Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Těšíte se na mateřství, ale současně ve vás hlodá otázka, jak bude vypadat vaše tělo po porodu? Jste šťastnou maminkou, ale po kojení nezůstaly vaše křivky atraktivní? Inu, pokud je chcete zpět, je tu na pomoc estetická medicína.

Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína | foto: Perfect Clinic

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

„Těhotenství, porod a kojení s sebou nesou samozřejmě tělesné změny. Novopečené maminky nejčastěji trápí uvolněná kůže na břiše a rozestup břišních svalů, který může za to, že je vaše bříško vyklenuté. Ať děláte, co děláte, žádné cvičení nezabírá? Máte pravdu, ani nemůže – kůže nejde „vycvičit“, není to sval, a rozestoupené svaly k sobě cvičením nespojíte,“ upozorňuje MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic.

Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína
Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína

A prsa? To je samostatná kapitola. Mohou být po ukončení kojení zbytnělá a svou vahou nevzhledně poklesat, ale může nastat i pravý opak, kdy mléčná žláza atrofuje a i z malého poprsí se stává uvolněné, prázdné „cosi“.

Co na to estetická medicína?

Estetická medicína plastická chirurgie, která nabízí řešení, jak ženským partiím navrátit ztracenou krásu a ženě samé třeba i vytoužený sexappeal. Jen to nepůjde hned. „Chirurgické úpravy těla je totiž vhodné provádět až ve chvíli, kdy již neplánujete další těhotenství. Jednak proto, aby se výsledek operace udržel a nebyl dalším těhotenstvím a kojením zmařen, ale také proto, aby, je-li řešením modelace pokleslých prsou, nemuselo dojít k nucenému omezení touhy potomka kojit,“ vysvětluje plastická chiruržka Moravcová.

Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína
Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína

Jaká jsou řešení?

V případě poklesu prsou, kdy jste spokojená s jejich velikostí, je ideální podstoupit modelaci. Jedná se o zákrok, při kterém se prs pozvedne a upraví do esteticky žádaného tvaru. Ženy, které tuto operaci podstoupily, uvádějí, že bolestivost takového zákroku je velmi malá a efekt vynikající.

U „prázdných“ prsou je možné jejich objem doplnit vložením silikonových implantátů. A pokud vás obtěžuje naopak velké poprsí, lze prsa zmenšit a domodelovat. Na prsou zůstává po pouhé augmentaci, čili zvětšení prsou, jen velmi tenká jizvička v podprsní rýze, po modelaci pak stejně nenápadná jizva nejčastěji ve tvaru kotvy v podprsní rýze a spodní části prsu.

Krásné tělo po porodu? Pomůže vám estetická medicína

„V případě bříška se provádí tzv. abdominoplastika, při které se odstraní kožní přebytky a sešijí různou měrou rozestoupené břišní svaly. Zákrok se v případě nahromaděných tukových polštářků kombinuje s liposukcí,“ doplňuje svoji 

kolegyni šéf Perfect Clinic, MUDr. Roman Kufa.

Variantou abdominoplastiky je tzv. miniabdominoplastika, která se provádí pouze v oblasti pod pupkem. Zbytkové strie, které se mnohdy též objevují na kůži, jež byla intenzivně napínána, pak lze ošetřit například pomocí laseru.

Pro krásné tělo po porodu cena (ne)rozhoduje

Fotogalerie

Jste zvyklá vybírat v obchodech podle ceny a reagujete na slevy? Jistě – nezaplatit přehnaně moc je důležité. Ale v případě estetické medicíny je to trochu jinak. Zdraví a zdárný výsledek operace jsou důležitější než výhra v licitaci o cenu. Naše rada zní: srovnejte si ceny u jednotlivých klinik a nezapomeňte si zjistit, co všechno cena zahrnuje, ať potom zbytečně nedoplácíte.


Nemusíte vybírat to nejdražší, ale podezřele nízká cena by vás měla zarazit. Vždyť operace je technicky i provozně velmi náročná záležitost, a pokud má klinika nápadně nízké ceny, je zřejmé, že musela na něčem ušetřit. A to může být nebezpečné. Tedy – na peníze myslete, ale radíme, až v druhé řadě :-).

Více informací, jak na krásné tělo po porodu, najdete na www.perfectclinic.cz.


Nejčtenější

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Sedíte v dálkovém autobuse z Ostravy do Prahy. Vlak má zase zpoždění. Potřebujete zabavit děti při čekání u lékaře nebo...

P2P nabízí lidem možnost vydělávat jako banka

P2P nabízí lidem možnost vydělávat jako banka

Každý už ví, že si na Zonky může nejlevněji půjčit od lidí. To nabízí příležitost pro spoustu dalších lidí, kteří mohou...

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Druhá prohra s Realem, nebo plzeňské překvapení? Největší komunita sázkařů žene za druhou výhrou Real.

Tipsport spustil novou registraci. Už nemusíte na pobočku!

Tipsport spustil novou registraci. Už nemusíte na pobočku!

Máme skvělou zprávu pro klienty České spořitelny, Moneta Money Bank a Air Bank. Díky novince v podobě online ověření...

Pět nejčastějších chyb, kterými si ničíte povlečení

Při správné údržbě vydrží povlečení stále jako nové i několik let.

Už se vám někdy stalo, že jste si pořídila zbrusu nové povlečení za nemalé peníze, a po prvním použití bylo zničené?...

Další z rubriky

Havlíkova přírodní apotéka využívá sílu bylinek

Havlíkova přírodní apotéka využívá sílu bylinek

Pravděpodobně jste už někdy slyšeli o krému zvaném Havlíkův přírodní zázrak, jehož receptura je stará stovky let,...

Peníze nerostou v bankomatu aneb jak dětem vysvětlit fungování peněz

Penízky nerostou v bankomatu aneb jak dětem vysvětlit fungování peněz

Naši potomci mají o fungování peněz svoje představy. A většinou čím zábavnější, tím méně vtipné bývá jejich uvádění na...

Dedoles není e-shop bez činů, přírodu bere vážně

Dedoles není e-shop bez činů, přírodu bere vážně

Mnohé e-shopy, které se prezentují jako ekologicky uvědomělé, ve skutečnosti v důležitých bodech selhávají. Jejich...

Najdete na iDNES.cz

Mohlo by vás zajímat