Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Už žádné hledání údajů, jen pohodlné zobrazení informací na dotykové obrazovce. Jak jednoduché. Použití moderních technologií ve výrobním procesu je výhodnou investicí, která dokáže zefektivnit řadu činností. A to pomocí terminálů, dotykových obrazovek, snímačů, kamerových systémů a další techniky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy | foto: Gaben spol. s r. o.

Ostravská firma Gaben, která se specializuje na identifikační systémy, zavedla koncept bezpapírové výroby například do výrobního závodu společnosti Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Identifikační systémy se pracovníci učí používat už při zaškolení

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Frenštátský závod na výrobu elektromotorů byl založen roku 1946 a od roku 1994 je součástí společnosti Siemens. Patří mezi největší světové dodavatele elektromotorů a je rozdělen do několika technologických úseků. Aby na sebe mohly tyto části dobře navazovat a zvyšovat tak svou výkonnost, je nutné je mezi sebou propojit.

Prostředky automatické identifikace jsou nedílnou součástí strojů či technologických postupů koncernu Siemens. I proto bylo vybudováno tréninkové centrum, kde se noví pracovníci učí nejen zacházet se stroji a přístroji, ale i s ostatními technologiemi včetně mobilních terminálů, stacionárních terminálů a dotykových obrazovek na odvádění výroby a prohlížení výrobní dokumentace. Noví pracovníci se tím pádem rychleji zaškolují a můžou okamžitě nastoupit na pracoviště,“ říká Jakub Unucka, výkonný ředitel firmy Gaben.

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Od textových terminálů k dotykovým monitorům

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Zavedením informačních technologií ve výrobě se zajišťuje větší plynulost výroby – všechny činnosti jdou za sebou velmi rychle, ale kvalita zůstává stále vysoká.

S firmou Gaben jsme začali spolupracovat na zavádění čárových kódů, které jsme do našeho informačního systému převáděli pomocí textových terminálů. Do vybraných úseků jsme také zavedli RFID tagy,“ říká Oldřich Vořechovský, vedoucí útvaru informačních technologií. RFID jsou radiofrekvenční bezkontaktní tagy, které je možné číst a zapisovat bez přímé viditelnosti.

„Obě tyto technologie měly výrazný vliv na zrychlení a zkvalitnění celého výrobního procesu. Logickým pokračováním bylo pak zavedení bezpapírové výroby pomocí dotykových monitorů. Na těchto monitorech mohou pracovníci výroby vidět všechny důležité informace, které potřebují při plnění své výrobní zakázky,“ dodává Oldřich Vořechovský.

Moderní technologie umožňují lépe zvládat rostoucí nároky

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Bezpapírový systém pomáhá ke zvýšení produktivity práce díky skvělé komunikaci mezi výrobními celky a dobré informovanosti jednotlivých zaměstnanců. Zásadním přínosem je také přehled o všech položkách na skladě a možnost sledování průběhu zakázky, čímž se minimalizuje možnost chyb.

Moderní informační systémy pomáhají výrobě snáze reagovat na rostoucí nároky na zkracování dodacích lhůt a tím plnit jeden z nejdůležitějších požadavků zákazníků. 

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Bayer posiluje svou značku

Bayer posiluje svou značku

Dynamické, otevřené, osobní...To jsou aktuální atributy inovovaného loga společnosti Bayer. Jak CEO společnosti Werner...

Uvažujete o realizaci kovaného plotu? Máme 5 jeho hlavních předností

Uvažujete o realizaci kovaného plotu? Zde je 5 jeho hlavních předností

K modernímu bydlení ve vile či jakémkoli jiném typu rodinného domu patří stylový a funkční exteriér. Jeho základem by...

TOP HOTEL Praha nabízí vše od ubytování až po prostory pro vaše akce

TOP Kongresová hala

Na Praze 4 najdete pouhých osm kilometrů jižně od centra města, avšak s výbornou dopravní dostupností, čtyřhvězdičkový...

Najdete na iDNES.cz