Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Knižní svátek přede dveřmi aneb Svět knihy Praha 2011 přichází

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Již ve čtvrtek 12. května otevře své brány největší knižní akce u nás. 17. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2011 bude ve znamení arabské kultury.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Svět knihy, s.r.o. - Svět knihy 12.-15.5.2011 | foto: Svět knihy, s.r.o.

Čestný hosta veletrhu - Království Saúdské Arábie - chystá velkolepou prezentaci. "Tiskoviny, které jsme pro veletrh o naší zemi připravili, váží patnáct tun," uvádí velvyslanec Saúdské Arábie Abdullah Abdulaziz A. Al Alsheikh. "Arabský stánek nabídne knihy napříč žánry, představí se i arabská kaligrafie," doplňuje ředitelka veletrhu Svět knihy Praha 2011 Dana Kalinová.

Svět knihy, s.r.o. - Arabská literatura 11.květen hala II

Na saúdském stánku bude představeno 26 nových titulů v češtině, jež vycházejí u příležitosti veletrhu a týkají se jak beletristických děl, tak historických, společenských či přírodovědných témat. Ze saúdskoarabských autorů se představí Radžá ´Álim, Abdulláh Al-Násir, Abdullah Bin Mohammed Bin Hamad Al-Násir.

Na veletrhu Svět knihy Praha 2011 se v rámci arabské literatury představí knihy od egyptského autora Chálida Biltagího, rodáka z Bejrútu Hasana Balásima či Hassúna Al-Musbáhí z Tuniska, kteří budou rovněž osobně přítomni.

Na veletrh Svět knihy Praha 2011 přijíždějí ale i významní autoři z dalších jazykových oblastí, jako například izraelský prozaik David Grossman, dále francouzský autor Laurent Binet, Mariusz Szczygiel z Polska, kandidát na Nobelovu cenu jihokorejský básník Ko Un, švýcarský literát Klaus Merz či Thomas Gunzig z Belgie a Steve Sem-Sandberg ze Švédska.

Svět knihy, s.r.o. - Arabská literatura 11.květen hala

Čtyřdenní program veletrhu je rovněž plný autorských čtení, besed a autogramiád českých spisovatelů, z nichž řada přichází na veletrh se svými horkými novinkami.

V rámci veletrhu Svět knihy Praha 2011 bude předáno několik literárních ocenění, především Cena Jiřího Ortena pro tvůrce do třiceti let, populární překladatelská anticena Skřipec, dále bude udělena i cena Jiřího Theinera za významnou propagaci české literatury v zahraničí. Historicky prvním laureátem je polský autor a překladatel Andrzej Jagodzinski, který do polštiny přeložil kompletní dílo Václava Havla a Milana Kundery.

Zároveň v kině Atlas i ve veletržním kině přímo na Výstavišti probíhá program Svět knihy ve filmu, v rámci programu Svět knihy na jevišti pak v pátek večer v Divadle Kampa uskuteční Arabská literární kavárna, kde budou autoři číst i diskutovat o arabských revolucích, v sobotu se koná v divadle Viola hudebně-poetický večer českých arabských básníků  Zelená lampa poezie.

Letos poprvé budou mít na veletrhu Svět knihy Praha 2011 vlastní pavilon i elektronické knihy. "Svět e-knih představí elektronické čtečky knih, ale i nejnovější díla, která lze v této moderní formě číst," říká ředitelka Kalinová.

Svět knihy, s.r.o. - Arabská literatura 11.květen

Veletrhu Svět knihy Praha 2011 a doprovodného festivalu v prostorách Průmyslového paláce na pražském Výstavišti se letos zúčastní vystavovatelé a hosté z rekordního počtu 47 zemí a regionů:

Ázerbájdžán, Baskicko, Belgie, Brazílie, Bulharsko, Česká republika, Čína, Egypt, Estonsko, Finsko, Francie, Indie, Irák, Irsko, Island, Izrael, Jižní Korea, Katalánsko, Libanon, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Maroko, Mongolsko, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Saúdská Arábie, Slovensko, Slovinsko, Spojené státy americké, Sýrie, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan, Tunisko, Turecko, Valonsko - Brusel, Velká Británie a Wales.
 
INFO PRO NÁVŠTĚVNÍKY
Otevírací doba
čtvrtek - sobota, 12.- 14. května 2011, 9:30 - 19:00
neděle, 15. května 2011, 9:30 – 16:00

kompletní program najdete na: www.svetknihy.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Fillovo Zátiší se sokolem bude ozdobou další aukce obrazů Galerie Art Praha

Emil Filla, Zátiší se sokolem 1930.

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto neděli další aukce atraktivních obrazů a...

Do Rudolfina míří nejlepší melodie z počítačových her

Filmová filharmonie nabídne koncert plný hudby z her.

Call of Duty, World of Warcraft nebo Final Fantasy – kultovní hry se teď představí trochu jinak. V hlavní roli bude...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Najdete na iDNES.cz