Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Koupit byt v Plzni se vyplatí, tvrdí studie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Plzeň patří k místům, kde se nové bytové výstavbě daří. Vloni se zde prodalo okolo tisíce jednotek, což západočeskou metropoli řadí mezi čtyři domácí regiony s největší poptávkou po bydlení. Příkladem jednoho z nejnovějších rezidenčních projektů je například bytový dům Chytré bydlení KLR@Plzeň.

Kollárova | foto: Trigema

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Plzeň je na jedné straně městem s velkým zájmem o nové bydlení, současně ale i lokalitou, kde průměrná cena za byt není ve srovnání s jinými místy nejvyšší. Zatímco v hlavním městě se kvůli pomalému povolování daří nové projekty povolovat velice pomalu a průměrná cena prodaného bytu proto tak kvůli nízké nabídce dosahuje téměř 90 tisíc korun na m2, v Plzni činí tato cena pouze okolo 50 tisíc korun na m2.

Podle statistik renomované developerské společnosti Trigema, která sama v Plzni nyní realizuje stavbu bytového domu v ulici Kollárova, jsou náklady na pořízení nové nemovitosti nižší. Zároveň je ale třeba také počítat s tím, že průměrná výměra takového západočeského bytu bývá oproti většině jiných míst menší. Podle již zmiňované analýzy se totiž pohybuje mezi 55 až 60 m².

Kollárova

Ne všechny nabízené nové byty v Plzni jsou ale pouze malé. V novostavbě Chytrého bydlení KLR@Plzeň najdete na jedné straně byty, které jsou ve velikosti pouze 35 m², na druhé ale i takové, jejichž výměra činí až okolo
120 m². Některé z bytů v tomto projektu jsou zároveň levnější, než kolik činí průměr. Mezi nimi si můžete vybírat jak byty v dispozicích menších, tak ale i třeba 3+kk a 4+kk.

Jestliže v předminulém roce se na Plzeňsku podle studie prodalo pouze okolo 260 nových bytů, vloni to bylo už 4krát více. Prodá se zde téměř pětina všech nových bytů, které se v Česku uvedou na trh. Více to pak zpravidla bývá již pouze v Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji. Zatímco v hlavním městě se minulý rok prodalo 5500, ve Středočeském kraji necelých 1900 a v Jihomoravském více než tisíc nových bytů, ukázaly studie.

Podle odborníků se současně příliš nevyplatí investovat do staršího či nájemního bytu. „Šanci na zhodnocení mají zejména ty nemovitosti, které jsou na zajímavé adrese, jsou kvalitní a nabízí je zavedená a prověřená společnost. Z hlediska celého regionu je samozřejmě nejlákavější bydlení přímo v Plzni, kde je také nejvyšší nabídka nových pracovních příležitostí a současně i možnost pro další ekonomický rozvoj,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Nastal čas změnit nebezpečnou praxi. Omezme hlavičkování míče u dětí ve fotbale: chraňme vyvíjející se mozek dítěte.

Designové byty na Harfě u metra – výhodná investice na pronájem

Harfa Design Residence - design uvnitř i navenek

Pražská Libeň patří k vyhledávaným pražským rezidenčním lokalitám. Část této oblíbené čtvrti v okolí O2 arény prochází...

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Když se řekne sexuálně přenosná nemoc, vybaví se nám syfilis, kapavka a AIDS. Jenže vůbec nejrozšířenější sexuálně...

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky?

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky? Co s tím?

Ceny elektřiny na velkoobchodním trhu stoupají a vypadá to, že na lepší časy se v tomto směru neblýská. Zvýšení cen...

Univerzita VŠFS podporuje sport

Univerzita VŠFS podporuje sport

Nejen předávat vědomosti z ekonomie, ale i podporovat společensky přínosné aktivity, jakou je třeba sport, si klade za...

Další z rubriky

Jsme šancí pro lidi s přesahem

SYSTHERM

Plzeňská firma SYSTHERM expandovala během několika let mezi evropské dodavatele systémů rozvodů tepla. O příčinách a...

Jsme nejlepší, říká ředitel nemocnice, v níž se točil seriál Malé lásky

Jsme nejlepší, říká ředitel nemocnice, v níž se točil seriál Malé lásky.

Nový centrální příjem, chirurgický pavilon, psychiatrická klinika, obnova poloviny lůžkového fondu – to jsou některé z...

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.

Pobyt v horském penzionu třeba v Alpách se vám může o stovky korun prodražit. Stačí, když budete peníze za ubytování...

Najdete na iDNES.cz