Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Koloběžka, zábavný sport pro každého

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na cyklostezkách, v parcích, na hřištích, ale i na silnicích jsou čím dál víc vidět kromě jízdních kol také koloběžky. A nejezdí na nich ani zdaleka jen děti. Skoro se chce říci, že to začíná být naopak - koloběžky ovládají mladí, dospělí i fousatí pánové a dámy. Koloběžka je zábavný sport určený opravdu pro každého.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Koloběžka, zábavný sport pro každého | foto: KOSTKA - kolobka

Koloběžka byla primárně vždy přibližovadlem pro malé děti. Doba se však mění, lidé hledají nové zážitky, na nějaké paušalizování se dnes nehraje. Je to zábavný sport pro každého, tedy i pro dospělé. Však oni na ní také jezdí. Aniž bychom to brali jako nadsázku, v současné době se dá koloběžka využívat skutečně od malička až do důchodu.

Na kolobce se balí holky v parku, jezdí na U-rampě, provozuje místní či dálková turistika a také třeba závodí. Dnes čtyřiačtyřicetiletý Oldřich Kostka projel v roce 2007 na koloběžce napříč Austrálií, pak se vydal do Ruska, Turecka, a příští rok chce zvládnout Paříž - Dakar.

Samozřejmě že ne pískem pouští, ale po silnici. I tak jsou to úctyhodné výkony. Podobně skvěle si vedou naši závodní kolobkáři. Češi jsou po Finech, kteří podle všeobecně tradované pověsti koloběžku vymysleli, jedni z nejlepších na světě.

Koloběh není pouze zábavný sport pro každého, ale také životní styl. Co na tom, že vás budou po rovině cyklisté předjíždět? Spěcháte snad někam? Rozhlédněte se po krajině - jak říká doktor z filmu Vesničko má středisková v podání Rudolfa Hrušínského - kochejte se. Ovšem chcete-li se ukázat, zaberte! Garantujeme vám, že rekreační cyklisty nechá vaše koloběžka daleko za sebou.

Koloběžka pro dospělé

Koloběžka pro jednodušší život

Koloběh je svým charakterem velmi blízký běhu, ale s několika příjemnými bonusy. Klouby nejsou tak zatěžovány, koloběh je tedy velmi vhodný pro osoby trpící nadváhou (nebojte se, koloběžka vás uveze). Navíc se z kopce svezete "zadarmo" - a můžete si být jisti, že právě směrem dolů se koloběžka dokáže "rozeběhnout" tak, že budete předjíždět udivené cyklisty.

Do kopce to bude sice trochu bolavější, než vyrazíte na výlet, chce to malý trénink, ostatně jako vše. Po pár kilometrech však velmi rychle naznáte zlepšení a nebudete chtít dát koloběžku z ruky. Už jen proto, že vás na ní nikdy nebude bolet otlačené pozadí a zapojíte do zdravého pohybu mnohem více svalů než na kole. Pánové, tu "vanu", co na kole neustále vozíte s sebou, na kolobce docela úspěšně shodíte.

Zájemci o koloběh se hodně často ptají: "A nebudou mě z toho bolet záda? Člověk je pořád tak nějak nahrbenej…" Nemusíte mít žádné obavy, koloběžka je "na záda" malým terapeutickým zázrakem. Nikdo z těch, co tento zábavný sport pro každého provozují, si na bolesti páteře nestěžují.

A pak: není potřeba skoro žádná údržba. Vzhledem k minimálnímu množství dílů je to logické. Koloběžka je lehká, skladná, snadno ji v případě potřeby převezete v kufru osobního auta, či dokonce v městské dopravě, příměstském vlaku nebo rovnou třeba Transsibiřskou magistrálou při cestách do dalekých krajů.

Pořizovací cena je samozřejmě nižší než u jízdního kola, aniž byste byli šizeni na kvalitních komponentech.

Koloběžka sport a tréning

Made in Czech republic

Česko je zemí s velkou koloběžkovou tradicí, a tak není divu, že na našem trhu najdete mnoho strojů. Většina z těch kvalitních pak navíc pochází z tuzemské produkce. Největším českým výrobcem je firma Kostka kolobka, která se produkci koloběžek věnuje již přes deset let.

V řadě Laser Star od Kostky najdete jak koloběžky pro děti doplněné oblíbenými odrážedly určenými těm opravdu nejmenším jezdcům, tak stroje pro odrostlejší mládež, ale samozřejmě i vysoce kvalitní koloběžky pro dospělé. Na nejvyšší příčce pak stojí závodní model, se kterým se můžete pustit do soupeření s nejlepšími koloběžkáři.

Firma Kostka kolobka využívá pro výrobu koloběžek progresivní technologie. V jejích výrobních halách byste našli například laserový stroj pro pálení otevřených a uzavřených profilů, svařovací robotizované pracoviště nebo NC ohýbací centrum. Je vidět, že kvalitě produkce se v podhůří Jeseníků, v severomoravských Hanušovicích, kde firma sídlí, věnují maximálně.

Zábavný sport pro každého. Minimálně do doby, než napadne sníh

Doufáme, že jsme vás na tento zábavný sport pro každého náležitě navnadili, takže spěchejte objednat svůj vysněný stroj - koloběžkářská sezóna končí s prvním sněhem. I když, Vánoce se blíží, a jako dárek je taková kolobka věcí náramnou.

A mimochodem, jestlipak znáte koloběžkářský pozdrav? Tři, čtyři… Trhni si nohou!

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Geislerová, Schneiderová i Krainová: české celebrity milují PIETRO FILIPI

Geislerová, Schneiderová i Krainová: české celebrity milují PIETRO FILIPI

Česká značka Pietro Filipi působí ve světě módy přes 20 let. Během své existence spolupracuje s profesionály nejen z...

Bazalkové semínko nepatří do truhlíku, ale do jarního drinku

Malé přírodní kuličky ozvláštní váš nápoj, dodají mu novou chuť i konzistenci.

Každý večer stále to stejné, nezapomenout si namočit na zítřejší snídani semínka. Tak tomu je konec. Vyzkoušejte...

Vaši náladu harmonicky doladí příjemné jarní vůně

Vaši náladu harmonicky doladí příjemné jarní vůně

Už je konečně krásně, ptáci zpívají a ven chodíme jen v tričku, dámy v letních šatech. Doplňte svůj outfit o stylové...

Najdete na iDNES.cz