Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kryptoměny: v čem tkví jejich kouzlo a jak se s nimi naučit obchodovat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Už jste slyšeli o kryptoměnách? Nejspíše ano, především o Bitcoinech se vedou diskuse na internetu a v odborných časopisech neustále. Každou chvíli nejen o této virtuální měně slyšíme také v mediálních prostředcích.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kryptoměny: V čem tkví jejich kouzlo a jak se s nimi naučit obchodovat | foto: čtk

Za více než deset let své existence dokázal právě zmiňovaný Bitcoin vyvolat doslova revoluci v obchodování s těmito nehmotnými finančními prostředky. Co lidi na virtuálních měnách nejvíce láká? V čem je jejich skutečné kouzlo a jak se orientovat v tomto virtuálním světě, případně se naučit obchodovat s nimi? Čtěte dál, na všechny tyto otázky se vám dostane odpovědí.

Blockchain jako hlavní kouzlo kryptoměn

Hned na počátku je nezbytné uvést několik důvodů, proč si virtuální měny našly tolik zájemců. Tím prvním je bezesporu fakt, že se na nich dá vcelku solidně vydělávat. Jejich hodnota se neustále mění, což také přidá na adrenalinu při obchodování. Během několika okamžiků lze získat velmi solidní zhodnocení. 

Velkým lákadlem na kryptoměnách je ovšem i technologie označovaná jako Blockchain. Na rozdíl od klasických měn nemají kryptoměny žádnou centrální banku, kde by byly vydávány. Blockchain je jakási distribuovaná databáze, jež není řízena nikým a odnikud. Je tedy prakticky zvenčí nenapadnutelná. Zapomenout můžete i na inflaci a některé jiné negativní jevy spojené se standardními měnami.

K čemu jsou kryptoměny?

K placení a obchodování. V současné době už není problém zaplatit především prostřednictvím Bitcoinu třeba při nákupu v některém z eshopů. Bez problémů s ním ale zaplatíte i v mnohých vybraných barech, restauracích a ostatních zařízeních. Drtivá většina lidí ovšem kupuje virtuální měny hlavně pro investování.

Jak vydělávat na kryptoměnách?

V podstatě existují dvě alternativy generování zisku s kryptoměnami. Jaké to jsou?

Težba kryptoměn

První alternativou získávání kryptoměny je jejich těžení. Při jeho realizaci se neobejdete bez kvalitní a vysokým výkonem disponující těžební počítačové sestavy. Ne každý má na její nákup dostatek finančních prostředků. I z toho důvodu se těžaři seskupují do větších skupin, které se jednak podělí v investicích do soustav a jednak se následně mezi ně rozdělí i potenciální zisk.

Obchod s kryptoměnami

Druhou poměrně rozšířenou alternativou je nakupování kryptoměn na specifických burzách. Existuje jich hned několik. Velkou výhodou obchodování s nimi je i alternativa začátku nákupu minimální hodnoty kryptoměny. Sledujete-li třeba kurz Bitcoinu, zjistíte, že se hodně často mění, a tak nemáte zpočátku odvahu pro horentní investice. Bez problémů si lze koupit pro vyzkoušení klidně i jenom 0,001 Bitcoinu. Učiníte tak kupříkladu na burze GDAX. Tady se obejde váš nákup bez jakýchkoli poplatků.

Nic není bez rizika…

Máte-li představu, že obchodování s kryptoměnami není nijak rizikové, jste na omylu. Důkazem budiž loňský rok, kdy šly virtuální měny strmě dolů. Se stoprocentní jistotou nepředpoví dlouhodobější kurzu jakékoli měny nikdo. Takový Bitcoin kurz je značně proměnlivý a platí to v podstatě i o jiných měnách virtuálního charakteru. Aktuální stav je takový, že hodnoty stoupají. V současnosti činí celková hodnota kryptoměn po celém světě cca okolo 400 miliard USD.

Pronikněte do tajů kryptoměn

Jste ve světě financí úplným laikem a máte strach do něčeho takového investovat? Nemusíte, ovšem za předpokladu, že si zjistíte více informací a naučíte se s kryptoměnami zacházet. Optimální je využít služeb, které nabízí Altclub

Jedná se v podstatě o spolek lidí, již se o kryptoměny dlouhodobě zajímají a mají s nimi spousty zkušeností. Pojímá jednak těžaře a jednak také obchodníky i nadšence v IT, kteří se nakonec uchýlili k tomu, že se živí právě na trhu s kryptoměnami. Společnost nabízí kurz pro úplné začátečníky. Bez zbytečné omáčky a cizích výrazů se přesně dozvíte, jaký je základní systém fungování kryptoměn. Podíváte se na aktuální grafiku a instruktážní video.

Poučit se mohou i zkušení investoři

Altclub aktuálně nabízí také kurz učený pro pokročilé. Pokud již tedy máte v oblasti virtuálních měn něco za sebou a veškeré zmiňované pojmy znáte, určitě se vám bude hodit. Mimo jiné se dozvíte něco o předpovědích vývoje hodnoty virtuálních měn anebo o spoustě časem prověřených efektivních investičních strategiích. 

Největší nadšenci se mohou dokonce stát členy klubu. Ti už mají možnost mezi sebou komunikovat třeba přes známý kanál Discord. Kryptoměny se tak pro vás stanou zábavou a skvělým živobytím. Svou práci přitom vyřešíte z pohodlí vlastního domova bez zbytečně brzkého vstávání a dlouho trvajícího cestování.

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Džíny s “chytrou” kapsou na mobil, která ochrání spermie před teplem a elektromagnetickým zářením, znovuzrozené...

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Začalo to nápadem, který se realizoval v pronajaté místnosti o velikosti 20 metrů čtverečních. Brzy bylo nutné najít...

Najdete na iDNES.cz