Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Korek je ideální izolační materiál pro dřevostavby

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dřevostavby jsou pro své vlastnosti oblíbeným typem bydlení. Velkým nepřítelem dřeva je ale vlhkost, a proto se před ní musí chránit. Jako významný tepelně izolační materiál zabraňující vlhkosti se osvědčil korek, konkrétně korková izolační drť.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Korek je ideální izolační materiál pro dřevostavby | foto: Korek Jelínek, s.r.o.

Dřevo slouží jako stavební materiál už od nepaměti a i v dnešní době, kdy je tolik jiných možností, se stále těší velké oblibě. Tento přírodní materiál je díky své struktuře vždy jedinečný, dává nám kontakt s přírodou a zároveň s ním můžeme dosáhnout významné tepelné úspory. Vždyť dřevostavby jsou mnohdy nízkoenergetické, nebo dokonce energeticky pasivní.

Dřevostavby sužuje především vlhkost

Současné dřevostavby svými vlastnostmi a nízkými energetickými nároky nezatěžují okolní prostředí a dosažení tepelných parametrů je u nich mnohem snazší, než u zděných staveb. Přitom je jejich životnost při správném výběru materiálu srovnatelná.

Největším problémem dřevostaveb, který často snižuje jejich hodnotu a životnost, je vlhkost a UV záření. Proto je velmi důležité si vybrat firmu, která zajistí nejen přesné opracování dřeva, ale zároveň poskytne záruku na správně vysušené a ošetřené dřevěné konstrukční prvky s následným správným zhotovením stavby. Tyto velmi důležité faktory zajistí nejen výkonnost, ale především životnost budovy, u které samozřejmě očekáváte, že vám bude sloužit po generace.

Korek je ideální izolační materiál pro dřevostavby

Korková deska izolační připravena k upevnění

Korek jako ideální izolační materiál

V Kanadě a skandinávských zemích poukazují mnohé výsledky testů a zkušenosti na využití korkové izolační drtě v dřevostavbách, která slouží jako významný tepelně izolační materiál. Jedná se o difúzně otevřený systém, kdy korek funguje nejen jako izolant, ale zároveň pro svou antibakteriální vlastnost zabraňuje vzniku či šíření plísní a hub, odpuzuje dřevokazný hmyz a hlodavce, ale především slouží jako významný regulátor vlhkosti.

Korek navíc prakticky nepodléhá degradaci, takže jeho tepelně izolační, ale i mechanické vlastnosti zůstávají beze změny po dlouhá desetiletí. Ostatně je proto oblíbený i u vinařů.

V České republice a na Slovensku se zatím setkáváme především s izolací v podobě polystyrenu nebo minerální izolace. Při použití polystyrenu se často kondenzuje vlhkost z interiérové strany, což má za důsledek také zvyšování vlhkosti dřevěné konstrukce či dřevěných obkladů. Při minerální izolaci s nízkou objemovou hmotností je zase nutné při uložení do svislé polohy počítat s jejím sesuvem, čímž se mohou vytvářet tepelné mosty.

Korek je ideální izolační materiál pro dřevostavby

Korková drť expandovaná

Tradiční dodavatelská společnost

Korkové izolace a další výrobky z korku najdete v sortimentu společnosti Korek Jelínek, spol. s r. o., která tento jedinečný přírodní produkt dováží do České republiky již od roku 1855.

Pro svou spolehlivost a kvalitní zboží získala společnost Korek Jelínek dokonce prestižní certifikát Ověřeno zákazníky, který je udělen na základě spokojenosti ověřených zákazníků serveru Heuréka.cz.

Korek je ideální izolační materiál pro dřevostavby

Korek je ideální izolační materiál pro dřevostavby

Více informací o společnosti Korek Jelínek a celý její sortiment najdete na www.korek.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Značka smartphonů Honor na náš trh uvedla trhák střední třídy. Honor 7S je v současnosti nejmenším Honor modelem vůbec...

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Sledujte 1. českou fotbalovou ligu živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte 1. českou fotbalovou ligu živě na TV Tipsport a vsaďte si

Jízda Plzně za obhajobou vs. ambice pražských rivalů. Vyhecované fanouškovské bitvy Opavy s Baníkem a nový herní...

Kdo ovládne finále? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Francie vs. Chorvatsko

Je tady netrpělivě očekávaný vrchol! Kdo ovládne finále MS 2018? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si...

Další z rubriky

Premonstrátský Klášter Želiv: místo, kudy kráčela historie

Klášter Želiv

Příští rok uplyne 870 let od příchodu řádu premonstrátů do Želiva. Za dobu své existence Klášter Želiv zažil bouřlivé...

Vinylové podlahy Vinylcork jsou krásné a praktické

Tawern

Vinylové podlahy Vinylcork nabízejí ty nejlepší vlastnosti vinylu a korku. Získáte tak moderní podlahy, které do vašeho...

Investování do podílových fondů již od 100 koruny měsíčně

Investování do podílových fondů již od 100 koruny měsíčně

Velkou výhodou podílových fondů je, že jsou doslova pro kohokoliv, kdo má možnost odkládat si delší dobu určitou část...

Najdete na iDNES.cz