Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konsolidace jako účinné řešení vašich finančních těžkostí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte několik různých finančních závazků, které splácíte odděleně? Chtěli byste uspořit nějaké finanční prostředky a dosáhnout na výhodnější podmínky splácení? Řešení je možné a nazývá se konsolidace. Bohužel tento účinný nástroj není stále v dnešní době dostatečně využíván.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Konsolidace jako účinné řešení vašich finančních těžkostí | foto: Shutterstock

Podívejte se s námi na to, jak ho využít ve svůj maximální prospěch!

Úskalí moderní doby

Dnešní doba se vyznačuje zvláštní ambivalentností, kdy na jednu stranu je jen velmi obtížné vyhnout se finančním závazkům, tj. půjčkám, spotřebitelským úvěrům, hypotečním úvěrům apod., ale na druhou stranu je zapotřebí být velmi spořivý a opatrný za všech situací. Platí skutečně obvyklé klišé, že dnešní doba je náročná. 

To platí především při vzniku vašich finančních závazků. Není totiž výjimkou, že mezi poskytovateli půjček i úvěrů jsou značné rozdíly, a to jak v podmínkách úročení, tak i v dalších parametrech, které se pak mohou v praxi bolestně projevit. A právě tyto rozdíly jsou nejen nepříjemné, ale mohou způsobit i problémy, které by při uváženěji čerpaném finančním produktu vůbec nemusely nastat.

Konsolidace jako účinné řešení vašich finančních těžkostí

Problémem pak je i to, když se v situaci vlastní povinnosti pravidelného splácení půjčky či úvěru snažíte pomoci svým přátelům a dobrým známým, kteří se ocitli v obtížně řešitelné finanční situaci. Není samozřejmě etické se k nim otočit zády a určitě je vhodné je podpořit vyslechnutím i zapůjčením drobnější sumy, avšak je třeba také pamatovat na vlastní bezpečnost. 

Existují i speciální poradny, na něž se lze obrátit, které se zaměřují na osoby v kritických finančních situacích. Na ně můžete pak své přátele v nouzi s klidným svědomím odkázat, neboť jim budou umět pomoci efektivněji než vy sami. A vy sami se neuváženou pomocí nedostanete do obdobné situace, v níž se nachází oni.

Podmínky konsolidace

Podmínky, které vymezují konsolidaci půjček a úvěrů, jsou často velmi flexibilní, ale existuje několik klíčových pravidel konsolidace, na něž je zapotřebí pamatovat. Jednou z nich je stanovená minimální hodnota, od které lze konsolidaci provést, aby to pro finanční instituci, která akci realizuje, bylo rentabilní záležitostí. Nejčastěji se jedná o částku ve výši přibližně 50 000 Kč.

Horní mez finanční částky je také nastavena, ale ta je již velmi variabilní v závislosti na zvoleném poskytovateli. Otevřenost však panuje v počtu závazků, o jejichž sloučení je usilováno, kdy je možné sloučit i pouhé dva závazky. Doba splácení úvěru je pak nárokována obvykle delší než 6 měsíců. Ostatní podmínky lze však v praxi nastavit velmi operativně a flexibilně podle možností klienta.

Praktická konsolidace úvěrů a půjček

Praktická konsolidace úvěrů a půjček je často velmi neocenitelným nástrojem, který vás dokáže zachránit před hrozícími závažnými finančními problémy, které by mohly skončit se skutečně fatálními důsledky. Konsolidace lze využít na širokou škálu závazků, mezi které se řadí spotřebitelské úvěry, půjčky, účelové a neúčelové hypotéky, kontokorenty, leasing a další finanční produkty.

Sloučením těchto závazků do jednoho lze dosáhnout na výhodnější parametry splácení. Velkým vedlejším benefitem je i to, že odpadají duplicitní poplatky, které musí být jinak placeny paralelně různým institucím. Hlavní výhodou je však možnost optimální úpravy výše splátek. Celá finanční situace spojená s povinností splácení se zjednoduší, stane se přehlednější a strukturovanější a navíc je jako bonus dosaženo výše uvedených nových, výhodnějších podmínek.

S praktickým vyřízením konsolidace úvěrů a půjček by vám však měl nejlépe pomoci finanční poradce, protože se jedná již o úkol, který zahrnuje zohlednění mnoha možných kombinací. Tito experti mají v oblasti finančních produktů velký přehled a dokážou rychle odfiltrovat reklamní bubliny a zaměřit energii pouze na relevantní možnosti, prostřednictvím kterých lze dosáhnout kýženého zvýhodnění splácení všech vašich finančních závazků v dlouhodobém horizontu.

Myslete i v dlouhodobém horizontu

Dlouhodobé hledisko bývá často rovněž důležitým kritériem výběru typu konsolidace u té které finanční instituce, neboť se jedná o dlouhodobé finanční závazky. Momentálním odlehčením současné nepříjemné situace nemusí totiž dojít k dlouhodobému perspektivnímu řešení. A právě o to se jedná v první řadě, protože musíte myslet i na svou budoucnost. Z tohoto důvodu je tak více než doporučováno konzultovat plán konsolidace s odborníkem, protože se často jedná o skutečně nelehké rozhodnutí.

Rozhodnete-li se pro konsolidaci, kterou předem řádně zkonzultujete s odborníkem, či se budete dostatečně věnovat samostudiu dostupných informací, stěží uděláte při svém finálním rozhodnutí chybu. Naopak si polepšíte v celkových podmínkách svých závazků i výši svých povinných splátek, stejně tak jako v celkové době splatnosti čerpané částky. 

Konsolidace přeje připraveným a je škoda se o tuto možnost nechat připravit. Třeba svým chováním přimějete i ostatní, aby se zamysleli nad praktickými variantami, které se jim nabízí a které jim mohou výrazně pomoci v jejich finančních problémech.

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Džíny s “chytrou” kapsou na mobil, která ochrání spermie před teplem a elektromagnetickým zářením, znovuzrozené...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Najdete na iDNES.cz