Kryptoměny: v čem tkví jejich kouzlo a jak se s nimi naučit obchodovat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Už jste slyšeli o kryptoměnách? Nejspíše ano, především o Bitcoinech se vedou diskuse na internetu a v odborných časopisech neustále. Každou chvíli nejen o této virtuální měně slyšíme také v mediálních prostředcích.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kryptoměny: V čem tkví jejich kouzlo a jak se s nimi naučit obchodovat | foto: čtk

Za více než deset let své existence dokázal právě zmiňovaný Bitcoin vyvolat doslova revoluci v obchodování s těmito nehmotnými finančními prostředky. Co lidi na virtuálních měnách nejvíce láká? V čem je jejich skutečné kouzlo a jak se orientovat v tomto virtuálním světě, případně se naučit obchodovat s nimi? Čtěte dál, na všechny tyto otázky se vám dostane odpovědí.

Blockchain jako hlavní kouzlo kryptoměn

Hned na počátku je nezbytné uvést několik důvodů, proč si virtuální měny našly tolik zájemců. Tím prvním je bezesporu fakt, že se na nich dá vcelku solidně vydělávat. Jejich hodnota se neustále mění, což také přidá na adrenalinu při obchodování. Během několika okamžiků lze získat velmi solidní zhodnocení. 

Velkým lákadlem na kryptoměnách je ovšem i technologie označovaná jako Blockchain. Na rozdíl od klasických měn nemají kryptoměny žádnou centrální banku, kde by byly vydávány. Blockchain je jakási distribuovaná databáze, jež není řízena nikým a odnikud. Je tedy prakticky zvenčí nenapadnutelná. Zapomenout můžete i na inflaci a některé jiné negativní jevy spojené se standardními měnami.

K čemu jsou kryptoměny?

K placení a obchodování. V současné době už není problém zaplatit především prostřednictvím Bitcoinu třeba při nákupu v některém z eshopů. Bez problémů s ním ale zaplatíte i v mnohých vybraných barech, restauracích a ostatních zařízeních. Drtivá většina lidí ovšem kupuje virtuální měny hlavně pro investování.

Jak vydělávat na kryptoměnách?

V podstatě existují dvě alternativy generování zisku s kryptoměnami. Jaké to jsou?

Težba kryptoměn

První alternativou získávání kryptoměny je jejich těžení. Při jeho realizaci se neobejdete bez kvalitní a vysokým výkonem disponující těžební počítačové sestavy. Ne každý má na její nákup dostatek finančních prostředků. I z toho důvodu se těžaři seskupují do větších skupin, které se jednak podělí v investicích do soustav a jednak se následně mezi ně rozdělí i potenciální zisk.

Obchod s kryptoměnami

Druhou poměrně rozšířenou alternativou je nakupování kryptoměn na specifických burzách. Existuje jich hned několik. Velkou výhodou obchodování s nimi je i alternativa začátku nákupu minimální hodnoty kryptoměny. Sledujete-li třeba kurz Bitcoinu, zjistíte, že se hodně často mění, a tak nemáte zpočátku odvahu pro horentní investice. Bez problémů si lze koupit pro vyzkoušení klidně i jenom 0,001 Bitcoinu. Učiníte tak kupříkladu na burze GDAX. Tady se obejde váš nákup bez jakýchkoli poplatků.

Nic není bez rizika…

Máte-li představu, že obchodování s kryptoměnami není nijak rizikové, jste na omylu. Důkazem budiž loňský rok, kdy šly virtuální měny strmě dolů. Se stoprocentní jistotou nepředpoví dlouhodobější kurzu jakékoli měny nikdo. Takový Bitcoin kurz je značně proměnlivý a platí to v podstatě i o jiných měnách virtuálního charakteru. Aktuální stav je takový, že hodnoty stoupají. V současnosti činí celková hodnota kryptoměn po celém světě cca okolo 400 miliard USD.

Pronikněte do tajů kryptoměn

Jste ve světě financí úplným laikem a máte strach do něčeho takového investovat? Nemusíte, ovšem za předpokladu, že si zjistíte více informací a naučíte se s kryptoměnami zacházet. Optimální je využít služeb, které nabízí Altclub

Jedná se v podstatě o spolek lidí, již se o kryptoměny dlouhodobě zajímají a mají s nimi spousty zkušeností. Pojímá jednak těžaře a jednak také obchodníky i nadšence v IT, kteří se nakonec uchýlili k tomu, že se živí právě na trhu s kryptoměnami. Společnost nabízí kurz pro úplné začátečníky. Bez zbytečné omáčky a cizích výrazů se přesně dozvíte, jaký je základní systém fungování kryptoměn. Podíváte se na aktuální grafiku a instruktážní video.

Poučit se mohou i zkušení investoři

Altclub aktuálně nabízí také kurz učený pro pokročilé. Pokud již tedy máte v oblasti virtuálních měn něco za sebou a veškeré zmiňované pojmy znáte, určitě se vám bude hodit. Mimo jiné se dozvíte něco o předpovědích vývoje hodnoty virtuálních měn anebo o spoustě časem prověřených efektivních investičních strategiích. 

Největší nadšenci se mohou dokonce stát členy klubu. Ti už mají možnost mezi sebou komunikovat třeba přes známý kanál Discord. Kryptoměny se tak pro vás stanou zábavou a skvělým živobytím. Svou práci přitom vyřešíte z pohodlí vlastního domova bez zbytečně brzkého vstávání a dlouho trvajícího cestování.

Nejčtenější

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Mountfield překvapuje: ve velkém se pustil do vánočních dekorací

Vánoční dekorace Mountfield.

Mountfield letos pojímá Vánoce ve velkém stylu. Připravil pro zákazníky ohromný výběr vánočních dekorací. Od LED...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Další z rubriky

API rozhraní a databáze vám pomohou při rozhodování

API rozhraní a databáze vám pomohou při rozhodování

Na internetu lze dnes najít celou řadu tzv. „open dat“, která jsou zdarma. Proč tedy využívat často komerční API...

Potřebujete vyřešit obalové materiály pro výrobu automobilových dílů?

Potřebujete vyřešit obalové materiály pro výrobu automobilových dílů?

Přinášíme řešení pro firmy, které hledají vysokou kvalitu, dlouhou životnost a partnera, který dokáže řešit také...

Jak na výkup nepotřebných společností? Obraťte se na odborníky

Jak na výkup nepotřebných společností? Obraťte se na odborníky

Chystáte se odejít do důchodu a nemáte komu předat firmu, kterou jste vybudovali? Potřebujete kapitál na nový projekt?...

Najdete na iDNES.cz