Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kořen rostliny Echinacea: efektivní podpora obranyschopnosti

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V období častých výkyvů teplot útočí na imunitu organizmu velké množství virů. Při prvních příznacích nachlazení je vhodné posilovat naši obranyschopnost. Jedním z efektivních prostředků pro podporu naší imunity jsou extrakty z třapatky nachové (Echinacea purpurea).

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Echinacea | foto: unu

Zejména ve formě kapek pak dochází k velmi rychlému působení účinných látek přímo na sliznicích.

Extrakty z této blahodárné rostliny se získávají z jejích různých částí. Největší koncentrace účinných látek je přítomna v jejím kořeni bohatém na pryskyřice, silice, glukózu, fruktózu, betain, inulin a echinacosid.

V současnosti jsou v lékárnách volně k dostání Imunit Echinaceové kapky, které jako jediné obsahují výtažky výhradně z kořenů třapatky nachové.

Účinky třapatky znali již Indiáni

Pro Indiány byla třapatka jednou z nejvýznamnějších rostlin. Původní Američané využívali tuto hodnotnou rostlinu k léčbě bolesti v ústech, krku, proti kašli, bolesti zubů aj. Kořen třapatky byl rovněž používán jako protijed při kousnutí či bodnutí jedovatým živočichem.

info

Více informací naleznete také na www.imunit.cz.

Na přelomu devatenáctého a dvacátého století se stala tinktura třapatky nejprodávanějším derivátem této rostliny, která má svůj původ v Americe. Ke konci dvacátých let století dvacátého však došlo k poklesu používání třapatky, a to v souvislosti s rozšířením běžných léků.

Výtažky třapatky napomáhají rychlejšímu uzdravení. Rostlina je využívána i při léčbě bolestivých hnisavých ložisek v těle, popálenin, různých ran, chronických vředů, ekzémů a zanícení ústní dutiny.

Imunit Echinaceové kapky

Jsou určeny k posílení imunity lidského organismu. Obsažený extrakt je luhován výhradně z nejúčinnější složky Echinacea purpurea, tedy z jejího kořene, což dává přípravku unikátnost.

Echinaceové kapky

Echinaceové kapky Imunit jsou určeny:
- k celkovému posílení imunitního systému
- k podpoře imunity při infekčních, zejména virových onemocnění dýchacích cest
- jako podpůrný prostředek při chřipce

Dávkování:
3 x denně 20 kapek ideálně před jídlem

K dostání v balení:
60ml, 100ml nebo 190ml lahvička s kapátkem

Výzkum účinnosti rostliny Echinacea

Z provedených výzkumů vyplývá, že ti, kteří začali třapatku užívat pravidelně, zjistili, že méně trpí chronickými infekcemi horních cest dýchacích a také že infekce jsou méně vážné a mají kratší průběh.

Musíme ale upozornit na skutečnost, že pokud se třapatka užívá denně, její účinnost se postupně snižuje a vytrácí. Doporučuje se užívat třapatku při prvních projevech nachlazení či chřipky a užívání po dvou týdnech přerušit.

Jak mnoho a v jaké formě?

Je třeba jasně říci, v jakých dávkách se má třapatka užívat, aby byla účinná. Běžnou denní dávku tvoří 900 miligramů ve formě tablet či kapslí nebo nejvýše 10 mililitrů ve formě tinktury.

Upozornění

Třapatku by neměli užívat lidé s autoimunitními nemocemi, jako je AIDS a revmatoidní artritida - třapatka by mohla svým působením na imunitu zapříčinit nepříznivé stimulační účinky. Taktéž by se jejího užívání měli zdržet lidé alergičtí na květiny z rodu sedmikrásek, lidé trpící tuberkulózou nebo roztroušenou sklerózou a těhotné ženy.
Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Trápí vás kila navíc, která ne a ne shodit? Máte celulitidu nebo otoky? Třeba jste jen zavodněná a pomůže vám odvodnění...

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Získejte krásný úsměv, o kterém jste vždy snili! Rovné zuby vám nejen zvýší sebevědomí, ale můžete se také vyhnout...

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Východočeské Léčebné lázně Bohdaneč otevřou 19. května tohoto roku svoji lázeňskou sezonu. Slavnostní zahájení nabídne...

Červené rty nikdy nevyjdou z módy. Ani na Silvestra

Červené rty nikdy nevyjdou z módy. Ani na Silvestra

Arome.cz Červené rty sluší výrazným brunetám i křehkým blondýnkám. A z módy nevycházejí už pěknou řádku let. Že je na vás křiklav...

Najdete na iDNES.cz