Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Objevujte krásy Těšínského Slezska výhodněji s regionální kartou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Přijměte pozvání do turistické oblasti Těšínské Slezsko. Vydejte se na jihovýchod Česka do části Moravskoslezského kraje, která je jedinečná díky hned několika místům, mezi něž patří přírodní bohatství ukryté v nitru Těšínských Beskyd, prales Mionší, ale také kulturní a historické dědictví rozeseté po celém regionu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Krásy Těšínského Slezska již tradičně výhodněji s Těšínské Slezsko region Card. | foto: Těšínské Slezsko

Rozmanitý region spojuje řeka Olše-Olza, která tvoří zároveň hranici s Polskem.

Těšínské Slezsko

Těšínské Slezsko

Turistická oblast Těšínské Slezsko má co nabídnout všem návštěvníkům. Ať už jsou to sportovci, nebo milovníci kultury a historie. Nadšenci horské cyklistiky a pěší turistiky využívají různorodého terénu Těšínských Beskyd, kde si najdou vyžití aktivní sportovci i rodiny s dětmi. Nebo můžete vyrazit do četných rekreačně sportovních areálů, nebo zařízení nabízející služby wellness.

Chcete-li nasát atmosféru historie Těšínského Slezska, navštivte znovu otevřený archeopark v Chotěbuzi – Podoboře. Archeopark se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších pravěkých a středověkých památek Těšínského Slezska. Rozprostírá se na místě starodávného slovanského hradiště. Expozice interaktivním způsobem návštěvníkům přiblíží život na středověkém hradisku.

Krásy Těšínského Slezska již tradičně výhodněji s Těšínské Slezsko region Card....
Krásy Těšínského Slezska již tradičně výhodněji s Těšínské Slezsko region Card....

Zavítejte také do empírového zámku Fryštát v Karviné, jehož posledním majitelem byl významný rod uhlobaronů, Larisch-Mönnichové. Velký vliv na ráz regionu měly Třinecké železárny založené Habsburky roku 1839 a těžba uhlí, do které se pustili Larisch-Mönnichové. Blíže se o historii železáren můžete dovědět v Muzeu Třineckých železáren a města Třince.

Krásy Těšínského Slezska již tradičně výhodněji s Těšínské Slezsko region Card....
Krásy Těšínského Slezska již tradičně výhodněji s Těšínské Slezsko region Card....
Krásy Těšínského Slezska již tradičně výhodněji s Těšínské Slezsko region Card....
Krásy Těšínského Slezska již tradičně výhodněji s Těšínské Slezsko region Card....

Po stopách výroby železa se můžete vydat i do Vendryně, kde se ve Vápenných pecích pálilo vápno právě pro účely hutě. Těšínské Slezsko nabízí širokou paletu míst, v nichž můžete pátrat po stopách historie. Připomeňme například Muzeum Těšínska, nebo Lomňanské muzeum.

Těšínské Slezsko Region Card

Těšínské Slezsko Region Card

Všichni návštěvníci mají možnost získat stejnou výhodu. Mohou čerpat služby z rozmanité nabídky turistické oblasti díky kartě hosta Těšínské Slezsko Region Card.

Pokud jste rodina s dětmi a přijedete na prodloužený víkend a navštívíte:

  • archeopark v Chotěbuzi - Podoboře
  • empírový zámek v Karviné Fryštátu
  • Muzeum Třineckých železáren a města Třince

pak jako držitelé Těšínské Slezsko Region Card ušetří více než 200 Kč. Ušetřené peníze můžete využít například k výletu na Javorový vrch a nechat se na něj vyvézt lanovou dráhou. Bez námahy se dostanete na hřeben Těšínských Beskyd, odkud se můžete vydat na túru.

Krásy Těšínského Slezska již tradičně výhodněji s Těšínské Slezsko region Card....
Krásy Těšínského Slezska již tradičně výhodněji s Těšínské Slezsko region Card....

Karta hosta Těšínské Slezsko Region Card je nabídka těch nejzajímavějších služeb a atraktivit turistické oblasti Těšínské Slezsko se slevami až 100%. Těchto služeb je více než 110 u 50 partnerů ze všech oblastí cestovního ruchu. Můžete ji získat zdarma jako benefit k ubytování u některého ze smluvních ubytovatelů, nebo si kartu můžete zakoupit přímo v turistických informačních centrech nebo přes e-shop na stránkách www.tscard.cz. Zároveň obdržíte Průvodce po zážitcích v Těšínském Slezsku, který obsahuje kompletní nabídku služeb karty hosta.

Karta hosta by neměla chybět žádnému návštěvníkovi turistické oblasti Těšínské Slezsko, ať už sem přijíždí za sportem, odpočinkem, nebo poznáním sám, s přáteli, či s rodinou, protože je výhodná jednoduše pro všechny!

Moravskoslezský kraj
Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jan Cichý
Filtry v železárnách zachytí tisíce tun prachu. Co s ním?

Železárny v regionu investovaly miliardové prostředky do odprášení provozů. Obrovské filtry zachytí tisíce tun prašných částic z oceláren. Jejich likvidace je...  celý článek

Soutěž o pátého inovačního oskara je v plném proudu.
Soutěž o pátého inovačního oskara je v plném proudu

Až do 15. září se malé a střední firmy mohou přihlašovat do soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje, kterou 28. března oficiálně vyhlásil...  celý článek

Pás betonových pevností je svědek nedávné minulosti.
Pás betonových pevností je svědek nedávné minulosti

Vojáci, kteří v roce 1938 obývali betonovou pevnost u Darkoviček, měli dokonalý rozhled a přehled. Posuďte sami: Před vámi se rozprostírá Hlučín a Ostravsko....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.