Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Královské město Mýto stojí za návštěvu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Město Mýto na Rokycansku má ve znaku pětilistou růži, a to ne náhodou. Rozkvět totiž nezažilo pouze za Rožmberků, ale i dnes má svým návštěvníkům co nabídnout.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Královské město Mýto stojí za návštěvu | foto: Město Mýto

Mýto je městečko, o němž první písemné zmínky sahají až do 13. století, kdy vzniklo na důležité obchodní stezce, spojující Bavorsko a Čechy. Již název vypovídá o jeho dřívější funkci. Jeho poloha v krásné přírodě podhůří Brd mezi dvěma rybníky, Štěpánským a Podmýtským, poskytuje bohaté příležitosti různým druhům sportovních aktivit, turistice, ale i houbaření a rekreaci. Ze středověku zůstaly městu cenné stavební památky, které místní radnice postupně zvelebuje. Pochlubit se může i současným rozvojem nové obytné a průmyslové výstavby a rekonstrukcemi městských budov a komunikací. 

Pod správu Mýta v současné době spadá i osada Kařízek. Snahou zastupitelstva je zajistit pohodlné bydlení a život včetně potřebného zázemí a sportovního i kulturního vyžití svým občanům, mladé generaci i seniorům. Město trápí tak jako mnoho jiných obcí narůstající doprava, zejména kamionová a nákladní. Protože to není v možnostech místní samosprávy, snaží se Mýto řešit tento problém ve spolupráci s ostatními stejně zatíženými obcemi a apelují na vládu, aby přijala zákonná opatření, zamezující nárůst negativních důsledků přetížení nezpoplatněných silnic.

Královské město Mýto stojí za návštěvu

V Mýtě najdete dva kostely, z nichž jeden, kostel Svatého Jana Křtitele ze 14. století na náměstí, slouží církvi a druhý, hřbitovní kostel Svatého Štěpána, jehož dobu vzniku datujeme do 10. - 13. století, užívá město jako kulturní stánek pro pořádání koncertů, slavnostních akcí, besed či výstav. V obou jsou historicky cenné památky, jako zvony, nástěnné malby nebo obrazy, které stojí za návštěvu a bližší prohlídku. Dalšími pamětihodnostmi, které město udržuje a využívá například při pořádání poutí nebo slavnostních či svatebních obřadů, jsou kaple Svatého Vojtěcha a kaple Svaté Anny. 

Královské město Mýto stojí za návštěvu

Kromě historického bohatství může Mýto poskytnout také široké spektrum aktivit pro volný čas, které nabízí hned několik multifunkčních areálů. V objektu bývalé sladovny je to střelnice, tělocvična s lezeckými stěnami, paintball v interiéru i exteriéru a restaurace. V areálu TJ Slavoj Mýto je zázemí pro fotbalový sport nyní nově doplněno o klubovou restauraci s terasou a dětským hřištěm. 

Nově otevřený objekt Resort Brdy je rozsáhlou rekonstrukcí bývalého soukromého objektu, kde lze využít kromě původní restaurace nyní také vzdělávací středisko s možností ubytování, tenisový kurt, bazén, posilovnu, terasu. Zcela nově vybudovaný sportovní areál klubu SK Tenis Mýto u Podmýtského rybníka od loňského roku poskytuje možnost využít pro tenis, badminton a volejbal dva venkovní tenisové kurty a krytou halu, klubovnu se sociálním zařízením a barem, terasou a dětským hřištěm. Rybník Štěpán skýtá příležitost k rekreaci a vodním sportům.

Královské město Mýto stojí za návštěvu

Město zajišťuje rovněž provoz knihovny s veřejným internetem a pamětní síň se stálými expozicemi z historie života v Mýtě. Výrazně podporuje také činnost ochotnického souboru J.K.Tyl, o jehož úspěších svědčí opakovaně vyprodaná představení a množství nabídek na účinkování při různých společenských akcích v Mýtě i okolí. 

Dlouhodobou snahou města je postupná rekonstrukce stavebních památek, zejména kostela Svatého Štěpána, a úprava místních komunikací a chodníků včetně náměstí. S pomocí státních dotací se v posledním roce podařilo vybudovat chodníky a parkovací místa s bezbariérovými přístupy v ulicích Pražská, Vojtěšská a na Benátkách. Kostel prošel výměnou střešní krytiny, oken a dveří, opravou věže a v současné době se pracuje na konečném vzhledu omítek. Městu se podařilo pořídit zametací vůz, s jehož pomocí zajišťuje výrazně efektivněji úklid veřejných prostranství. 

V loňském roce byla realizována akce zateplení budovy základní školy včetně výměny oken, dveří a nové fasády, kterou nyní zdobí vjezd do Mýta. V současné době se dokončuje bezbariérový přístup do školy včetně zásobovací rampy pro školní jídelnu. 

Královské město Mýto stojí za návštěvu

Město letos obdrželo 2 dotace ze SFŽP, a to na svoz bioodpadu pomocí nového víceúčelového vozidla s kontejnerovou nástavbou a na realizaci projektu „Regenerace zahrady u mateřské školy Sluníčko v Mýtě“. Do konce srpna bude provedeno zasíťování nového stavebního obvodu „Za sladovnou“. Po dokončení všech etap výstavby by zde mělo vzniknout 6 bytových domů a 50 parcel pro výstavbu rodinných domů. 

Více informací o Mýtě najdete na stránkách www.mestomyto.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Automatické pytlovací linky krmných směsí pracují rychle a efektivně

Automatické pytlovací linky krmných směsí pracují rychle a efektivně.

Společnost VELS nabízí plně automatické pytlovací linky krmných směsí, které navrhuje pro konkrétní podmínky v místě...

GreenChem nabízí AdBlue® pro osobní automobily

GreenChem nabízí AdBlue® pro osobní automobily.

Ochrana životního prostředí pro budoucí generace není pro nás jen ideou, ale skutečným cílem. V poslední době slýcháme...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.