Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krásná Sardinie. Ostrov, kde najdete i elixír mládí

  7:00aktualizováno  7:00
Sardinie je skutečně zvláštní zemí, která se může chlubit mnoha záviděníhodnými prvenstvími. Je to nejen nádherný ostrov, oblévaný dokonalým mořem a olemovaný překrásnými plážemi, ale i země prastará a tajemná ponořená v divoké a nedotknuté přírodě.

Krásná Sardinie. Ostrov, kde najdete i elixír mládí | foto: SARDEGNA TRAVEL s.r.o.

Sardinie je také jeden z krajů s nejvyšším podílem stoletých obyvatel na světě. V tomto ráji krásy a čistoty, v místních autentických potravinách a mírném klimatu se ukrývá elixír mládí: ten tolik kýžený svatý grál touhy po zdraví a pohodě moderní společnosti.

Vědci totiž zjistili, že strava dlouhověkých Sardů má společné dva prvky: ovčí sýr a jehněčí maso, které obsahují vysoký podíl látek působících protirakovinně a protizánětlivě a zvláštní mastnou kyselinu, která oproti očekávání lékařů, nejenže nezvyšuje špatný cholesterol, ale dokonce se má za to, že jej snižuje. Kromě tajemství krásy tak v sobě Sardinie ukrývá i tajemství dlouhověkosti.

SARDEGNA TRAVEL

Na tom má nepochybně svůj podíl i víno. Za klíč k jeho tajemství se považují antioxydanty. Není tedy náhoda, že místní víno Cannonau di Nuoro je jedním z nejbohatších na antioxydanty, obsahuje ale i velké množství polyfenolů, které chrání buňky krevních cév.

Nabízí se tak dokonalá kombinace pro české spotřebitele, kteří mají rádi dobré víno a zároveň žijí v zemi, která je naopak nechvalně proslulá vysokým podílem kardiovaskulárních onemocnění.

Svým stravováním nám dlouhověcí Sardové odhalují své tajemství. I výzkumy potvrdily, že prostá jídla ze Sardinie na bázi ovčího sýra a jehněčího masa pravidelně doprovází vynikající červené víno. Všechny tyto poklady a základy dobré a zdravé kuchyně se dnes dají snadno sehnat i v Praze.

Nadšení a zaujetí Martiny Costantino, pro níž se láska k zemi, která nese název Sardinie, proměnila v poslání, dalo vzniknout zajímavému projektu: dovézt to nejlepší z překrásného ostrova do pražské metropole. A tak vznikl Di Showroom. Obchod na Praze 2, ve Slovenské 5, kde můžeme díky bohaté a chutné nabídce nejlepších tradičních sardinských produktů sami okusit pozitivní účinky plodů této tajemné země dlouhověkosti na naše zdraví.

Od slavného ovčího sýra pecorino sardo a kozích sýrů, čerstvých či vyzrálých, pečiva pane carasau, semolinových těstovin, přes nejlepší sardinské uzeniny jako jsou šunky, kančí klobásy, po speciality od moře jako jsou bottarga z tuňáka a cípala nebo tuňák ze Sant´Antiocco a Carloforte. Antioxydanty se můžeme zásobit nákupem vynikajícího červeného vína Cannonau di Sardegna, nebo bílého Vermentino di Sardegna.

SARDEGNA TRAVEL 1

Sardinie, jedna z nejkrásnějších zemí

Ovšem nejlepší způsob jak se ponořit do tohoto snu o zdraví a dlouhověkosti je samozřejmě svěřit se do zkušených rukou Sardegna Travel, cestovní kanceláře, která již několik let nabízí Čechům ty nejkrásnější turistické destinace, jaké Sardinie nabízí.

Díky nim můžeme navštívit překrásné krajiny oblasti Ogliastra, kde žije stejně tolik stoletých mužů jako žen, což je v celém světě unikátní, a hledat tajemství tolik záviděné dlouhověkosti přímo na místě.

SARDEGNA TRAVEL 3

Tak "A kent’annos!", Do sta let! , jak se zdraví lidé ze Sardinie.

Andreas Pieralli pro Sardegna travel s.r.o.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Jak si pojistit poklidnou dovolenou?

Jak si pojistit poklidnou dovolenou?

Před odjezdem do zahraničí je vždycky spousta věcí, co je třeba zařídit. A čím více osob vyráží na cesty, tím musí být...

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Češi jsou vděční ale také celkem specifičtí cestovatelé. I když se oblíbené destinace neustále točí a mění, jedna...

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Najdete na iDNES.cz