Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Koktavost je léčitelná

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Isaac Newton, Winston Churchill, Theodore Roosevelt, Marylin Monroe, Rowan Atkinson, Bruce Willis. Víte, co mají tito slavní lidé společného? Všichni koktali. V poslední době se také hodně diskutovalo o oskarovém filmu "Králova řeč".

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Soukromá klinika Logo s.r.o. - cvičení s dětmi u počítače | foto: Soukromá klinika Logo s.r.o.

Koktavost postihuje lidi, jejichž nervový systém není zcela dobře vyvinut. Vada se ale může také projevit u nadměrně hyperaktivních dětí. Nepostihuje jen řeč, ale celkovou psychiku člověka. Obtěžuje život, stresuje ho a někteří z lidí, kteří touto vadou trpí, nejsou schopni se ani představit.

U dětí nastává problém se zařazením se do kolektivu, protože jsou většinou terčem posměchu. Dospělí pak velmi obtížně hledají práci, necítí se ve společnosti a mají tendenci se do ní raději nezačleňovat.

Soukromá klinika Logo s.r.o. - cvičení s dětmi

Lidé s koktavostí mají rovněž problém v osobním životě s navázáním známosti, oslovení kolegů a vedoucích pracovníků. Prožívají potom velice těžké chvíle. Proto je dobré vědět, že koktavost je léčitelná. 

Vada je však poměrně dobře léčitelná. Právě léčebné metody se totiž v posledních letech změnily. Zatímco dříve se mělo za to, že koktavost zmizí sama, tak dnes se ví, že tomu tak není a je potřeba logopedů, neurologů a psychologů. Důležité je ale s léčbou koktavosti začít co nejdříve, protože tak je šance na odstranění vady mnohem vyšší.

Léčbou koktavosti se už řadu let zabývá Soukromá klinika LOGO se sídlem v Brně a pobočkou v Praze.

"Koktavost je porucha, která s sebou obnáší celou řadu dalších psychických i somatických obtíží, proto se musí léčit komplexně," říká naše přední logopedka a jednatelka soukromé kliniky LOGO Ilona Kejklíčková.

"Na naší klinice používáme kromě zaběhlých reedukačních postupů i méně tradiční a využívané rehabilitační a logopedické metody. Vedle individuální terapie je to i klienty velmi oblíbená kolektivní forma reedukace řeči, rehabilitace a naše novinka - kyslíková terapie, která současně zmírňuje i řadu civilizačních chorob," dodává.

Je koktavost úspěšná ve všech případech?

Ve většině případů se tato vada dá alespoň zmírnit natolik, že není při běžné řeči postřehnutelná. Ale je zapotřebí opravdu včas se obrátit na odborníky. Koktavost se v naší společnosti ještě stále považuje za něco, co vymizí samo a co tedy není potřeba léčit.

Koktavost a její léčba

Soukromá klinika Logo s.r.o. - lékařka s klientkou

"Léčba koktavosti ale má veliký smysl, pokud probíhá komplexně, tzn., že v jednom týmu spolupracují lékaři, psycholog, klinický logoped, fyzioterapeut. Po pečlivé diagnostice, která probíhá během týdenního pobytu na naší klinice, následuje tříměsíční proces, během kterého s klientem konzultujeme jeho případné potíže, zlepšení stavu a rovněž zacvičujeme do terapie rodiče, případně partnery našich pacientů. Také je klientovi sestaven dle diagnostických výsledků podrobným individuální plán léčby. Výsledky jsou velice příznivé, a to jsme upřímně potěšeni," pokračuje doktorka Kejklíčková.

I letos v létě pořádá Klinika LOGO řadu velice žádaných akcí, jako je např. letní tábor pro klienty s poruchou plynulosti řeči, týdenní prázdninové pobyty s logopedickou výukou a zážitkem, které naleznete na našich stránkách  www.logoped.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Připravte se na jaro: detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Připravte se na jaro:  Detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Jarní měsíce bývají zaměřené na očistu organismu, ať už je důvodem snaha shodit přebytečná kila nebo se jen cítit...

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Arome.cz Multifunkční produkty mají hned několik výhod. Nestane se vám, že budete v duhovém rozjasňovači a oranžové rtěnce vypada...

Najdete na iDNES.cz