Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tady jsme doma, říkají zaměstnanci libereckého Kolosea

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Liberecké Koloseum zaměstnává lidi s různým zdravotním postižením, kteří denně uvaří 350 obědů pro seniory či matky na mateřské. Dílna chystá rozšíření obědů až na dvojnásobek a postupnou rekonstrukci budovy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Koloseum? Tady jsem doma… | foto: MCU KOLOSEUM, o.p.s.

"Je časné ráno a budík mi zvoní nekompromisně ve 4:00. Oblékám se a ve 4:30 odjíždím z Českého Dubu za prací do libereckého Kolosea, kde od pěti hodin vedu provoz dílny gastro, která čítá 11 podřízených s různým zdravotním postižením – mentálním, fyzickým a sluchovým. V 7:30 už máme společně navařeno 350 obědů (4 druhy a 2 speciální diety) a začínáme vydávat jídlo do kastrůlků, abychom odbavili posádky a rozvezli vše seniorům, maminkám na mateřské i zaměstnancům ve firmách." Právě takhle vypadá běžné pracovní ráno paní Věry Nesvačilové, vedoucí kuchyně.

Ač se její mzdové ohodnocení nemůže rovnat s běžnou mzdou v komerční sféře a její náplň práce – kočírovat kolektiv různě handicapovaných lidí na chráněných pracovních místech – je mnohem náročnější, nepotkáte ji jinak než s úsměvem na tváři a plnou energie.

Koloseum? Tady jsem doma…

Koloseum? Tady jsem doma…

Právě ona je jednou z těch, kteří drží naši obecně prospěšnou společnost v chodu na cestě k pozitivní budoucnosti. Naším cílem (na rozdíl od jiných společností, které chráněná pracovní místa ruší) je rozšířit  dílnu gastro až na 700 obědů denně, abychom mohli dlouhodobě vytvářet nová chráněná pracovní místa pro lidi s handicapem a zajistit jim tak skutečnou integraci do běžného pracovního procesu. V Koloseu nás pracuje 50, z toho 31 handicapovaných.

Ve všech dílnách (gastro, počítače, keramika a  montáž ) a v oddělení osobní asistence pro dospělé i děti od 3 let pracujeme společně, ačkoliv máme různé handicapy. Právě proto, že jsme si v práci všichni rovni, jelikož se v Koloseu neoddělují zdraví spolupracovníci od handicapovaných, ale zázemí je vytvářeno pro všechny stejné, chodíme do Kolosea pracovat rádi – jsme tu prostě doma.

Díky možnosti čerpání dotací z fondů EU, projektů Ministerstva životního prostředí, investicím zakladatelů a darům našich sponzorů se nám daří zvelebovat budovu Kolosea i její přilehlé okolí. Nyní pracujeme na dvou hlavních projektech. Projekt Plus mínus padesát – volnočasová přírodní zóna Koloseum, který zajistí revitalizaci bezprostředního okolí budovy. Vznikne u nás krásný přírodní park plný relaxačních zákoutí, sportovních pomůcek a kulturního vyžití, včetně hygienického zázemí. Druhý projekt Technické zhodnocení stavby MCU Koloseum, o. p. s. zajistí snížení provozních nákladů cca o 30 %, a to zejména zateplením celého objektu, výměnou dveří a oken .V loňském roce jsme si vybudovali i vlastní plynovou kotelnu. Těšíme se, že vás v Koloseu přivítáme v novém kabátu už na podzim 2014.

Díky postupným rekonstrukcím zázemí Kolosea k nám jezdí čím dál častěji známé herecké i pěvecké osobnosti a my vám s nimi přinášíme neopakovatelné zážitky. I lidé ze světa showbyznysu podporují poslání naší organizace a ocení, když jim jeden handicapovaný zaměstnanec uvaří kávu, jiný připraví zázemí v šatně a další předá dárek z naší keramické dílny. Na podzim jsme připravili různé zajímavé akce, např: koncert světově známé kapely Cigánski Diabli ze Slovenska, vánoční koncert Lenky Filipové, pořad scének revivalu Felixe Holzmanna a další…

Pojďte společně s námi naplňovat myšlenku skutečné integrace handicapovaných a zdravých spoluobčanů, podpořte nás třeba tím, že si u nás koupíte oběd, drobné keramické dárky pro vaše nejbližší a třeba si zakoupíte vstupenky a  navštívíte koncert, divadlo nebo si pronajmete prostory na různé akce… To jsme my – nejen BUDOVA KOLOSEA, ale KOLEKTIV LIDÍ, kteří společně pracují a dýchají  za stejný cíl.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Data, peníze, ale i fotky nebo osobní informace. Kyberzločinci jsou čím dál rafinovanější a v některých případech proto...

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji.

Topíte doma starým kotlem na tuhá paliva? A víte, že od roku 2022 už jej možná nebudete smět provozovat pod hrozbou...

Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.