Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kolik zaplatím na hypotéce?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Situace kolem nemovitostí se prakticky neustále mění. Ceny zatím rostou, je však jisté, že časem začnou stagnovat. Podle některých pesimistických odhadů potom naopak půjdou dolů až o desítky procent.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kolik zaplatím na hypotéce? | foto: Modrá pyramida

Neustále také roste úroková sazba. Proto je dobré za každé situace vědět, kolik peněz budete platit, pokud si vezmete na dům hypotéku. Kvůli její těžší dostupnosti zároveň roste zájem o stavební spoření.

Jak dlouho budu platit?

O tom, jak vysoká bude vaše hypotéka, rozhoduje hned několik faktorů. V první řadě ten, kolik peněz vlastně potřebujete. Milion dnes už stačí jen málokomu, stále častější jsou půjčky pohybující se kolem tří milionů. Ty budou samozřejmě spláceny ještě hodně dlouho, je tedy potřeba si splátky rozvrhnout podle vašich finančních možností. 

Dvacet let se sice může zdát jako nekonečně dlouhá doba, ale zase potom platit třeba deset tisíc měsíčně si opravdu nemohou dovolit všichni. Každopádně půjde o velkou zátěž vašeho rozpočtu. Důležitý je také aspekt, na jak dlouho si stanovíte úrokovou sazbu. Opět záleží na tom, zda si chcete splácení co možná nejvíce rozvrhnout nebo máte prostředky na rychlejší splácení. 

Dále se také zjišťuje, zda bude z hypotéky financováno více než 80 % z nemovitosti. V takovém případě jde o trochu větší risk pro věřitele, tudíž se vám výše splátek trochu navýší. Tyto všechny aspekty jsou důležité pro výpočet hypotéky.

Když se nemohu dopočítat

Ukazuje vaše hypoteční kalkulačka, že se tahle nabídka zdá nejvýhodnější? Rozhodně ji hned nepřijímejte, ale raději ji více prozkoumejte. Může totiž v sobě obsahovat body, které by se vám vůbec nemusely líbit. Třeba vysoké sankce za to, když včas nezaplatíte splátku. 

Řekněme si upřímně, za těch dvacet let se tohle stane skoro každému. Velmi důležitá je i garance maximální úrokové sazby, jakou používá třeba Modrá pyramida. Díky ní jasně víte, kolik budete nejvíc platit, už to nic nemůže ovlivnit.


Nejčtenější

Vsaďte si na MS v Rusku v Tipsportu a získejte 1 000 Kč zdarma

fotbal

Obhájí titul Němci, nebo konečně na trůn vrátí Brazilce? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si během MS...

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Inovativní produkt v podobě programu ŠKODA Bez starostí přinesla mladoboleslavská automobilka na český trh již v roce...

Pyrenejská řež pro Španěly? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

fotbal

Hned druhý den šampionátu nás čeká jeden z hitů, ve kterém tipéři favorizují Španěly. Vstupte do největší komunity...

Spraví si Argentina chuť? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Spraví si Argentina chuť? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Messi a spol. jdou pro životně důležitou výhru, ale proti stojí silní Chorvaté! Vstupte do největší komunity sázkařů a...

Bydlení začíná parcelou. Jak vybrat tu správnou?

Bydlení začíná parcelou: jak vybrat tu správnou?

Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám usnadní cestu za vysněným bydlením.

Další z rubriky

Slovník realitních makléřů . Rozumíte všemu?

Slovník realitních makléřů - rozumíte všemu?

Máte v plánu prodat byt nebo dům a obrátili jste se na realitní kancelář? Máte občas pocit, že nerozumíte všemu, co vám...

Čím vás okouzlí venkovní betonová dlažba?

Dlažba

V chladnějším období roku pobýváme pěkně doma v teploučku, ale když přijdou jarní teplé a letní parné dny, je čas na...

Pergola a altán: ideální místo pro relaxaci i posezení s přáteli

Pergola a altán: ideální místo pro relaxaci i posezení s přáteli

Zahrada už dávno není pouze místem, kde trávíme spoustu času péčí o záhony, stromy a trávník. Čím dál více lidí využívá...

Najdete na iDNES.cz