Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Korejští fanoušci fandí na Olympiádě Čechům

Češi a Korejci spolu fandili v Praze, dorazil i korejský velvyslanec | foto: Grayling

20 2018
Hned po Koreji fandíme vám Čechům, říkají korejští fanoušci na olympiádě v Pchjončchangu. O dlouhodobém partnerství mezi Českem a Koreou svědčí hned dvě události minulého týdne.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ve čtvrtek proběhlo setkání českých a korejských fanoušků při promítání vzájemného hokejového zápasu s účastí korejského velvyslance. V neděli pak podpořilo bezmála 200 korejských fanoušků český tým přímo na stadionu Gangneung při zápase se Švýcary.

Korejští fanoušci fandí na Olympiádě Čechům

Na ledě soupeři, v politice i byznysu partneři

Vedle českých fanoušků přišlo na čtvrteční promítání zápasu Česko-Korea v restauraci Mamy Food podpořit svůj tým i mnoho zástupců korejské komunity v Česku, včetně korejského velvyslance. Setkání, pořádané korejskou společností KHNP, proběhlo ve velmi přátelské atmosféře a potvrdilo se, že zatímco na ledě byli Češi a Korejci soupeři, na politické i hospodářské úrovni úspěšně spolupracují.

Na dlouhodobě skvělé vztahy mezi oběma národy poukázal ve své úvodní řeči před začátkem zápasu i velvyslanec Korejské republiky v Česku Moon Seoung-hyun, který pak očekával jednoznačný průběhu zápasu: „Objektivně vzato je české hokejové mužstvo určitě lepší. Měl jsem ale možnost sledovat i přípravné utkání Koreje s Plzní, a i když jsme prohráli, rozhodně se v hokeji zlepšujeme.“

Češi a Korejci spolu fandili v Praze, dorazil i korejský velvyslanec

To ještě netušil, jak vyrovnané a dramatické bude utkání až do samotného konce. Navzdory všem očekáváním šlo o rovný a do poslední chvíle napínavý souboj, ve kterém zvítězilo Česko nad urputnými Korejci jen těsně 2:1. Kromě možnosti podpořit národní týmy bylo cílem setkání, podpořeného KHNP, i představení korejské kultury a zvyků. Čeští fanoušci tak mohli při tradičním korejském obědu ochutnat korejské speciality včetně známého kimchi nebo soju.

Korejská podpora proti Švýcarům

O sympatiích Korejců vůči České republice vypovídá i fakt, že skupina bezmála 200 z nich se vydala podpořit český tým v zápase proti Švýcarsku. Skoro všichni fanoušci mávali během hry českými vlajkami a někteří na sobě měli dokonce dresy našeho kapitána Martina Erata či legendy Jaromíra Jágra. Po české výhře 4:1 se pak Korejci radovali snad se stejným nadšením jako my Češi.

Korejští fanoušci fandí na Olympiádě Čechům

„Díky hráčům jako Jaromír Jágr nebo dnes hrající Martin Erat patříte v hokeji mezi nejlepší na světě. Českou republiku vnímáme dlouhodobě jako spřátelenou zemi a hodně Korejců k vám kvůli krásné přírodě míří na dovolenou. Hned po Koreji tak fandíme právě Čechům a přejeme vašemu týmu, aby došel v turnaji co nejdále,“ uvedl jeden z korejských fanoušků.

Nejčtenější

Další z rubriky

Životní výhra 522 937 Kč za 5 Kč!Ve vzduchu ale viselo přes 3,5 milionu
Životní výhra 522 937 Kč za 5 Kč!Ve vzduchu ale viselo přes 3,5 milionu

Tímhle tiketem žila největší komunita sázkařů od minulého úterý. Tipér mrakiss naložil do Tiket arény nenápadný mix deseti zápasů za pětikorunu, a pak se...  celý článek

Sledujte MS v hokeji na TV Tipsport a získejte 150 Kč zdarma
Sledujte MS v hokeji na TV Tipsport a získejte 150 Kč zdarma

MS v hokeji začíná pro českou repre pořádně zostra. Tipéři to vidí nejprve na triumf ve vyhecovaném derby a pak porážku od úřadujících světových šampionů....  celý článek

Sledujte čtvrtfinále Česko-USA na TV Tipsport a získejte 150 Kč zdarma
Sledujte čtvrtfinále Česko-USA na TV Tipsport a získejte 150 Kč zdarma

Povede se českým hokejistům navázat na olympijský čtvrtfinálový triumf? 60 % tipérů jim věří! Sledujte čtvrtfinálové bitvy živě na TV Tipsport!  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze