Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kohoutková voda se zabydlela v našich restauracích

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Kohoutková voda už je natolik známý pojem, že se nikdo neptá, proč ji pít. Řídí se jen podle toho, co mu nejlépe chutná. O tom, že kohoutková voda je opravdu kvalitní, už nyní není pochyb.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Uživatel si ušetří námahu s dopravou balené vody domů a s následnou likvidací použitých obalů. | foto: Veolia Voda

Někdo by se mohl bez kupované balené vody cítit jaksi ošizen, nebo preferuje vody minerální, které mají samozřejmě jiné vlastnosti, než pitná kohoutková voda. Jiný má zase rád "bublinky", které z kohoutku opravdu netečou.

Ale i běžná pitná voda je přitom snadno upravitelná na vodu sodovou – zapomeňme na jednorázové, hodně poruchové a do jisté míry nebezpečné sifonové bombičky z minulosti.

Dnes jsou finančně dostupné přístroje na výrobu sodovky, které vyrobí z jedné plynové náplně 60 i více litrů nápoje (více na www.sodastream.cz). Uživatel si ušetří námahu s dopravou balené vody domů a s následnou likvidací použitých obalů. Může mít také dobrý pocit, že šetří životní prostředí, celosvětově zamořené plastovými obaly.

Kampaň za využívání vody z kohoutku k pití, s názvem "Kohoutkovou? Stačí říct!" Patří mezi ty akce, které se bez velkého humbuku ujaly. O tom, že kohoutková voda je nabízena i hostům v mnohých restauracích, ví už prakticky každý.

Jen v Praze je to již víc než sto dvacet restaurací, na dalším území republiky další stovka, z toho čtyřicet restaurací má adresu v severních Čechách. Není divu, vždyť právě na severu působí jedna ze společností skupiny Veolia Voda (www.veoliavoda.cz), stejně tak v Praze a dalších lokalitách.

Kampaň za pití vody z kohoutku je s Veolií Vodou těsně spojena: francouzská firma nejlépe ví, že v restauracích v jejich zemi je podávání pitné vody k jídlu , a to většinou zdarma, zcela normální a běžné.

Kohoutková voda 2

Zavádění vody z kohoutku do nabídky restaurací v ČR vyvolalo diskuze, zda je kohoutková voda skutečně dobrá a zdravá. Bylo to dobře: vyšlo totiž zcela nepochybně najevo, a odborníci to prokázali, že pitná voda, dodávaná vodárenskými společnostmi, je soustavně sledovaná z hlediska zdravotních, hygienických a dalších parametrů a o její kvalitě není pochyb. I pochybnosti, zda se do vody neuvolňuje olovo z trubek, bylo vyvráceno.

Odborníci uvádějí, že olovo se jako materiál pro vnitřní vodovod nebo přípojky používalo před více než dvaceti lety, dnes jsou tyto trubky, pokud už nebyly vyměněny, většinou zaneseny vápennými úsadami a voda do styku s olovem nepřichází. Konkrétně dosahuje např. v Praze v dlouho-dobém průměru jen 0, 0005 mg na jeden litr vody, přičemž hygienický limit je 0, 025 mg/l .

Kohoutková voda 3Podobně je to i se zbytky hormonů a léčiv. V Praze si Pražské vodovody a kanalizace, a.s., daly udělat rozbory vody ze svých úpraven vody a i z vody odebrané přímo v domácnostech. Rozbory vody provedla akreditovaná laboratoř státního podniku Povodí Vltavy - VHL Plzeň.

Ve všech vzorcích vody byly sledované chemické sloučeniny v tak malém množství, že byly pod mezí stanovitelnosti.

Aktuální informace o kvalitě vody jsou dostupné na webech vodárenských společností na internetu a v zákaznických centrech – www.veoliavoda.cz.

Autor:

Nejčtenější

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru.
Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru

Inovace nejsou doménou jen informačních technologií. Významné pokroky zaznamenávají i materiály pro stavebnictví a domácí kutily. Například takové lepení...  celý článek

Výlovy rybníků přináší zábavu pro celou rodinu. Nechybí ani prodej čerstvých...
Výlovy rybníků nabízejí hodně zábavy a čerstvé ryby za nízké ceny

Máte chuť na čerstvé ryby a ještě nemáte program na podzimní víkendy? Pak je pro vás ideální navštívit výlovy rybníků. Těšit se můžete na akce pro rodiny s...  celý článek

Další z rubriky

Kuchyňský robot je užitečným pomocníkem. Jaký vybrat?
Kuchyňský robot je užitečným pomocníkem. Jaký vybrat?

Musíte se po celý den hodně otáčet? Nezastavíte se v zaměstnání, ale ani doma, kde na vás čeká každodenní úklid, praní a vaření? Usnadněte si práci a získejte...  celý článek

Když klouby volají, potřebujeme kolagen.
Když klouby volají, potřebujeme kolagen

Proto je tady Klokan™, mimořádný preparát s unikátním patentovaným složením a nyní i s mimořádnou příležitostí koupit jedno balení na dva měsíce a druhé,...  celý článek

Ryba na talíři stokrát jinak: Tučné ryby jsou nejlepší vyuzené.
Ryba na talíři stokrát jinak: tučné ryby jsou nejlepší vyuzené

Vyuzením získávají sladkovodní ryby výborné chuťové vlastnosti, navíc jim tak prodloužíte trvanlivost. Správným vyuzením bude jejich kůže také krásně zlatavá....  celý článek

Další nabídka

Arome.cz

Proč potřebujete izolepu do kosmetické taštičky
Proč potřebujete izolepu do kosmetické taštičky

Klepe se vám ruka a tekutou linkou si na víčku vytvoříte nepravidelný pruh... co s tím? Pomůže vám obyčejná lepicí páska... celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.