Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Koloběžka, zábavný sport pro každého

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na cyklostezkách, v parcích, na hřištích, ale i na silnicích jsou čím dál víc vidět kromě jízdních kol také koloběžky. A nejezdí na nich ani zdaleka jen děti. Skoro se chce říci, že to začíná být naopak - koloběžky ovládají mladí, dospělí i fousatí pánové a dámy. Koloběžka je zábavný sport určený opravdu pro každého.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Koloběžka, zábavný sport pro každého | foto: KOSTKA - kolobka

Koloběžka byla primárně vždy přibližovadlem pro malé děti. Doba se však mění, lidé hledají nové zážitky, na nějaké paušalizování se dnes nehraje. Je to zábavný sport pro každého, tedy i pro dospělé. Však oni na ní také jezdí. Aniž bychom to brali jako nadsázku, v současné době se dá koloběžka využívat skutečně od malička až do důchodu.

Na kolobce se balí holky v parku, jezdí na U-rampě, provozuje místní či dálková turistika a také třeba závodí. Dnes čtyřiačtyřicetiletý Oldřich Kostka projel v roce 2007 na koloběžce napříč Austrálií, pak se vydal do Ruska, Turecka, a příští rok chce zvládnout Paříž - Dakar.

Samozřejmě že ne pískem pouští, ale po silnici. I tak jsou to úctyhodné výkony. Podobně skvěle si vedou naši závodní kolobkáři. Češi jsou po Finech, kteří podle všeobecně tradované pověsti koloběžku vymysleli, jedni z nejlepších na světě.

Koloběh není pouze zábavný sport pro každého, ale také životní styl. Co na tom, že vás budou po rovině cyklisté předjíždět? Spěcháte snad někam? Rozhlédněte se po krajině - jak říká doktor z filmu Vesničko má středisková v podání Rudolfa Hrušínského - kochejte se. Ovšem chcete-li se ukázat, zaberte! Garantujeme vám, že rekreační cyklisty nechá vaše koloběžka daleko za sebou.

Koloběžka pro dospělé

Koloběžka pro jednodušší život

Koloběh je svým charakterem velmi blízký běhu, ale s několika příjemnými bonusy. Klouby nejsou tak zatěžovány, koloběh je tedy velmi vhodný pro osoby trpící nadváhou (nebojte se, koloběžka vás uveze). Navíc se z kopce svezete "zadarmo" - a můžete si být jisti, že právě směrem dolů se koloběžka dokáže "rozeběhnout" tak, že budete předjíždět udivené cyklisty.

Do kopce to bude sice trochu bolavější, než vyrazíte na výlet, chce to malý trénink, ostatně jako vše. Po pár kilometrech však velmi rychle naznáte zlepšení a nebudete chtít dát koloběžku z ruky. Už jen proto, že vás na ní nikdy nebude bolet otlačené pozadí a zapojíte do zdravého pohybu mnohem více svalů než na kole. Pánové, tu "vanu", co na kole neustále vozíte s sebou, na kolobce docela úspěšně shodíte.

Zájemci o koloběh se hodně často ptají: "A nebudou mě z toho bolet záda? Člověk je pořád tak nějak nahrbenej…" Nemusíte mít žádné obavy, koloběžka je "na záda" malým terapeutickým zázrakem. Nikdo z těch, co tento zábavný sport pro každého provozují, si na bolesti páteře nestěžují.

A pak: není potřeba skoro žádná údržba. Vzhledem k minimálnímu množství dílů je to logické. Koloběžka je lehká, skladná, snadno ji v případě potřeby převezete v kufru osobního auta, či dokonce v městské dopravě, příměstském vlaku nebo rovnou třeba Transsibiřskou magistrálou při cestách do dalekých krajů.

Pořizovací cena je samozřejmě nižší než u jízdního kola, aniž byste byli šizeni na kvalitních komponentech.

Koloběžka sport a tréning

Made in Czech republic

Česko je zemí s velkou koloběžkovou tradicí, a tak není divu, že na našem trhu najdete mnoho strojů. Většina z těch kvalitních pak navíc pochází z tuzemské produkce. Největším českým výrobcem je firma Kostka kolobka, která se produkci koloběžek věnuje již přes deset let.

V řadě Laser Star od Kostky najdete jak koloběžky pro děti doplněné oblíbenými odrážedly určenými těm opravdu nejmenším jezdcům, tak stroje pro odrostlejší mládež, ale samozřejmě i vysoce kvalitní koloběžky pro dospělé. Na nejvyšší příčce pak stojí závodní model, se kterým se můžete pustit do soupeření s nejlepšími koloběžkáři.

Firma Kostka kolobka využívá pro výrobu koloběžek progresivní technologie. V jejích výrobních halách byste našli například laserový stroj pro pálení otevřených a uzavřených profilů, svařovací robotizované pracoviště nebo NC ohýbací centrum. Je vidět, že kvalitě produkce se v podhůří Jeseníků, v severomoravských Hanušovicích, kde firma sídlí, věnují maximálně.

Zábavný sport pro každého. Minimálně do doby, než napadne sníh

Doufáme, že jsme vás na tento zábavný sport pro každého náležitě navnadili, takže spěchejte objednat svůj vysněný stroj - koloběžkářská sezóna končí s prvním sněhem. I když, Vánoce se blíží, a jako dárek je taková kolobka věcí náramnou.

A mimochodem, jestlipak znáte koloběžkářský pozdrav? Tři, čtyři… Trhni si nohou!

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Dochází čas. Na vánoční dárky přes internet máte už jen pár dní

Dochází čas. Na vánoční dárky přes internet máte už jen pár dní

Pošty nestíhají, vánočními zásilkami jsou zavalené už od listopadu. Vánoční dárky přes internet tedy nemusí dorazit...

Přehraj to: stahování a sledování online nebylo nikdy jednodušší

Přehraj to: Stahování a sledování online nebylo nikdy jednodušší

Internet nabízí takřka neomezené možnosti zábavy. Jednou z nejoblíbenějších kratochvílí vůbec je sledování videi....

Aleně pomohl Fond na podporu rodičů samoživitelů v nouzi

Aleně pomohl Fond na podporu rodičů samoživitelů v nouzi.

Psal se květen 2014. Budou to brzy tři roky, ale paní Alena nikdy nezapomene na chvíli, kdy stála mezi dveřmi a...

Najdete na iDNES.cz