Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Už žádné hledání údajů, jen pohodlné zobrazení informací na dotykové obrazovce. Jak jednoduché. Použití moderních technologií ve výrobním procesu je výhodnou investicí, která dokáže zefektivnit řadu činností. A to pomocí terminálů, dotykových obrazovek, snímačů, kamerových systémů a další techniky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy | foto: Gaben spol. s r. o.

Ostravská firma Gaben, která se specializuje na identifikační systémy, zavedla koncept bezpapírové výroby například do výrobního závodu společnosti Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Identifikační systémy se pracovníci učí používat už při zaškolení

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Frenštátský závod na výrobu elektromotorů byl založen roku 1946 a od roku 1994 je součástí společnosti Siemens. Patří mezi největší světové dodavatele elektromotorů a je rozdělen do několika technologických úseků. Aby na sebe mohly tyto části dobře navazovat a zvyšovat tak svou výkonnost, je nutné je mezi sebou propojit.

Prostředky automatické identifikace jsou nedílnou součástí strojů či technologických postupů koncernu Siemens. I proto bylo vybudováno tréninkové centrum, kde se noví pracovníci učí nejen zacházet se stroji a přístroji, ale i s ostatními technologiemi včetně mobilních terminálů, stacionárních terminálů a dotykových obrazovek na odvádění výroby a prohlížení výrobní dokumentace. Noví pracovníci se tím pádem rychleji zaškolují a můžou okamžitě nastoupit na pracoviště,“ říká Jakub Unucka, výkonný ředitel firmy Gaben.

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Od textových terminálů k dotykovým monitorům

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Zavedením informačních technologií ve výrobě se zajišťuje větší plynulost výroby – všechny činnosti jdou za sebou velmi rychle, ale kvalita zůstává stále vysoká.

S firmou Gaben jsme začali spolupracovat na zavádění čárových kódů, které jsme do našeho informačního systému převáděli pomocí textových terminálů. Do vybraných úseků jsme také zavedli RFID tagy,“ říká Oldřich Vořechovský, vedoucí útvaru informačních technologií. RFID jsou radiofrekvenční bezkontaktní tagy, které je možné číst a zapisovat bez přímé viditelnosti.

„Obě tyto technologie měly výrazný vliv na zrychlení a zkvalitnění celého výrobního procesu. Logickým pokračováním bylo pak zavedení bezpapírové výroby pomocí dotykových monitorů. Na těchto monitorech mohou pracovníci výroby vidět všechny důležité informace, které potřebují při plnění své výrobní zakázky,“ dodává Oldřich Vořechovský.

Moderní technologie umožňují lépe zvládat rostoucí nároky

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Bezpapírový systém pomáhá ke zvýšení produktivity práce díky skvělé komunikaci mezi výrobními celky a dobré informovanosti jednotlivých zaměstnanců. Zásadním přínosem je také přehled o všech položkách na skladě a možnost sledování průběhu zakázky, čímž se minimalizuje možnost chyb.

Moderní informační systémy pomáhají výrobě snáze reagovat na rostoucí nároky na zkracování dodacích lhůt a tím plnit jeden z nejdůležitějších požadavků zákazníků. 

Koncept bezpapírové výroby hlásí úspěchy

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Poskytnutí virtuálního sídla firmy je snadné. Jak na to?
Poskytnutí virtuálního sídla firmy je snadné. Jak na to?

Toužíte po prestižní adrese pro svou firmu? Kvůli dobré vizitce a prestiži nemusíte celou svou společnost stěhovat. Poskytnutí virtuálního sídla firmy vám...  celý článek

Montované haly na míru vašemu podnikání.
Montované haly na míru vašemu podnikání

Uvažujete o navýšení výrobní kapacity, uskladnění většího množství materiálu či nové investiční příležitosti? Přední evropský výrobce ocelových hal nabízí...  celý článek

Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner.
Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner

Institut pro politiku a společnost pořádá s partnery druhý ročník úspěšné mezinárodní konference Výzvy pro Evropu, která se uskuteční 25. září v...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.