Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Topíte doma starým kotlem na tuhá paliva? A víte, že od roku 2022 už jej možná nebudete smět provozovat pod hrozbou pokuty až 50 000 Kč? Vyhněte se chladné domácí atmosféře nebo dopisu s modrým pruhem a vyměňte starý kotel za nový.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji. | foto: ČEZ

Podstatnou část nákladů můžete pokrýt pomocí kotlíkových dotací a zbytek se vám během pár let vrátí díky nižším výdajům na vytápění.

Jak uspořit při topení plynem?

Současné kondenzační plynové kotle využívají teplo ze spalin a vynikají tak vysokou efektivitou. Ve srovnání s klasickým kotlem totiž prochází vytápěcí voda výměníkem kondenzačního kotle dvakrát. Při pohledu na účet za plyn vás tedy místo šoku bude čekat příjemné překvapení. Pro okolí to zase znamená naprosté minimum emisí vycházejících z komína a tím pádem čistší vzduch.

Pokud v současnosti topíte tuhými palivy, výměna za plynový kotel vám přinese řadu výhod. Odpadá starost se zatápěním a místo neustálého přikládání už jen točíte kolečkem na termostatu. Ušetříte místo, které dosud zabírala hromada uhlí či dřeva, navíc zmizí otravný prach a mour. Moderní kotle jsou kompaktní a zvukově izolované, některé bez problémů napasujete třeba do výklenku v předsíni. Samozřejmostí je vysoká spolehlivost.

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji.

Se státní a krajskou podporou vás kotel přijde jen na pár tisíc

Pro vyjmenování hlavních nevýhod zastaralých kotlů stačí při inverzním počasí navštívit kteroukoliv neplynofikovanou obec: štiplavý kouř, zápach, který se chytá do vlasů a oblečení, nedýchatelný vzduch plný polétavého prachu. Státní podpora zaměřená na zlepšení kvality ovzduší je proto štědrá.

Představte si situaci, kdy pořídíte nový kotel za 37 000 Kč, za jeho instalaci a připojení zaplatíte 38 000 Kč, vyvložkování komína vás přijde na 8 000 Kč a natažení plynové přípojky o pět metrů na 5 000 Kč. Přičtěte 15% DPH a jste na částce 101 200 Kč. Kotlíková dotace vám v základu pokryje až 75 % způsobilých výdajů, v tomto případě tedy 75 900 Kč (maximum je u plynových kotlů 95 000 Kč). 

Protože bydlíte v prioritní oblasti se špatným ovzduším, dostanete od státu ještě jednorázový bonus 7 500 Kč, stejnou sumou přispěje ze svého rozpočtu kraj a dalších 5 000 Kč přidá obec. Celých 95 900 Kč vám přijde v jedné platbě, jednotlivé instituce si vše vyúčtují mezi sebou. Vy tak za nový kotel ze svého dáte pouze 5 300 Kč, což se vám na nákladech za vytápění může vrátit klidně i za pár měsíců.

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji.

S kotlem od ČEZu snížíte starosti na minimum

Dělí vás od rozhodnutí pořídit si za dotace moderní plynový kotel už jen nechuť obíhat úřady a handrkovat se s administrativou? Nechce se vám trávit hodiny výběrem vhodné technologie? Využijte nákup na klíč od ČEZ. Plynový kotel od prověřeného výrobce vám přiveze, zapojí a naučí vás s ním pracovat.

Vyřídí za vás také veškeré náležitosti se získáním podpory a zajistí záruční i pozáruční servis, včetně povinných revizí. A pokud by pro vás i tak nový kotel nebyl cenově dostupný, využít lze také ČEZ ÚVĚR NA TECHNOLOGIE. Při odběru plynu či elektřiny od ČEZu můžete navíc dosáhnout na výhodnou úrokovou sazbu.


Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

CENTRUM BABYLON: zábava i relax pod Ještědem

V originálních kulisách Aquaparku na vás čekají atrakce jako je 3D Laser Show,...

Zima se blíží a s ní také vánoční shon. Pokud přemýšlíte, kde si dobít energii před náročným obdobím nebo chcete...

Pracujete v Německu a nevíte, jak poslat vydělané peníze do ČR? Využijte Europlatbu

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.

Mnoho Čechů pracujících v Německu, řeší každý měsíc stejný problém, dostat peníze zpět do ČR, a to nejlépe tak, aby...

Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme...

Najdete na iDNES.cz