Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Korek je ideální izolační materiál pro dřevostavby

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dřevostavby jsou pro své vlastnosti oblíbeným typem bydlení. Velkým nepřítelem dřeva je ale vlhkost, a proto se před ní musí chránit. Jako významný tepelně izolační materiál zabraňující vlhkosti se osvědčil korek, konkrétně korková izolační drť.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Korek je ideální izolační materiál pro dřevostavby | foto: Korek Jelínek, s.r.o.

Dřevo slouží jako stavební materiál už od nepaměti a i v dnešní době, kdy je tolik jiných možností, se stále těší velké oblibě. Tento přírodní materiál je díky své struktuře vždy jedinečný, dává nám kontakt s přírodou a zároveň s ním můžeme dosáhnout významné tepelné úspory. Vždyť dřevostavby jsou mnohdy nízkoenergetické, nebo dokonce energeticky pasivní.

Dřevostavby sužuje především vlhkost

Současné dřevostavby svými vlastnostmi a nízkými energetickými nároky nezatěžují okolní prostředí a dosažení tepelných parametrů je u nich mnohem snazší, než u zděných staveb. Přitom je jejich životnost při správném výběru materiálu srovnatelná.

Největším problémem dřevostaveb, který často snižuje jejich hodnotu a životnost, je vlhkost a UV záření. Proto je velmi důležité si vybrat firmu, která zajistí nejen přesné opracování dřeva, ale zároveň poskytne záruku na správně vysušené a ošetřené dřevěné konstrukční prvky s následným správným zhotovením stavby. Tyto velmi důležité faktory zajistí nejen výkonnost, ale především životnost budovy, u které samozřejmě očekáváte, že vám bude sloužit po generace.

Korek je ideální izolační materiál pro dřevostavby

Korková deska izolační připravena k upevnění

Korek jako ideální izolační materiál

V Kanadě a skandinávských zemích poukazují mnohé výsledky testů a zkušenosti na využití korkové izolační drtě v dřevostavbách, která slouží jako významný tepelně izolační materiál. Jedná se o difúzně otevřený systém, kdy korek funguje nejen jako izolant, ale zároveň pro svou antibakteriální vlastnost zabraňuje vzniku či šíření plísní a hub, odpuzuje dřevokazný hmyz a hlodavce, ale především slouží jako významný regulátor vlhkosti.

Korek navíc prakticky nepodléhá degradaci, takže jeho tepelně izolační, ale i mechanické vlastnosti zůstávají beze změny po dlouhá desetiletí. Ostatně je proto oblíbený i u vinařů.

V České republice a na Slovensku se zatím setkáváme především s izolací v podobě polystyrenu nebo minerální izolace. Při použití polystyrenu se často kondenzuje vlhkost z interiérové strany, což má za důsledek také zvyšování vlhkosti dřevěné konstrukce či dřevěných obkladů. Při minerální izolaci s nízkou objemovou hmotností je zase nutné při uložení do svislé polohy počítat s jejím sesuvem, čímž se mohou vytvářet tepelné mosty.

Korek je ideální izolační materiál pro dřevostavby

Korková drť expandovaná

Tradiční dodavatelská společnost

Korkové izolace a další výrobky z korku najdete v sortimentu společnosti Korek Jelínek, spol. s r. o., která tento jedinečný přírodní produkt dováží do České republiky již od roku 1855.

Pro svou spolehlivost a kvalitní zboží získala společnost Korek Jelínek dokonce prestižní certifikát Ověřeno zákazníky, který je udělen na základě spokojenosti ověřených zákazníků serveru Heuréka.cz.

Korek je ideální izolační materiál pro dřevostavby

Korek je ideální izolační materiál pro dřevostavby

Více informací o společnosti Korek Jelínek a celý její sortiment najdete na www.korek.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Létání v Hurricane Factory Praha.
Létání v Hurricane Factory Praha

Hurricane Factory Prague je místo, kde fyzikální zákony už dále neplatí! Můžete se zde podívat do tváře skutečnému přírodnímu fenoménu, který jsme pro vás...  celý článek

Recyklací skla lze ušetřit až 65 % přírodních surovin a až 90 % energie....
Skleněné obaly do koše na odpad nepatří, třiďte je do zeleného kontejneru

12,2 kilogramu – tolik skla vytřídí za rok v průměru každý obyvatel ČR. Není to málo, meziročně jde skoro o kilový nárůst, ale přesto by mohlo být ještě líp....  celý článek

Firma VDC kancelářská technika povýšila své partnerství s Canon CZ.
Firma VDC kancelářská technika povýšila své partnerství s Canon CZ

Renomovaná a ryze česká společnost od počátku letošního roku povýšila z pozice Premier Partner na CBC Canon Business Center Prague Operated by VDC kancelářská...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.