Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kontaktní čočky z internetu škodí zdraví. Mýtus, nebo pravda?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Konec mýtu o nekvalitních kontaktních čočkách z internetu, kvalitní kontaktní čočky a příslušenství už nemusí lidé s poruchou zraku nakupovat v předražených kamenných prodejnách.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cockyshop.cz - kontaktní čočky nadosah | foto: Cockyshop.cz - kontaktní čočky nadosah

Každý, kdo nosí kontaktní čočky, někdy řešil situaci, kde čočky a jejich příslušenství kupovat. Z médií se hrnou varovné informace, že nízká cena čoček prodávaných na internetu musí být vyvážena jejich sníženou kvalitou.

A v kamenném obchodě jsou ceny tak vysoké, že při pravidelném používání kontaktních čoček se zase náklady na roční nošení čoček vyšplhají do mnohatisícových částek. Kde tedy kontaktní čočky a roztoky kupovat?

Kontaktní čočky od prověřených internetových prodejců

Informace o škodlivosti zkažených roztoků ke kontaktním čočkám z internetu, které proběhly médii na konci loňského roku, se dají vztáhnout na malé, neznámé a často podezřele levné internetové obchody, které prodávají kontaktní čočky.

Seriózní prodejci mají vytvořený svůj profil na zákaznických portálech typu Heureka.cz, kde reální zákazníci komentují svůj on-line nákup a hodnotí daný e-shop. Každý důvěryhodný e-shop si proto lze před nákupem prověřit v nezávislých zákaznických recenzích. Před nákupem na internetu je tedy nakupující o prodejci mnohdy lépe informován, než při nákupu v kamenné prodejně.

Ke kontaktním čočkám i vyšetření zraku

Cockyshop.cz

Ve prospěch nákupu na internetu hovoří i další skutečnosti. Mnohé e-shopy již dávno nejsou pouze virtuálními místy prodeje na internetu, ale solidní společnosti s kamenným místem odběru. V dnešní době také začíná u vybraných e-shopů nastupovat trend poskytování doplňkových služeb, včetně odborného optometrického vyšetření zraku.

Optometrista zákazníkovi vyšetří zrak, doporučí mu kontaktní čočky na míru, naučí jej čočky správně používat a pečovat o ně. Optometrické vyšetření včetně širokého výběru kontaktních čoček a příslušenství poskytuje například Cockyshop.cz s aplikačním střediskem v Praze na Florenci.

Kontaktní čočky přes internet? Široký výběr značek i příslušenství

E-shopy oproti klasickým kamenným prodejnám nabízí často širší výběr kontaktních čoček. Kromě zákazníků, kteří používají ty nejrozšířenější značky kontaktních čoček, mezi které patří Acuvue či Air Optix Aqua, si na své přijdou u internetových prodejců i zákazníci, kteří používají méně známé a rozšířené kontaktní čočky.

čočky - air optix

Zákazník si může svou značku kontaktních čoček objednat u libovolného e-shopu a do několika dnů mu zásilka dorazí i na druhý konec republiky. Posuďte sami, je lepší kupovat drahé kontaktní čočky v kamenné prodejně, nebo si je nechat zaslat za podstatně přívětivější cenu od některého solidního internetového prodejce až domů?

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Trápí vás kila navíc, která ne a ne shodit? Máte celulitidu nebo otoky? Třeba jste jen zavodněná a pomůže vám odvodnění...

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

S jarem přichází první letošní období velkého chystání, pečení, vaření a návštěv v souvislosti s Velikonocemi....

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Arome.cz Multifunkční produkty mají hned několik výhod. Nestane se vám, že budete v duhovém rozjasňovači a oranžové rtěnce vypada...

Najdete na iDNES.cz