Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kohoutková voda se zabydlela v našich restauracích

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kohoutková voda už je natolik známý pojem, že se nikdo neptá, proč ji pít. Řídí se jen podle toho, co mu nejlépe chutná. O tom, že kohoutková voda je opravdu kvalitní, už nyní není pochyb.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Uživatel si ušetří námahu s dopravou balené vody domů a s následnou likvidací použitých obalů. | foto: Veolia Voda

Někdo by se mohl bez kupované balené vody cítit jaksi ošizen, nebo preferuje vody minerální, které mají samozřejmě jiné vlastnosti, než pitná kohoutková voda. Jiný má zase rád "bublinky", které z kohoutku opravdu netečou.

Ale i běžná pitná voda je přitom snadno upravitelná na vodu sodovou – zapomeňme na jednorázové, hodně poruchové a do jisté míry nebezpečné sifonové bombičky z minulosti.

Dnes jsou finančně dostupné přístroje na výrobu sodovky, které vyrobí z jedné plynové náplně 60 i více litrů nápoje (více na www.sodastream.cz). Uživatel si ušetří námahu s dopravou balené vody domů a s následnou likvidací použitých obalů. Může mít také dobrý pocit, že šetří životní prostředí, celosvětově zamořené plastovými obaly.

Kampaň za využívání vody z kohoutku k pití, s názvem "Kohoutkovou? Stačí říct!" Patří mezi ty akce, které se bez velkého humbuku ujaly. O tom, že kohoutková voda je nabízena i hostům v mnohých restauracích, ví už prakticky každý.

Jen v Praze je to již víc než sto dvacet restaurací, na dalším území republiky další stovka, z toho čtyřicet restaurací má adresu v severních Čechách. Není divu, vždyť právě na severu působí jedna ze společností skupiny Veolia Voda (www.veoliavoda.cz), stejně tak v Praze a dalších lokalitách.

Kampaň za pití vody z kohoutku je s Veolií Vodou těsně spojena: francouzská firma nejlépe ví, že v restauracích v jejich zemi je podávání pitné vody k jídlu , a to většinou zdarma, zcela normální a běžné.

Kohoutková voda 2

Zavádění vody z kohoutku do nabídky restaurací v ČR vyvolalo diskuze, zda je kohoutková voda skutečně dobrá a zdravá. Bylo to dobře: vyšlo totiž zcela nepochybně najevo, a odborníci to prokázali, že pitná voda, dodávaná vodárenskými společnostmi, je soustavně sledovaná z hlediska zdravotních, hygienických a dalších parametrů a o její kvalitě není pochyb. I pochybnosti, zda se do vody neuvolňuje olovo z trubek, bylo vyvráceno.

Odborníci uvádějí, že olovo se jako materiál pro vnitřní vodovod nebo přípojky používalo před více než dvaceti lety, dnes jsou tyto trubky, pokud už nebyly vyměněny, většinou zaneseny vápennými úsadami a voda do styku s olovem nepřichází. Konkrétně dosahuje např. v Praze v dlouho-dobém průměru jen 0, 0005 mg na jeden litr vody, přičemž hygienický limit je 0, 025 mg/l .

Kohoutková voda 3Podobně je to i se zbytky hormonů a léčiv. V Praze si Pražské vodovody a kanalizace, a.s., daly udělat rozbory vody ze svých úpraven vody a i z vody odebrané přímo v domácnostech. Rozbory vody provedla akreditovaná laboratoř státního podniku Povodí Vltavy - VHL Plzeň.

Ve všech vzorcích vody byly sledované chemické sloučeniny v tak malém množství, že byly pod mezí stanovitelnosti.

Aktuální informace o kvalitě vody jsou dostupné na webech vodárenských společností na internetu a v zákaznických centrech – www.veoliavoda.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Trápí vás kila navíc, která ne a ne shodit? Máte celulitidu nebo otoky? Třeba jste jen zavodněná a pomůže vám odvodnění...

Češi mají rekordní zájem o české výrobky

Češi mají rekordní zájem o české výrobky

Velká spotřebitelská soutěž „Střihněte si 3× Škodu Fabia a sto tisíc dalších skvělých cen“, kterou organizoval Státní...

Připravte se na jaro: detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Připravte se na jaro:  Detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Jarní měsíce bývají zaměřené na očistu organismu, ať už je důvodem snaha shodit přebytečná kila nebo se jen cítit...

Červené rty nikdy nevyjdou z módy. Ani na Silvestra

Červené rty nikdy nevyjdou z módy. Ani na Silvestra

Arome.cz Červené rty sluší výrazným brunetám i křehkým blondýnkám. A z módy nevycházejí už pěknou řádku let. Že je na vás křiklav...

Najdete na iDNES.cz