Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kontrolujte firemní mobily se Sophos Mobile Control 5.0

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Systémů pro řízení a ochranu mobilních zařízení (smartphonů a tabletů) je na trhu nepřeberné množství. Navzájem se odlišují cenou, množstvím funkcí, možnostmi nasazení a uživatelskou přívětivostí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Tyto systémy se v minulých letech objevily jako odpověď na stále rostoucí trend propojení chytrých telefonů s pracovním prostředím. Zaměstnanci běžně používají své smartphony pro přístup k firemnímu mailu nebo dokonce přímo do sítě. Na rozdíl od PC a notebooků jsou však telefony často osobním majetkem zaměstnanců, proto je potřeba k jejich ochraně přistoupit jiným a citlivějším způsobem, než jsme na to zvyklí u antivirových programů. Pro označení tohoto trendu práce na osobních zařízeních se vžila zkratka BYOD (Bring Your Own Device).

Základní funkce, jako je lokalizace, vzdálené zamčení telefonu nebo smazání dat, jsou samozřejmostí pro většinu MDM (Mobile Device Management) systémů. Od skutečně vyspělého řešení ovšem čekají zákazníci mnohem více: správu aplikací, řízení přístupu k e-mailu a do sítě, správu citlivých dokumentů, antivirus pro Android a další užitečné funkce.

Sophos Mobile Control verze 5 patří k nejpokročilejším MDM systémům na světovém trhu. Navíc vyniká jednoduchostí správy a řadou chytrých funkcí, jako je třeba samoobslužný uživatelský portál nebo rozdělení firemních a soukromých dat (podpora BYOD).

Podívejte se na několik ukázek z ovládacího rozhraní Sophos Mobile Control 5:

1. ukázka z ovládacího rozhraní Sophos Mobile Control 5

1. ukázka z ovládacího rozhraní Sophos Mobile Control 5

Hlavní panel nabídne administrátorovi v jediném pohledu vše o aktuálním stavu mobilů ve firmě. Grafické widgety se dají přizpůsobit přesně podle potřeb konkrétní společnosti.

Přehled zařízení ukazuje, které smartphony a tablety jsou v souladu s firemní politikou. Je možno jej řadit a filtrovat podle verze OS, skupiny uživatelů a dalších indikátorů.

2. ukázka z ovládacího rozhraní Sophos Mobile Control 5

2. ukázka z ovládacího rozhraní Sophos Mobile Control 5

SMC 5 ukáže všechny dostupné informace o konkrétním zařízení v přehledném panelu. Odtud je také možné provádět potřebné akce: zamčení, smazání, lokalizaci, obnovení hesla, odepření přístupu do sítě, vzdálenou instalaci aplikací a mnoho dalších.

3. ukázka z ovládacího rozhraní Sophos Mobile Control 5

3. ukázka z ovládacího rozhraní Sophos Mobile Control 5

Panel Compliance Rules umožňuje administrátorovi podrobně definovat, které bezpečnostní politiky by měla daná skupina uživatelů dodržovat. Současně také správce určí, co se stane v případě porušení těchto podmínek ze strany uživatele. Je možné odpojit zařízení od Exchange, odepřít přístup k dokumentům, firemní síti, upozornit administrátora, nebo provést některou z předem definovaných akcí.

Britská společnost Sophos za 30 let své existence vyrostla ve světového leadera na poli bezpečnosti ICT. Na její produkty se spoléhají stovky tisíc firemních zákazníků a více než sto milionů uživatelů. https://www.sophos.com

Společnost Annex NET, s.r.o. je česká firma s dvacetiletou tradicí, která působí jako distributor IT řešení pro český a slovenský trh. K produktům Sophos poskytujeme veškeré obchodní a technické služby, včetně certifikačních školení a podpory. http://annexnet.cz.

Autor: Petr Chval


Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě.

Stylová kompaktní bezzrcadlovka LUMIX GX800 upoutá pozornost stylovým designem, speciálními funkcemi pro selfíčka,...

Rozjeďte to s digitálními technologiemi na plný plyn

Rozjeďte to s digitálními technologiemi na plný plyn.

Příjemné prostředí je v moderních automobilech jedním z nejdůležitějších prvků, které mají jejich vývojáři na starost....

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Najdete na iDNES.cz