • Stavby určených technických zařízení
 • Telekomunikační systémy
 • Trakční kabely
 • Zámečnická a strojní výroba
 • Železniční přejezdy
KTA technika: tradiční český dodavatel pro projekty a stavby v dopravě

KTA technika: tradiční český dodavatel pro projekty a stavby v dopravě

Systémy sdělovací a zabezpečovací techniky firma dodala s novými typy prvků prvně v devadesátých letech minulého století, mnohé z nich fungují dodnes. Některé KTA technika doplňuje novými bezpečnostními prvky, případně dodává prvky automatizace umožňující nové kontroly a sběry dat. Případně přinášejí pohodlnější pracovní prostředí či úlevu od pracovního přetížení pracovníků zadavatele.

Úkoly jsou různé. Převést provoz na zautomatizovaný, provádět kontrolní službu, měření prostorových podmínek, zajištění výstrah, signalizace či různá atypická řešení.

Mezi první zakázky patřily kromě montáží v železničním prostředí také montáže aplikací parkovacích systémů. Různé sestavy prováděla společnost KTA technika na zakázku v horských oblastech Šumavy u atraktivních hotelových komplexů v okolí Špičáku, pro lázeňské oblasti Františkových Lázní a Mariánských Lázní a dále pokračovala místa v oblastech dopravy - centrální autobusové nádraží v Plzni, spedice, vnitrostátní a mezinárodní zasilatelská společnost Četrans, Ferona, Česká pošta, Kovošrot, Západočeská plynárenská v Plzni, de Wolf GROUP - facility servis v Chebu, budovy justice, KS-Europe a desítky dalších v oblasti atraktivních ploch výstavních domů jako je INGO Casino na Národní třídě ve Františkových Lázních. V posledním roce firma dodávala kompletní systém závor na Úřadu práce v Plzni a kolem Západočeské univerzity v Plzni.

Další aplikace stávajících parkovacích zařízení doplnila servisem, který poskytuje také na signalizačních zařízeních na přejezdech vleček a na aplikacích zařízení na železnici a v městské dopravě potřebujících revize a zkoušky ze Zákona o drahách.

Ve správě má i zařízení, která nedodávala, servis je však potřebný - součástí parkoviště je závora, parkovací automat, pokladna elektronická kasa pro úhradu poplatků parkovného, kamerový systém a doprovodné dálkové ovládání, čtečky, vjezdový a výjezdový automat, smyčka pro detekci vozidel, fotobuňka, maják...

Původní dodavatel je již neznámý nebo nedohledatelný, ještě ani neskončila záruka a je potřebné provádět opravy chybně namontovaných dílů nebo změnit nedokončené nastavení, provést pozáruční servis, pravidelnou elektro revizi, provést výměnu nabouraných částí či pomoci s vyřízením dokladů pro pojišťovnu.

Provádí také repase starých dílů, doplnění nových automatizačních prvků, nesnaží se přesvědčovat odběratele, že by musel vždy utrácet za kompletní nové prvky. Nabízí zpracování ceny pro několik variant, aby měl možnost si vybrat postup prací a dodávek, který mu vyhovuje.

Úpravy stavebních částí jsou samozřejmostí. Definitivní úpravy povrchů, řezání asfaltu, dlažby, výkopové a betonářské práce, nový povrch litý či zadlážděný, obrubníky, vodorovné značení, svislé značení dopravními značkami, komunikační zařízení pro přivolání obsluhy.

KTA technika autorizovala již 1608 projektů a realizovala stovky staveb

Práce na dopravních stavbách probíhají i v nočních hodinách, ve snaze neomezovat provoz dopravy. Společnost KTA technika autorizovala k dnešnímu dni 1608 vlastních projektů a realizovala stovky staveb. K významným zakázkám patří výstavba světelných křižovatek v Plzni, projekty pro rozsáhlé rekonstrukce dopravních staveb.

Podílela se s profesemi stavebních inženýrů a architektů na mnoha rekonstrukcích, jejich součástí byly komunikace, dálnice, rychlostní silnice, přivaděče a místní rekonstrukce sídliště, úpravy kruhového objezdu či městské komunikace, kabelovodu, tranzitní dálkové trasy inženýrských sítí a související stavební úpravy.

KTA technika - světelná signalizace

KTA technika - světelná signalizace

V průběhu let dodávala prvky dovozových zařízení, ale většinu dodávek získala od tradičních českých výrobců.
V počátcích firmy spolupracovala na montážích nových systémů jako subdodavatel pro firmu AŽD Praha. Podílela se na výstavbě prvních koridorových staveb ve Svitavách, v Přelouči, v Ústí nad Labem. Byla hlavním dodavatelem stavby elektronického stavědla v Měšicích u Prahy, kde byla výrobcem zařízení opět česká firma, dodavatel zabezpečovací techniky firma Starmon z Chocně. Od roku 2008 do současnosti se podílí subdodávkami montážních prací na stavbě železničního koridoru v části Beroun - Zbiroh - Rokycany - Plzeň.

V současnosti pracuje na stavbě III. Tranzitního železničního koridoru železniční (III.TŽK) - oficiální název stavby Průjezd uzlem Plzeň ve směru III. Tranzitního železničního koridoru, mezi techniky a dotčenými stranami se ujal termín „Uzel Plzeň“. Právě zde firma ve svých počátcích dodávala jako hlavní dodavatel kompletní celky prvních zabezpečovacích systémů s elektronickými prvky z výrobků firmy AŽD Praha a upravovala zabezpečovací zařízení mnoha stavědel v železničním uzlu Plzeň, na Jižní předměstí, ve stanici Koterov, dodávala nové přejezdy ulic v Plzni s přidanou hodnotou znalosti místního prostředí.

V posledním roce firma KTA technika, tradiční český dodavatel projektů a staveb, realizovala desítky vlastních projektů a staveb. Rovněž se podílí dodávkami sdělovacího a zabezpečovacího zařízení na rekonstrukci kolejových drah ve spolupráci sdružení mnoha stavebních firem. V poslední době např. Strabag, Porr, Alpine, AŽD, ŽPK, Metroporojekt, SUDOP a desítky dalších dodavatelů. 

KTA technika: logo

KTA technika: logo

Autor:

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Změny v půjčkách na bydlení pro mladé. Co všechno je jinak?

Změny v půjčkách na bydlení pro mladé: Co všechno je jinak?

Mladí lidé mají spousty přání a snů. Mezi ty nejběžnější patří vlastní bydlení. Vždyť kdo by se nechtěl jednou...

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Vložte do rukou svých B2B obchodníků účinnou zbraň! Je čas vidět svůj business z větší perspektivy, přes externí data....

Jak zvýšit energetickou soběstačnost rodinných domů?

Jak zvýšit energetickou soběstačnost rodinných domů?

Malá solární elektrárna na střeše rodinných domů je jedním z nejsilnějších trendů poslední doby. Díky změně podmínek...

Najdete na iDNES.cz