Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krajská zdravotní pořádala konferenci k ukončení projektu mezi nemocnicemi a školami

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Krajská zdravotní pořádala závěrečnou konferenci k projektu „Podpora přeshraniční spolupráce ve zdravotnictví v oblasti vzdělávání, zvyšování kvalifikace a odborné spolupráce“.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Krajská zdravotní pořádala závěrečnou konferenci k ukončení tříletého mezinárodního projektu mezi nemocnicemi a zdravotnickými školami | foto: Krajská zdravotní, a.s.

Hlavním tématem konference, pořádané na ústeckém zámečku Větruše, bylo vyhodnocení tříletého mezinárodního projektu, podporujícího rozvoj spolupráce mezi nemocnicemi a zdravotnickými školami v regionu Sasko - severní Čechy.

Živá výměna zkušeností při setkáních, stážích, workshopech, seminářích i společných konzultacích, to vše vedlo k posílení kooperace mezi českými a německými zdravotníky, studenty, pedagogy a dobrovolníky ve zdravotnictví a přispělo k výměně zkušeností a porovnání pracovních metod a postupů, rozšiřování odborných, jazykových a interkulturních kompetencí účastníků projektu. Na konferenci vystoupili zástupci zúčastněných organizací a několik aktivních účastníků projektu se vlastním příspěvkem podělilo o své zážitky a zkušenosti.

Krajská zdravotní jmenovala nové členy vědecké rady

Jedním z partnerů projektu, čítajícím na 180 aktivit s více než 2 400 účastníky, je i Krajská zdravotní, a. s. se svými pěti nemocnicemi. A právě v oblasti spolupráce nemocnic došlo k výměně zkušeností a porovnání pracovních metod a postupů během 67 konzultací, odborných seminářů, konferencí, studijních cest a stáží lékařů a zdravotních sester z osmnácti různých oborů, např. intenzivní medicíny, ortopedie, pediatrie a porodnictví, chirurgie, psychiatrie atd. Velmi důležité, a pro českou stranu podnětné, bylo téma paliativní péče.

V oblasti zdravotního vzdělávání pedagogové porovnávali na hospitacích a workshopech metodiku, jakou se probírá látka, a společně vyvíjeli nové vyučovací moduly. Setkávání mladých lidí je pro sbližování příhraničních regionů důležité, a tak se v rámci projektu odehrály i výjezdy studentů do partnerské zdravotní školy či výměnné praxe, např. zubních laborantů, ošetřovatelů, záchranářů atd. Společně se zpracovávaly také preventivní programy.

Také každoroční účast saského družstva na mezinárodním záchranářském cvičení RESCUE PATROL v severních Čechách byla nejen velkou výzvou pro studenty, ale především i přínosnou zkušeností. Kromě nových poznatků se zcela přirozeně odbourávaly i přetrvávající předsudky.

Poprvé se také setkali dobrovolníci z nemocnic na obou stranách hranice. Po živé výměně zkušeností, při několika setkáních v Drážďanech a v Ústí nad Labem, se uskutečnily dva společné mezinárodní workshopy. Aktuálním tématům zdravotní politiky bylo věnováno 9 akcí. Velký zájem veřejnosti vzbudila např. témata dříve vysloveného přání pacienta, otázky dárcovství orgánů, etické otázky v nemocnici, vývoj péče o seniory nebo velmi důležité téma komunikace v nemocnici.

Konečná hodnocení všech oblastí jednoznačně ukázala, že projekt byl pro všechny účastníky velkým přínosem. Pokračování spolupráce a další rozvoj příhraničních aktivit je velkým přáním všech zúčastněných. Dík za finanční podporu tedy patří programu Cíl 3 a Saské rozvojové bance, neboť bez těchto prostředků by úspěšná realizace nebyla možná.

Závěrečné konference se zúčastnila celá řada představitelů institucí participujících na projektu: PhDr. Jiří Kuděla, Ph.D., český generální konzul v Drážďanech, Beate Tharang, ředitelka péče Městské kliniky Dresden-Neustadt, Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., PhDr. Miroslava Zoubková, ředitelka Vyšší a střední zdravotnické školy v Ústí nad Labem a také mnoho dalších odborníků, kteří se do projektu zapojili.

Krajská zdravotní pořádala závěrečnou konferenci k ukončení tříletého...


Autor:TOO KZ

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Vinařství Johann W: výjimečná vína i gastronomická poezie

Vinařství Johann W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v...

Vinařství Johann W se nachází v malebném kraji Českého středohoří – v Třebívlicích, spadajících do nejstaršího...

MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost...

Stavba domu na klíč nemusí jen znamenat výběr z katalogu

Stavba domu na klíč nemusí jen znamenat výběr z katalogu.

Máte v hlavě už roky sen o dokonalém rodinném domě? Zavřete před spaním oči a v jasných barvách vidíte rozmístění...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz