Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konsolidace jako účinné řešení vašich finančních těžkostí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte několik různých finančních závazků, které splácíte odděleně? Chtěli byste uspořit nějaké finanční prostředky a dosáhnout na výhodnější podmínky splácení? Řešení je možné a nazývá se konsolidace. Bohužel tento účinný nástroj není stále v dnešní době dostatečně využíván.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Konsolidace jako účinné řešení vašich finančních těžkostí | foto: Shutterstock

Podívejte se s námi na to, jak ho využít ve svůj maximální prospěch!

Úskalí moderní doby

Dnešní doba se vyznačuje zvláštní ambivalentností, kdy na jednu stranu je jen velmi obtížné vyhnout se finančním závazkům, tj. půjčkám, spotřebitelským úvěrům, hypotečním úvěrům apod., ale na druhou stranu je zapotřebí být velmi spořivý a opatrný za všech situací. Platí skutečně obvyklé klišé, že dnešní doba je náročná. 

To platí především při vzniku vašich finančních závazků. Není totiž výjimkou, že mezi poskytovateli půjček i úvěrů jsou značné rozdíly, a to jak v podmínkách úročení, tak i v dalších parametrech, které se pak mohou v praxi bolestně projevit. A právě tyto rozdíly jsou nejen nepříjemné, ale mohou způsobit i problémy, které by při uváženěji čerpaném finančním produktu vůbec nemusely nastat.

Konsolidace jako účinné řešení vašich finančních těžkostí

Problémem pak je i to, když se v situaci vlastní povinnosti pravidelného splácení půjčky či úvěru snažíte pomoci svým přátelům a dobrým známým, kteří se ocitli v obtížně řešitelné finanční situaci. Není samozřejmě etické se k nim otočit zády a určitě je vhodné je podpořit vyslechnutím i zapůjčením drobnější sumy, avšak je třeba také pamatovat na vlastní bezpečnost. 

Existují i speciální poradny, na něž se lze obrátit, které se zaměřují na osoby v kritických finančních situacích. Na ně můžete pak své přátele v nouzi s klidným svědomím odkázat, neboť jim budou umět pomoci efektivněji než vy sami. A vy sami se neuváženou pomocí nedostanete do obdobné situace, v níž se nachází oni.

Podmínky konsolidace

Podmínky, které vymezují konsolidaci půjček a úvěrů, jsou často velmi flexibilní, ale existuje několik klíčových pravidel konsolidace, na něž je zapotřebí pamatovat. Jednou z nich je stanovená minimální hodnota, od které lze konsolidaci provést, aby to pro finanční instituci, která akci realizuje, bylo rentabilní záležitostí. Nejčastěji se jedná o částku ve výši přibližně 50 000 Kč.

Horní mez finanční částky je také nastavena, ale ta je již velmi variabilní v závislosti na zvoleném poskytovateli. Otevřenost však panuje v počtu závazků, o jejichž sloučení je usilováno, kdy je možné sloučit i pouhé dva závazky. Doba splácení úvěru je pak nárokována obvykle delší než 6 měsíců. Ostatní podmínky lze však v praxi nastavit velmi operativně a flexibilně podle možností klienta.

Praktická konsolidace úvěrů a půjček

Praktická konsolidace úvěrů a půjček je často velmi neocenitelným nástrojem, který vás dokáže zachránit před hrozícími závažnými finančními problémy, které by mohly skončit se skutečně fatálními důsledky. Konsolidace lze využít na širokou škálu závazků, mezi které se řadí spotřebitelské úvěry, půjčky, účelové a neúčelové hypotéky, kontokorenty, leasing a další finanční produkty.

Sloučením těchto závazků do jednoho lze dosáhnout na výhodnější parametry splácení. Velkým vedlejším benefitem je i to, že odpadají duplicitní poplatky, které musí být jinak placeny paralelně různým institucím. Hlavní výhodou je však možnost optimální úpravy výše splátek. Celá finanční situace spojená s povinností splácení se zjednoduší, stane se přehlednější a strukturovanější a navíc je jako bonus dosaženo výše uvedených nových, výhodnějších podmínek.

S praktickým vyřízením konsolidace úvěrů a půjček by vám však měl nejlépe pomoci finanční poradce, protože se jedná již o úkol, který zahrnuje zohlednění mnoha možných kombinací. Tito experti mají v oblasti finančních produktů velký přehled a dokážou rychle odfiltrovat reklamní bubliny a zaměřit energii pouze na relevantní možnosti, prostřednictvím kterých lze dosáhnout kýženého zvýhodnění splácení všech vašich finančních závazků v dlouhodobém horizontu.

Myslete i v dlouhodobém horizontu

Dlouhodobé hledisko bývá často rovněž důležitým kritériem výběru typu konsolidace u té které finanční instituce, neboť se jedná o dlouhodobé finanční závazky. Momentálním odlehčením současné nepříjemné situace nemusí totiž dojít k dlouhodobému perspektivnímu řešení. A právě o to se jedná v první řadě, protože musíte myslet i na svou budoucnost. Z tohoto důvodu je tak více než doporučováno konzultovat plán konsolidace s odborníkem, protože se často jedná o skutečně nelehké rozhodnutí.

Rozhodnete-li se pro konsolidaci, kterou předem řádně zkonzultujete s odborníkem, či se budete dostatečně věnovat samostudiu dostupných informací, stěží uděláte při svém finálním rozhodnutí chybu. Naopak si polepšíte v celkových podmínkách svých závazků i výši svých povinných splátek, stejně tak jako v celkové době splatnosti čerpané částky. 

Konsolidace přeje připraveným a je škoda se o tuto možnost nechat připravit. Třeba svým chováním přimějete i ostatní, aby se zamysleli nad praktickými variantami, které se jim nabízí a které jim mohou výrazně pomoci v jejich finančních problémech.


Nejčtenější

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Nastal čas změnit nebezpečnou praxi. Omezme hlavičkování míče u dětí ve fotbale: chraňme vyvíjející se mozek dítěte.

Designové byty na Harfě u metra – výhodná investice na pronájem

Harfa Design Residence - design uvnitř i navenek

Pražská Libeň patří k vyhledávaným pražským rezidenčním lokalitám. Část této oblíbené čtvrti v okolí O2 arény prochází...

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Když se řekne sexuálně přenosná nemoc, vybaví se nám syfilis, kapavka a AIDS. Jenže vůbec nejrozšířenější sexuálně...

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky?

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky? Co s tím?

Ceny elektřiny na velkoobchodním trhu stoupají a vypadá to, že na lepší časy se v tomto směru neblýská. Zvýšení cen...

Univerzita VŠFS podporuje sport

Univerzita VŠFS podporuje sport

Nejen předávat vědomosti z ekonomie, ale i podporovat společensky přínosné aktivity, jakou je třeba sport, si klade za...

Další z rubriky

Vybíráme sekačku, teď jdou pěkně na dračku

Benzinová sekačka MAX 53 VBD patří k absolutní špičce. Má záběr 51 cm,...

Zahrady zažívají v těchto dnech žně. Všechno pěkně kvete, nakonec je květen, a tráva roste tak rychle, že ji musíme...

Konsolidace jako účinné řešení vašich finančních těžkostí

Konsolidace jako účinné řešení vašich finančních těžkostí

Máte několik různých finančních závazků, které splácíte odděleně? Chtěli byste uspořit nějaké finanční prostředky a...

Proč navštěvovat exekuční dražby?

Proč navštěvovat exekuční dražby?

Neštěstí jednoho bývá štěstím druhého, to platí i v případě dluhů. Jestliže někdo není schopen svých finančních závazků...

Najdete na iDNES.cz