Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Královské město Mýto stojí za návštěvu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Město Mýto na Rokycansku má ve znaku pětilistou růži, a to ne náhodou. Rozkvět totiž nezažilo pouze za Rožmberků, ale i dnes má svým návštěvníkům co nabídnout.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Královské město Mýto stojí za návštěvu | foto: Město Mýto

Mýto je městečko, o němž první písemné zmínky sahají až do 13. století, kdy vzniklo na důležité obchodní stezce, spojující Bavorsko a Čechy. Již název vypovídá o jeho dřívější funkci. Jeho poloha v krásné přírodě podhůří Brd mezi dvěma rybníky, Štěpánským a Podmýtským, poskytuje bohaté příležitosti různým druhům sportovních aktivit, turistice, ale i houbaření a rekreaci. Ze středověku zůstaly městu cenné stavební památky, které místní radnice postupně zvelebuje. Pochlubit se může i současným rozvojem nové obytné a průmyslové výstavby a rekonstrukcemi městských budov a komunikací. 

Pod správu Mýta v současné době spadá i osada Kařízek. Snahou zastupitelstva je zajistit pohodlné bydlení a život včetně potřebného zázemí a sportovního i kulturního vyžití svým občanům, mladé generaci i seniorům. Město trápí tak jako mnoho jiných obcí narůstající doprava, zejména kamionová a nákladní. Protože to není v možnostech místní samosprávy, snaží se Mýto řešit tento problém ve spolupráci s ostatními stejně zatíženými obcemi a apelují na vládu, aby přijala zákonná opatření, zamezující nárůst negativních důsledků přetížení nezpoplatněných silnic.

Královské město Mýto stojí za návštěvu

V Mýtě najdete dva kostely, z nichž jeden, kostel Svatého Jana Křtitele ze 14. století na náměstí, slouží církvi a druhý, hřbitovní kostel Svatého Štěpána, jehož dobu vzniku datujeme do 10. - 13. století, užívá město jako kulturní stánek pro pořádání koncertů, slavnostních akcí, besed či výstav. V obou jsou historicky cenné památky, jako zvony, nástěnné malby nebo obrazy, které stojí za návštěvu a bližší prohlídku. Dalšími pamětihodnostmi, které město udržuje a využívá například při pořádání poutí nebo slavnostních či svatebních obřadů, jsou kaple Svatého Vojtěcha a kaple Svaté Anny. 

Královské město Mýto stojí za návštěvu

Kromě historického bohatství může Mýto poskytnout také široké spektrum aktivit pro volný čas, které nabízí hned několik multifunkčních areálů. V objektu bývalé sladovny je to střelnice, tělocvična s lezeckými stěnami, paintball v interiéru i exteriéru a restaurace. V areálu TJ Slavoj Mýto je zázemí pro fotbalový sport nyní nově doplněno o klubovou restauraci s terasou a dětským hřištěm. 

Nově otevřený objekt Resort Brdy je rozsáhlou rekonstrukcí bývalého soukromého objektu, kde lze využít kromě původní restaurace nyní také vzdělávací středisko s možností ubytování, tenisový kurt, bazén, posilovnu, terasu. Zcela nově vybudovaný sportovní areál klubu SK Tenis Mýto u Podmýtského rybníka od loňského roku poskytuje možnost využít pro tenis, badminton a volejbal dva venkovní tenisové kurty a krytou halu, klubovnu se sociálním zařízením a barem, terasou a dětským hřištěm. Rybník Štěpán skýtá příležitost k rekreaci a vodním sportům.

Královské město Mýto stojí za návštěvu

Město zajišťuje rovněž provoz knihovny s veřejným internetem a pamětní síň se stálými expozicemi z historie života v Mýtě. Výrazně podporuje také činnost ochotnického souboru J.K.Tyl, o jehož úspěších svědčí opakovaně vyprodaná představení a množství nabídek na účinkování při různých společenských akcích v Mýtě i okolí. 

Dlouhodobou snahou města je postupná rekonstrukce stavebních památek, zejména kostela Svatého Štěpána, a úprava místních komunikací a chodníků včetně náměstí. S pomocí státních dotací se v posledním roce podařilo vybudovat chodníky a parkovací místa s bezbariérovými přístupy v ulicích Pražská, Vojtěšská a na Benátkách. Kostel prošel výměnou střešní krytiny, oken a dveří, opravou věže a v současné době se pracuje na konečném vzhledu omítek. Městu se podařilo pořídit zametací vůz, s jehož pomocí zajišťuje výrazně efektivněji úklid veřejných prostranství. 

V loňském roce byla realizována akce zateplení budovy základní školy včetně výměny oken, dveří a nové fasády, kterou nyní zdobí vjezd do Mýta. V současné době se dokončuje bezbariérový přístup do školy včetně zásobovací rampy pro školní jídelnu. 

Královské město Mýto stojí za návštěvu

Město letos obdrželo 2 dotace ze SFŽP, a to na svoz bioodpadu pomocí nového víceúčelového vozidla s kontejnerovou nástavbou a na realizaci projektu „Regenerace zahrady u mateřské školy Sluníčko v Mýtě“. Do konce srpna bude provedeno zasíťování nového stavebního obvodu „Za sladovnou“. Po dokončení všech etap výstavby by zde mělo vzniknout 6 bytových domů a 50 parcel pro výstavbu rodinných domů. 

Více informací o Mýtě najdete na stránkách www.mestomyto.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Co by to bylo za štědrovečerní večeři bez smaženého kapra nebo řízku? Co ale s použitým olejem? Neucpávejte si jím...

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Najdete na iDNES.cz