Koupit byt v Plzni se vyplatí, tvrdí studie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Plzeň patří k místům, kde se nové bytové výstavbě daří. Vloni se zde prodalo okolo tisíce jednotek, což západočeskou metropoli řadí mezi čtyři domácí regiony s největší poptávkou po bydlení. Příkladem jednoho z nejnovějších rezidenčních projektů je například bytový dům Chytré bydlení KLR@Plzeň.

Kollárova | foto: Trigema

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Plzeň je na jedné straně městem s velkým zájmem o nové bydlení, současně ale i lokalitou, kde průměrná cena za byt není ve srovnání s jinými místy nejvyšší. Zatímco v hlavním městě se kvůli pomalému povolování daří nové projekty povolovat velice pomalu a průměrná cena prodaného bytu proto tak kvůli nízké nabídce dosahuje téměř 90 tisíc korun na m2, v Plzni činí tato cena pouze okolo 50 tisíc korun na m2.

Podle statistik renomované developerské společnosti Trigema, která sama v Plzni nyní realizuje stavbu bytového domu v ulici Kollárova, jsou náklady na pořízení nové nemovitosti nižší. Zároveň je ale třeba také počítat s tím, že průměrná výměra takového západočeského bytu bývá oproti většině jiných míst menší. Podle již zmiňované analýzy se totiž pohybuje mezi 55 až 60 m².

Kollárova

Ne všechny nabízené nové byty v Plzni jsou ale pouze malé. V novostavbě Chytrého bydlení KLR@Plzeň najdete na jedné straně byty, které jsou ve velikosti pouze 35 m², na druhé ale i takové, jejichž výměra činí až okolo
120 m². Některé z bytů v tomto projektu jsou zároveň levnější, než kolik činí průměr. Mezi nimi si můžete vybírat jak byty v dispozicích menších, tak ale i třeba 3+kk a 4+kk.

Jestliže v předminulém roce se na Plzeňsku podle studie prodalo pouze okolo 260 nových bytů, vloni to bylo už 4krát více. Prodá se zde téměř pětina všech nových bytů, které se v Česku uvedou na trh. Více to pak zpravidla bývá již pouze v Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji. Zatímco v hlavním městě se minulý rok prodalo 5500, ve Středočeském kraji necelých 1900 a v Jihomoravském více než tisíc nových bytů, ukázaly studie.

Podle odborníků se současně příliš nevyplatí investovat do staršího či nájemního bytu. „Šanci na zhodnocení mají zejména ty nemovitosti, které jsou na zajímavé adrese, jsou kvalitní a nabízí je zavedená a prověřená společnost. Z hlediska celého regionu je samozřejmě nejlákavější bydlení přímo v Plzni, kde je také nejvyšší nabídka nových pracovních příležitostí a současně i možnost pro další ekonomický rozvoj,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Další z rubriky

Autocentral rozšiřuje provoz, nově vznikne autoservis i pneuservis

Autocentral rozšiřuje provoz, nově vznikne autoservis i pneuservis

Společnost Autocentral, která sídlí v Plzni na Jateční ulici, se prodeji automobilů věnuje už dvacet let. Kulaté výročí...

O fyzickou kondici zaměstnanců Eurosoftwaru je postaráno

Účastníci bikového trailu po 9 vrcholech Krušných hor - Stoneman Miriquidi

Eurosoftware je firma, která o fyzické i duševní zdraví svých zaměstnanců pečuje prostřednictvím mnoha benefitů. Jedním...

Správný výběr kanálových poklopů rapidně zvyšuje kvalitu vozovky

Správný výběr kanálových poklopů rapidně zvyšuje kvalitu vozovky

Proč jsou někde kanály tak propadlé, že jízda přes ně představuje vážnou hrozbu pro tlumiče, zatímco jinde navazují na...

Najdete na iDNES.cz