Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kontrolní den HPS Brandov s hejtmankou Ústeckého kraje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se zúčastnila kontrolního dne na stavbě HPS Brandov. Jak to vše dopadlo si můžete přečíst v následujícím článku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kontrolní den HPS Brandov s hejtmankou Ústeckého kraje | foto: NET4GAS, s.r.o.

Prohlídka HPS Brandov (zprava – Jana Vaňhová hejtmanka Ústeckého kraje, Jan Nehoda jednatel společnosti NET4GAS, s.r.o., Aleš Konopásek ředitel kanceláře hejtmanky Ústeckého kraje a Pavel Nesládek manažer projektu GAZELA – N4G) - foto: NET4GAS, s.r.o.

 • Hejtmanka Jana Vaňhová podpořila strategickou stavbu energetické infrastruktury České republiky
• Stavba HPS Brandov (hraniční předávací stanice) pro nový vysokotlaký plynovod GAZELA je v plném proudu
• Česká republika si díky plynovodu GAZELA udrží strategickou pozici pro zásobování Evropy zemním plynem

Kontrolní den HPS Brandov s hejtmankou Ústeckého kraje

HPS Brandov je jednou z nejvýznamnějších investičních akcí Ústeckého kraje

Brandov, 18. července 2011 - Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se zúčastnila kontrolního dne na stavbě hraniční předávací stanice Brandov (dále jen HPS Brandov).

"Tato stavba patří k nejvýznamnějším investičním akcím, které v současné době probíhají na území Ústeckého kraje. Po svém uvedení do provozu bude tato stanice také strategickým prvkem energetické bezpečnosti nejen pro kraj, ale i pro celou Českou republiku, a proto jsem ráda, že jsem zde mohla tomuto projektu opětovně vyjádřit podporu celého Ústeckého kraje," uvedla během své návštěvy kontrolního dne na stavbě HPS Brandov hejtmanka Ústeckého kraje paní Jana Vaňhová.

Stavba HPS Brandov, která byla zahájena v polovině října loňského roku a její dokončení je plánováno na říjen letošního má klíčový význam pro nově budovaný vysokotlaký plynovod GAZELA. Ten představuje novou cestu pro přepravu zemního plynu v rámci Evropské unie. Podle Jana Nehody jednatele společnosti NET4GAS, která do realizace projektu investuje přes 10 miliard korun "v případě přerušení dodávek plynu přes Ukrajinu bude mít plynovod GAZELA strategický význam nejen pro Českou republiku, ale i pro všechny okolní evropské země". 

Hejtmanka Jana Vaňhová během své návštěvy kontrolního dne na stavbě HPS Brandov vysoce ohodnotila spolupráci společnosti NET4GAS nejen s krajem, ale také se všemi obcemi, které leží v trase nově budovaného plynovodu GAZELA na území Ústeckého kraje.

"Zvláště si cením toho, že společnost NET4GAS, jako investor svým grantovým programem pamatuje při své činnosti na území kraje nejen na šetrnost k životnímu prostředí, ale také na podporu obcí, které jsou v trase nově budovaného plynovodu," řekla v této souvislosti Jana Vaňhová.

Trasa plynovodu GAZELA je naplánována převážně podél už nyní provozovaných plynovodů. V novém území povede pouze v úseku mezi Mladoticemi a Chomutovem. V těchto místech to však bude zcela mimo měst a zalidněných území. Se současnou plynárenskou soustavou v České republice bude plynovod GAZELA propojen v Brandově, Jirkově, Sviňomazech a Přimdě.

Kontrolní den HPS Brandov s hejtmankou Ústeckého kraje6

ČR si díky plynovodu GAZELA udrží strategickou pozici pro zásobování Evropy plynem

Plynovod GAZELA se stane součástí tzv. severní přepravní cesty, která do Evropy přivede zemní plyn z dosud málo využívaných nalezišť v Tjumenské oblasti. Jde o prodloužení plynovodů Nord Stream a OPAL, jejichž prostřednictvím bude plyn přepravován z Ruska po dně Baltského moře do Německa a následně až na hranice České republiky. Celková délka plynovodu GAZELA má být 166 km a má vést z HPS Brandov k HPS Rozvadov/Waidhaus. Zde se dále napojí na tranzitní soustavu MEGAL, kterou je plyn přepravován přes jižní Německo až do Francie.

Kontrolní den HPS Brandov s hejtmankou Ústeckého kraje1

Milan Řepka
Tiskový mluvčí NET4GAS, s.r.o.

Společnost NET4GAS je spolehlivým, výkonným a bezpečným provozovatelem přepravní soustavy a zaručuje dostupnost a dostatečnost kapacit pro domácí i zahraniční partnery. Všichni obchodníci se zemním plynem mají garantován nediskriminující přístup do přepravní soustavy.

Zemní plyn přepravuje NET4GAS, s.r.o., v České republice sítí plynovodů dlouhou 3 642 kilometrů. Ze všech neobnovitelných zdrojů energie je zemní plyn ve vztahu k přírodě tím nejšetrnějším. Na rozdíl od pevných paliv nezanechává po spálení popel, ani nezatěžuje okolí nebezpečnými zplodinami.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

Najdete na iDNES.cz