Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krajská zdravotní pořádala konferenci k ukončení projektu mezi nemocnicemi a školami

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Krajská zdravotní pořádala závěrečnou konferenci k projektu „Podpora přeshraniční spolupráce ve zdravotnictví v oblasti vzdělávání, zvyšování kvalifikace a odborné spolupráce“.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Krajská zdravotní pořádala závěrečnou konferenci k ukončení tříletého mezinárodního projektu mezi nemocnicemi a zdravotnickými školami | foto: Krajská zdravotní, a.s.

Hlavním tématem konference, pořádané na ústeckém zámečku Větruše, bylo vyhodnocení tříletého mezinárodního projektu, podporujícího rozvoj spolupráce mezi nemocnicemi a zdravotnickými školami v regionu Sasko - severní Čechy.

Živá výměna zkušeností při setkáních, stážích, workshopech, seminářích i společných konzultacích, to vše vedlo k posílení kooperace mezi českými a německými zdravotníky, studenty, pedagogy a dobrovolníky ve zdravotnictví a přispělo k výměně zkušeností a porovnání pracovních metod a postupů, rozšiřování odborných, jazykových a interkulturních kompetencí účastníků projektu. Na konferenci vystoupili zástupci zúčastněných organizací a několik aktivních účastníků projektu se vlastním příspěvkem podělilo o své zážitky a zkušenosti.

Krajská zdravotní jmenovala nové členy vědecké rady

Jedním z partnerů projektu, čítajícím na 180 aktivit s více než 2 400 účastníky, je i Krajská zdravotní, a. s. se svými pěti nemocnicemi. A právě v oblasti spolupráce nemocnic došlo k výměně zkušeností a porovnání pracovních metod a postupů během 67 konzultací, odborných seminářů, konferencí, studijních cest a stáží lékařů a zdravotních sester z osmnácti různých oborů, např. intenzivní medicíny, ortopedie, pediatrie a porodnictví, chirurgie, psychiatrie atd. Velmi důležité, a pro českou stranu podnětné, bylo téma paliativní péče.

V oblasti zdravotního vzdělávání pedagogové porovnávali na hospitacích a workshopech metodiku, jakou se probírá látka, a společně vyvíjeli nové vyučovací moduly. Setkávání mladých lidí je pro sbližování příhraničních regionů důležité, a tak se v rámci projektu odehrály i výjezdy studentů do partnerské zdravotní školy či výměnné praxe, např. zubních laborantů, ošetřovatelů, záchranářů atd. Společně se zpracovávaly také preventivní programy.

Také každoroční účast saského družstva na mezinárodním záchranářském cvičení RESCUE PATROL v severních Čechách byla nejen velkou výzvou pro studenty, ale především i přínosnou zkušeností. Kromě nových poznatků se zcela přirozeně odbourávaly i přetrvávající předsudky.

Poprvé se také setkali dobrovolníci z nemocnic na obou stranách hranice. Po živé výměně zkušeností, při několika setkáních v Drážďanech a v Ústí nad Labem, se uskutečnily dva společné mezinárodní workshopy. Aktuálním tématům zdravotní politiky bylo věnováno 9 akcí. Velký zájem veřejnosti vzbudila např. témata dříve vysloveného přání pacienta, otázky dárcovství orgánů, etické otázky v nemocnici, vývoj péče o seniory nebo velmi důležité téma komunikace v nemocnici.

Konečná hodnocení všech oblastí jednoznačně ukázala, že projekt byl pro všechny účastníky velkým přínosem. Pokračování spolupráce a další rozvoj příhraničních aktivit je velkým přáním všech zúčastněných. Dík za finanční podporu tedy patří programu Cíl 3 a Saské rozvojové bance, neboť bez těchto prostředků by úspěšná realizace nebyla možná.

Závěrečné konference se zúčastnila celá řada představitelů institucí participujících na projektu: PhDr. Jiří Kuděla, Ph.D., český generální konzul v Drážďanech, Beate Tharang, ředitelka péče Městské kliniky Dresden-Neustadt, Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., PhDr. Miroslava Zoubková, ředitelka Vyšší a střední zdravotnické školy v Ústí nad Labem a také mnoho dalších odborníků, kteří se do projektu zapojili.

Krajská zdravotní pořádala závěrečnou konferenci k ukončení tříletého...


Autor:TOO KZ

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Severočeská vodárenská společnost
Letní období - maximální tempo na stavbách SVS

Severočeská vodárenská společnost a. s. (dále SVS) je na území Ústeckého a podstatné části Libereckého kraje, kde žije přes 1,1 milionu obyvatel, vlastníkem...  celý článek

Vinařství Johann W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v...
Vinařství Johann W: výjimečná vína i gastronomická poezie

Vinařství Johann W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v Třebívlicích, spadajících do nejstaršího vinařského regionu v Čechách. Vinařství navazuje...  celý článek

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše
Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Klíše - Přednášky, semináře, ležení v knihách a psaní esejů. Zkrátka denní chléb každého vysokoškoláka. Co by to ovšem bylo za studentský život bez...  celý článek

Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.