Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Topíte doma starým kotlem na tuhá paliva? A víte, že od roku 2022 už jej možná nebudete smět provozovat pod hrozbou pokuty až 50 000 Kč? Vyhněte se chladné domácí atmosféře nebo dopisu s modrým pruhem a vyměňte starý kotel za nový.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji. | foto: ČEZ

Podstatnou část nákladů můžete pokrýt pomocí kotlíkových dotací a zbytek se vám během pár let vrátí díky nižším výdajům na vytápění.

Jak uspořit při topení plynem?

Současné kondenzační plynové kotle využívají teplo ze spalin a vynikají tak vysokou efektivitou. Ve srovnání s klasickým kotlem totiž prochází vytápěcí voda výměníkem kondenzačního kotle dvakrát. Při pohledu na účet za plyn vás tedy místo šoku bude čekat příjemné překvapení. Pro okolí to zase znamená naprosté minimum emisí vycházejících z komína a tím pádem čistší vzduch.

Pokud v současnosti topíte tuhými palivy, výměna za plynový kotel vám přinese řadu výhod. Odpadá starost se zatápěním a místo neustálého přikládání už jen točíte kolečkem na termostatu. Ušetříte místo, které dosud zabírala hromada uhlí či dřeva, navíc zmizí otravný prach a mour. Moderní kotle jsou kompaktní a zvukově izolované, některé bez problémů napasujete třeba do výklenku v předsíni. Samozřejmostí je vysoká spolehlivost.

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji.

Se státní a krajskou podporou vás kotel přijde jen na pár tisíc

Pro vyjmenování hlavních nevýhod zastaralých kotlů stačí při inverzním počasí navštívit kteroukoliv neplynofikovanou obec: štiplavý kouř, zápach, který se chytá do vlasů a oblečení, nedýchatelný vzduch plný polétavého prachu. Státní podpora zaměřená na zlepšení kvality ovzduší je proto štědrá.

Představte si situaci, kdy pořídíte nový kotel za 37 000 Kč, za jeho instalaci a připojení zaplatíte 38 000 Kč, vyvložkování komína vás přijde na 8 000 Kč a natažení plynové přípojky o pět metrů na 5 000 Kč. Přičtěte 15% DPH a jste na částce 101 200 Kč. Kotlíková dotace vám v základu pokryje až 75 % způsobilých výdajů, v tomto případě tedy 75 900 Kč (maximum je u plynových kotlů 95 000 Kč). 

Protože bydlíte v prioritní oblasti se špatným ovzduším, dostanete od státu ještě jednorázový bonus 7 500 Kč, stejnou sumou přispěje ze svého rozpočtu kraj a dalších 5 000 Kč přidá obec. Celých 95 900 Kč vám přijde v jedné platbě, jednotlivé instituce si vše vyúčtují mezi sebou. Vy tak za nový kotel ze svého dáte pouze 5 300 Kč, což se vám na nákladech za vytápění může vrátit klidně i za pár měsíců.

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji.

S kotlem od ČEZu snížíte starosti na minimum

Dělí vás od rozhodnutí pořídit si za dotace moderní plynový kotel už jen nechuť obíhat úřady a handrkovat se s administrativou? Nechce se vám trávit hodiny výběrem vhodné technologie? Využijte nákup na klíč od ČEZ. Plynový kotel od prověřeného výrobce vám přiveze, zapojí a naučí vás s ním pracovat.

Vyřídí za vás také veškeré náležitosti se získáním podpory a zajistí záruční i pozáruční servis, včetně povinných revizí. A pokud by pro vás i tak nový kotel nebyl cenově dostupný, využít lze také ČEZ ÚVĚR NA TECHNOLOGIE. Při odběru plynu či elektřiny od ČEZu můžete navíc dosáhnout na výhodnou úrokovou sazbu.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Právě vychází nová povídka z edice Backend Stories, 700 EXABYTŮ NESMRTELNOSTI od Julie Novákové. Za vědeckofantastickou...

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP...

Další z rubriky

Testovací centrum na Educe tě nasměruje k té správné škole

V Liberci se ve dnech 11. až 13. října koná největší veletrh vzdělávání a...

Na letošní Educu jsme spojili síly s Vysokeskoly.cz a připravili jsme pro vás testovací centrum. Přijďte zjistit, jaký...

Změňte kariéru díky Educa MYJOB

Dorazte 11.–13. října na Educu do liberecké Home Credit Areny, třeba tak...

Educa MYJOB LIBEREC 2018 je největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí na severu. Koná se v liberecké Home...

Od ledna začne fungovat nový model vodárenství, pro občany se nic nemění

SVS

Zástupci Severočeské vodárenské společnosti a.s. (SVS) a Veolie ČR, a.s. (Veolia) 24. září podepsali zbývající smlouvy...

Najdete na iDNES.cz