Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kohoutková voda se zabydlela v našich restauracích

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kohoutková voda už je natolik známý pojem, že se nikdo neptá, proč ji pít. Řídí se jen podle toho, co mu nejlépe chutná. O tom, že kohoutková voda je opravdu kvalitní, už nyní není pochyb.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Uživatel si ušetří námahu s dopravou balené vody domů a s následnou likvidací použitých obalů. | foto: Veolia Voda

Někdo by se mohl bez kupované balené vody cítit jaksi ošizen, nebo preferuje vody minerální, které mají samozřejmě jiné vlastnosti, než pitná kohoutková voda. Jiný má zase rád "bublinky", které z kohoutku opravdu netečou.

Ale i běžná pitná voda je přitom snadno upravitelná na vodu sodovou – zapomeňme na jednorázové, hodně poruchové a do jisté míry nebezpečné sifonové bombičky z minulosti.

Dnes jsou finančně dostupné přístroje na výrobu sodovky, které vyrobí z jedné plynové náplně 60 i více litrů nápoje (více na www.sodastream.cz). Uživatel si ušetří námahu s dopravou balené vody domů a s následnou likvidací použitých obalů. Může mít také dobrý pocit, že šetří životní prostředí, celosvětově zamořené plastovými obaly.

Kampaň za využívání vody z kohoutku k pití, s názvem "Kohoutkovou? Stačí říct!" Patří mezi ty akce, které se bez velkého humbuku ujaly. O tom, že kohoutková voda je nabízena i hostům v mnohých restauracích, ví už prakticky každý.

Jen v Praze je to již víc než sto dvacet restaurací, na dalším území republiky další stovka, z toho čtyřicet restaurací má adresu v severních Čechách. Není divu, vždyť právě na severu působí jedna ze společností skupiny Veolia Voda (www.veoliavoda.cz), stejně tak v Praze a dalších lokalitách.

Kampaň za pití vody z kohoutku je s Veolií Vodou těsně spojena: francouzská firma nejlépe ví, že v restauracích v jejich zemi je podávání pitné vody k jídlu , a to většinou zdarma, zcela normální a běžné.

Kohoutková voda 2

Zavádění vody z kohoutku do nabídky restaurací v ČR vyvolalo diskuze, zda je kohoutková voda skutečně dobrá a zdravá. Bylo to dobře: vyšlo totiž zcela nepochybně najevo, a odborníci to prokázali, že pitná voda, dodávaná vodárenskými společnostmi, je soustavně sledovaná z hlediska zdravotních, hygienických a dalších parametrů a o její kvalitě není pochyb. I pochybnosti, zda se do vody neuvolňuje olovo z trubek, bylo vyvráceno.

Odborníci uvádějí, že olovo se jako materiál pro vnitřní vodovod nebo přípojky používalo před více než dvaceti lety, dnes jsou tyto trubky, pokud už nebyly vyměněny, většinou zaneseny vápennými úsadami a voda do styku s olovem nepřichází. Konkrétně dosahuje např. v Praze v dlouho-dobém průměru jen 0, 0005 mg na jeden litr vody, přičemž hygienický limit je 0, 025 mg/l .

Kohoutková voda 3Podobně je to i se zbytky hormonů a léčiv. V Praze si Pražské vodovody a kanalizace, a.s., daly udělat rozbory vody ze svých úpraven vody a i z vody odebrané přímo v domácnostech. Rozbory vody provedla akreditovaná laboratoř státního podniku Povodí Vltavy - VHL Plzeň.

Ve všech vzorcích vody byly sledované chemické sloučeniny v tak malém množství, že byly pod mezí stanovitelnosti.

Aktuální informace o kvalitě vody jsou dostupné na webech vodárenských společností na internetu a v zákaznických centrech – www.veoliavoda.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Věnujte úžasný dárek, na který se jen tak nezapomene! Komu uděláte radost? Adrenalinové nebo letní zážitky můžete...

Najdete na iDNES.cz