Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kontrolní den HPS Brandov s hejtmankou Ústeckého kraje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se zúčastnila kontrolního dne na stavbě HPS Brandov. Jak to vše dopadlo si můžete přečíst v následujícím článku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kontrolní den HPS Brandov s hejtmankou Ústeckého kraje | foto: NET4GAS, s.r.o.

Prohlídka HPS Brandov (zprava – Jana Vaňhová hejtmanka Ústeckého kraje, Jan Nehoda jednatel společnosti NET4GAS, s.r.o., Aleš Konopásek ředitel kanceláře hejtmanky Ústeckého kraje a Pavel Nesládek manažer projektu GAZELA – N4G) - foto: NET4GAS, s.r.o.

 • Hejtmanka Jana Vaňhová podpořila strategickou stavbu energetické infrastruktury České republiky
• Stavba HPS Brandov (hraniční předávací stanice) pro nový vysokotlaký plynovod GAZELA je v plném proudu
• Česká republika si díky plynovodu GAZELA udrží strategickou pozici pro zásobování Evropy zemním plynem

Kontrolní den HPS Brandov s hejtmankou Ústeckého kraje

HPS Brandov je jednou z nejvýznamnějších investičních akcí Ústeckého kraje

Brandov, 18. července 2011 - Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se zúčastnila kontrolního dne na stavbě hraniční předávací stanice Brandov (dále jen HPS Brandov).

"Tato stavba patří k nejvýznamnějším investičním akcím, které v současné době probíhají na území Ústeckého kraje. Po svém uvedení do provozu bude tato stanice také strategickým prvkem energetické bezpečnosti nejen pro kraj, ale i pro celou Českou republiku, a proto jsem ráda, že jsem zde mohla tomuto projektu opětovně vyjádřit podporu celého Ústeckého kraje," uvedla během své návštěvy kontrolního dne na stavbě HPS Brandov hejtmanka Ústeckého kraje paní Jana Vaňhová.

Stavba HPS Brandov, která byla zahájena v polovině října loňského roku a její dokončení je plánováno na říjen letošního má klíčový význam pro nově budovaný vysokotlaký plynovod GAZELA. Ten představuje novou cestu pro přepravu zemního plynu v rámci Evropské unie. Podle Jana Nehody jednatele společnosti NET4GAS, která do realizace projektu investuje přes 10 miliard korun "v případě přerušení dodávek plynu přes Ukrajinu bude mít plynovod GAZELA strategický význam nejen pro Českou republiku, ale i pro všechny okolní evropské země". 

Hejtmanka Jana Vaňhová během své návštěvy kontrolního dne na stavbě HPS Brandov vysoce ohodnotila spolupráci společnosti NET4GAS nejen s krajem, ale také se všemi obcemi, které leží v trase nově budovaného plynovodu GAZELA na území Ústeckého kraje.

"Zvláště si cením toho, že společnost NET4GAS, jako investor svým grantovým programem pamatuje při své činnosti na území kraje nejen na šetrnost k životnímu prostředí, ale také na podporu obcí, které jsou v trase nově budovaného plynovodu," řekla v této souvislosti Jana Vaňhová.

Trasa plynovodu GAZELA je naplánována převážně podél už nyní provozovaných plynovodů. V novém území povede pouze v úseku mezi Mladoticemi a Chomutovem. V těchto místech to však bude zcela mimo měst a zalidněných území. Se současnou plynárenskou soustavou v České republice bude plynovod GAZELA propojen v Brandově, Jirkově, Sviňomazech a Přimdě.

Kontrolní den HPS Brandov s hejtmankou Ústeckého kraje6

ČR si díky plynovodu GAZELA udrží strategickou pozici pro zásobování Evropy plynem

Plynovod GAZELA se stane součástí tzv. severní přepravní cesty, která do Evropy přivede zemní plyn z dosud málo využívaných nalezišť v Tjumenské oblasti. Jde o prodloužení plynovodů Nord Stream a OPAL, jejichž prostřednictvím bude plyn přepravován z Ruska po dně Baltského moře do Německa a následně až na hranice České republiky. Celková délka plynovodu GAZELA má být 166 km a má vést z HPS Brandov k HPS Rozvadov/Waidhaus. Zde se dále napojí na tranzitní soustavu MEGAL, kterou je plyn přepravován přes jižní Německo až do Francie.

Kontrolní den HPS Brandov s hejtmankou Ústeckého kraje1

Milan Řepka
Tiskový mluvčí NET4GAS, s.r.o.

Společnost NET4GAS je spolehlivým, výkonným a bezpečným provozovatelem přepravní soustavy a zaručuje dostupnost a dostatečnost kapacit pro domácí i zahraniční partnery. Všichni obchodníci se zemním plynem mají garantován nediskriminující přístup do přepravní soustavy.

Zemní plyn přepravuje NET4GAS, s.r.o., v České republice sítí plynovodů dlouhou 3 642 kilometrů. Ze všech neobnovitelných zdrojů energie je zemní plyn ve vztahu k přírodě tím nejšetrnějším. Na rozdíl od pevných paliv nezanechává po spálení popel, ani nezatěžuje okolí nebezpečnými zplodinami.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen.
První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen

Zájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.