Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Koktavost je léčitelná

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Isaac Newton, Winston Churchill, Theodore Roosevelt, Marylin Monroe, Rowan Atkinson, Bruce Willis. Víte, co mají tito slavní lidé společného? Všichni koktali. V poslední době se také hodně diskutovalo o oskarovém filmu "Králova řeč".

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Soukromá klinika Logo s.r.o. - cvičení s dětmi u počítače | foto: Soukromá klinika Logo s.r.o.

Koktavost postihuje lidi, jejichž nervový systém není zcela dobře vyvinut. Vada se ale může také projevit u nadměrně hyperaktivních dětí. Nepostihuje jen řeč, ale celkovou psychiku člověka. Obtěžuje život, stresuje ho a někteří z lidí, kteří touto vadou trpí, nejsou schopni se ani představit.

U dětí nastává problém se zařazením se do kolektivu, protože jsou většinou terčem posměchu. Dospělí pak velmi obtížně hledají práci, necítí se ve společnosti a mají tendenci se do ní raději nezačleňovat.

Soukromá klinika Logo s.r.o. - cvičení s dětmi

Lidé s koktavostí mají rovněž problém v osobním životě s navázáním známosti, oslovení kolegů a vedoucích pracovníků. Prožívají potom velice těžké chvíle. Proto je dobré vědět, že koktavost je léčitelná. 

Vada je však poměrně dobře léčitelná. Právě léčebné metody se totiž v posledních letech změnily. Zatímco dříve se mělo za to, že koktavost zmizí sama, tak dnes se ví, že tomu tak není a je potřeba logopedů, neurologů a psychologů. Důležité je ale s léčbou koktavosti začít co nejdříve, protože tak je šance na odstranění vady mnohem vyšší.

Léčbou koktavosti se už řadu let zabývá Soukromá klinika LOGO se sídlem v Brně a pobočkou v Praze.

"Koktavost je porucha, která s sebou obnáší celou řadu dalších psychických i somatických obtíží, proto se musí léčit komplexně," říká naše přední logopedka a jednatelka soukromé kliniky LOGO Ilona Kejklíčková.

"Na naší klinice používáme kromě zaběhlých reedukačních postupů i méně tradiční a využívané rehabilitační a logopedické metody. Vedle individuální terapie je to i klienty velmi oblíbená kolektivní forma reedukace řeči, rehabilitace a naše novinka - kyslíková terapie, která současně zmírňuje i řadu civilizačních chorob," dodává.

Je koktavost úspěšná ve všech případech?

Ve většině případů se tato vada dá alespoň zmírnit natolik, že není při běžné řeči postřehnutelná. Ale je zapotřebí opravdu včas se obrátit na odborníky. Koktavost se v naší společnosti ještě stále považuje za něco, co vymizí samo a co tedy není potřeba léčit.

Koktavost a její léčba

Soukromá klinika Logo s.r.o. - lékařka s klientkou

"Léčba koktavosti ale má veliký smysl, pokud probíhá komplexně, tzn., že v jednom týmu spolupracují lékaři, psycholog, klinický logoped, fyzioterapeut. Po pečlivé diagnostice, která probíhá během týdenního pobytu na naší klinice, následuje tříměsíční proces, během kterého s klientem konzultujeme jeho případné potíže, zlepšení stavu a rovněž zacvičujeme do terapie rodiče, případně partnery našich pacientů. Také je klientovi sestaven dle diagnostických výsledků podrobným individuální plán léčby. Výsledky jsou velice příznivé, a to jsme upřímně potěšeni," pokračuje doktorka Kejklíčková.

I letos v létě pořádá Klinika LOGO řadu velice žádaných akcí, jako je např. letní tábor pro klienty s poruchou plynulosti řeči, týdenní prázdninové pobyty s logopedickou výukou a zážitkem, které naleznete na našich stránkách  www.logoped.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Velký den v životě každé ženy

Velký den v životě každé ženy

Možná manželství už nemá tu váhu jako kdysi, svatební den však stále zůstává výjimečnou událostí, která spojí dva...

Výpomoc na mateřské: v roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Výpomoc na mateřské: V roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Chůva, slečna na hlídaní, au pair - to už dávno nejsou synonyma pomoci mamince s péčí o dítě. Stále častěji jsou to...

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Léto láká k procházkám v přírodě. Už si ale nemůžeme bezstarostně lehnout do trávy. Klíšťata číhají na každém kroku. A...

Najdete na iDNES.cz