Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kryptoměny: v čem tkví jejich kouzlo a jak se s nimi naučit obchodovat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Už jste slyšeli o kryptoměnách? Nejspíše ano, především o Bitcoinech se vedou diskuse na internetu a v odborných časopisech neustále. Každou chvíli nejen o této virtuální měně slyšíme také v mediálních prostředcích.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kryptoměny: V čem tkví jejich kouzlo a jak se s nimi naučit obchodovat | foto: čtk

Za více než deset let své existence dokázal právě zmiňovaný Bitcoin vyvolat doslova revoluci v obchodování s těmito nehmotnými finančními prostředky. Co lidi na virtuálních měnách nejvíce láká? V čem je jejich skutečné kouzlo a jak se orientovat v tomto virtuálním světě, případně se naučit obchodovat s nimi? Čtěte dál, na všechny tyto otázky se vám dostane odpovědí.

Blockchain jako hlavní kouzlo kryptoměn

Hned na počátku je nezbytné uvést několik důvodů, proč si virtuální měny našly tolik zájemců. Tím prvním je bezesporu fakt, že se na nich dá vcelku solidně vydělávat. Jejich hodnota se neustále mění, což také přidá na adrenalinu při obchodování. Během několika okamžiků lze získat velmi solidní zhodnocení. 

Velkým lákadlem na kryptoměnách je ovšem i technologie označovaná jako Blockchain. Na rozdíl od klasických měn nemají kryptoměny žádnou centrální banku, kde by byly vydávány. Blockchain je jakási distribuovaná databáze, jež není řízena nikým a odnikud. Je tedy prakticky zvenčí nenapadnutelná. Zapomenout můžete i na inflaci a některé jiné negativní jevy spojené se standardními měnami.

K čemu jsou kryptoměny?

K placení a obchodování. V současné době už není problém zaplatit především prostřednictvím Bitcoinu třeba při nákupu v některém z eshopů. Bez problémů s ním ale zaplatíte i v mnohých vybraných barech, restauracích a ostatních zařízeních. Drtivá většina lidí ovšem kupuje virtuální měny hlavně pro investování.

Jak vydělávat na kryptoměnách?

V podstatě existují dvě alternativy generování zisku s kryptoměnami. Jaké to jsou?

Težba kryptoměn

První alternativou získávání kryptoměny je jejich těžení. Při jeho realizaci se neobejdete bez kvalitní a vysokým výkonem disponující těžební počítačové sestavy. Ne každý má na její nákup dostatek finančních prostředků. I z toho důvodu se těžaři seskupují do větších skupin, které se jednak podělí v investicích do soustav a jednak se následně mezi ně rozdělí i potenciální zisk.

Obchod s kryptoměnami

Druhou poměrně rozšířenou alternativou je nakupování kryptoměn na specifických burzách. Existuje jich hned několik. Velkou výhodou obchodování s nimi je i alternativa začátku nákupu minimální hodnoty kryptoměny. Sledujete-li třeba kurz Bitcoinu, zjistíte, že se hodně často mění, a tak nemáte zpočátku odvahu pro horentní investice. Bez problémů si lze koupit pro vyzkoušení klidně i jenom 0,001 Bitcoinu. Učiníte tak kupříkladu na burze GDAX. Tady se obejde váš nákup bez jakýchkoli poplatků.

Nic není bez rizika…

Máte-li představu, že obchodování s kryptoměnami není nijak rizikové, jste na omylu. Důkazem budiž loňský rok, kdy šly virtuální měny strmě dolů. Se stoprocentní jistotou nepředpoví dlouhodobější kurzu jakékoli měny nikdo. Takový Bitcoin kurz je značně proměnlivý a platí to v podstatě i o jiných měnách virtuálního charakteru. Aktuální stav je takový, že hodnoty stoupají. V současnosti činí celková hodnota kryptoměn po celém světě cca okolo 400 miliard USD.

Pronikněte do tajů kryptoměn

Jste ve světě financí úplným laikem a máte strach do něčeho takového investovat? Nemusíte, ovšem za předpokladu, že si zjistíte více informací a naučíte se s kryptoměnami zacházet. Optimální je využít služeb, které nabízí Altclub

Jedná se v podstatě o spolek lidí, již se o kryptoměny dlouhodobě zajímají a mají s nimi spousty zkušeností. Pojímá jednak těžaře a jednak také obchodníky i nadšence v IT, kteří se nakonec uchýlili k tomu, že se živí právě na trhu s kryptoměnami. Společnost nabízí kurz pro úplné začátečníky. Bez zbytečné omáčky a cizích výrazů se přesně dozvíte, jaký je základní systém fungování kryptoměn. Podíváte se na aktuální grafiku a instruktážní video.

Poučit se mohou i zkušení investoři

Altclub aktuálně nabízí také kurz učený pro pokročilé. Pokud již tedy máte v oblasti virtuálních měn něco za sebou a veškeré zmiňované pojmy znáte, určitě se vám bude hodit. Mimo jiné se dozvíte něco o předpovědích vývoje hodnoty virtuálních měn anebo o spoustě časem prověřených efektivních investičních strategiích. 

Největší nadšenci se mohou dokonce stát členy klubu. Ti už mají možnost mezi sebou komunikovat třeba přes známý kanál Discord. Kryptoměny se tak pro vás stanou zábavou a skvělým živobytím. Svou práci přitom vyřešíte z pohodlí vlastního domova bez zbytečně brzkého vstávání a dlouho trvajícího cestování.


Nejčtenější

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Nastal čas změnit nebezpečnou praxi. Omezme hlavičkování míče u dětí ve fotbale: chraňme vyvíjející se mozek dítěte.

Designové byty na Harfě u metra – výhodná investice na pronájem

Harfa Design Residence - design uvnitř i navenek

Pražská Libeň patří k vyhledávaným pražským rezidenčním lokalitám. Část této oblíbené čtvrti v okolí O2 arény prochází...

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Když se řekne sexuálně přenosná nemoc, vybaví se nám syfilis, kapavka a AIDS. Jenže vůbec nejrozšířenější sexuálně...

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky?

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky? Co s tím?

Ceny elektřiny na velkoobchodním trhu stoupají a vypadá to, že na lepší časy se v tomto směru neblýská. Zvýšení cen...

Univerzita VŠFS podporuje sport

Univerzita VŠFS podporuje sport

Nejen předávat vědomosti z ekonomie, ale i podporovat společensky přínosné aktivity, jakou je třeba sport, si klade za...

Další z rubriky

Český výrobce světlíků Lam-Plast dobývá zahraniční trhy

Český výrobce světlíků Lam Plast dobývá zahraniční trhy

Nedocenitelným prvkem, který se postará o přímé přírodní osvětlení průmyslových hal a zároveň slouží k odvětrávání,...

Banky před létem zvýhodňují své půjčky

Banky před létem zvýhodňují své půjčky

Přichází období, kdy se řada z nás pouští do zvelebování svého bydlení nebo řeší pořízení finančně náročnějších věcí....

Nechte se unést světem zítřka a investujte do něj

Nechte se unést světem zítřka a investujte do něj

Asi jste se v dětství také zamýšleli nad tím, jaký bude svět ve vaší dospělosti. Ale dnešní svět a vyhlídky do blízké...

Najdete na iDNES.cz