Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Knižní svátek přede dveřmi aneb Svět knihy Praha 2011 přichází

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Již ve čtvrtek 12. května otevře své brány největší knižní akce u nás. 17. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2011 bude ve znamení arabské kultury.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Svět knihy, s.r.o. - Svět knihy 12.-15.5.2011 | foto: Svět knihy, s.r.o.

Čestný hosta veletrhu - Království Saúdské Arábie - chystá velkolepou prezentaci. "Tiskoviny, které jsme pro veletrh o naší zemi připravili, váží patnáct tun," uvádí velvyslanec Saúdské Arábie Abdullah Abdulaziz A. Al Alsheikh. "Arabský stánek nabídne knihy napříč žánry, představí se i arabská kaligrafie," doplňuje ředitelka veletrhu Svět knihy Praha 2011 Dana Kalinová.

Svět knihy, s.r.o. - Arabská literatura 11.květen hala II

Na saúdském stánku bude představeno 26 nových titulů v češtině, jež vycházejí u příležitosti veletrhu a týkají se jak beletristických děl, tak historických, společenských či přírodovědných témat. Ze saúdskoarabských autorů se představí Radžá ´Álim, Abdulláh Al-Násir, Abdullah Bin Mohammed Bin Hamad Al-Násir.

Na veletrhu Svět knihy Praha 2011 se v rámci arabské literatury představí knihy od egyptského autora Chálida Biltagího, rodáka z Bejrútu Hasana Balásima či Hassúna Al-Musbáhí z Tuniska, kteří budou rovněž osobně přítomni.

Na veletrh Svět knihy Praha 2011 přijíždějí ale i významní autoři z dalších jazykových oblastí, jako například izraelský prozaik David Grossman, dále francouzský autor Laurent Binet, Mariusz Szczygiel z Polska, kandidát na Nobelovu cenu jihokorejský básník Ko Un, švýcarský literát Klaus Merz či Thomas Gunzig z Belgie a Steve Sem-Sandberg ze Švédska.

Svět knihy, s.r.o. - Arabská literatura 11.květen hala

Čtyřdenní program veletrhu je rovněž plný autorských čtení, besed a autogramiád českých spisovatelů, z nichž řada přichází na veletrh se svými horkými novinkami.

V rámci veletrhu Svět knihy Praha 2011 bude předáno několik literárních ocenění, především Cena Jiřího Ortena pro tvůrce do třiceti let, populární překladatelská anticena Skřipec, dále bude udělena i cena Jiřího Theinera za významnou propagaci české literatury v zahraničí. Historicky prvním laureátem je polský autor a překladatel Andrzej Jagodzinski, který do polštiny přeložil kompletní dílo Václava Havla a Milana Kundery.

Zároveň v kině Atlas i ve veletržním kině přímo na Výstavišti probíhá program Svět knihy ve filmu, v rámci programu Svět knihy na jevišti pak v pátek večer v Divadle Kampa uskuteční Arabská literární kavárna, kde budou autoři číst i diskutovat o arabských revolucích, v sobotu se koná v divadle Viola hudebně-poetický večer českých arabských básníků  Zelená lampa poezie.

Letos poprvé budou mít na veletrhu Svět knihy Praha 2011 vlastní pavilon i elektronické knihy. "Svět e-knih představí elektronické čtečky knih, ale i nejnovější díla, která lze v této moderní formě číst," říká ředitelka Kalinová.

Svět knihy, s.r.o. - Arabská literatura 11.květen

Veletrhu Svět knihy Praha 2011 a doprovodného festivalu v prostorách Průmyslového paláce na pražském Výstavišti se letos zúčastní vystavovatelé a hosté z rekordního počtu 47 zemí a regionů:

Ázerbájdžán, Baskicko, Belgie, Brazílie, Bulharsko, Česká republika, Čína, Egypt, Estonsko, Finsko, Francie, Indie, Irák, Irsko, Island, Izrael, Jižní Korea, Katalánsko, Libanon, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Maroko, Mongolsko, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Saúdská Arábie, Slovensko, Slovinsko, Spojené státy americké, Sýrie, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan, Tunisko, Turecko, Valonsko - Brusel, Velká Británie a Wales.
 
INFO PRO NÁVŠTĚVNÍKY
Otevírací doba
čtvrtek - sobota, 12.- 14. května 2011, 9:30 - 19:00
neděle, 15. května 2011, 9:30 – 16:00

kompletní program najdete na: www.svetknihy.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky.

Nechte se okouzlit nevšední výstavou Daniela Hanzlíka, jejíž základní myšlenkou je prověřování fyzikálních principů a...

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery.

Za projektem Hauch Gallery stojí Jan Třeštík, který v pražských Holešovicích od roku 2008 úspěšně provozoval soukromou...

Pražské Rudolfinum představí melodie nejslavnějších SCI-FI filmů

Dirigent Chuhei Iwasaki povede i říjnový koncert filmové hudby v Rudolfinu.

Filmová hudba rozezní 14. října 2017 pražské Rudolfinum. Nabitý program přinese divákům hudbu z nejslavnějších sci-fi...

Najdete na iDNES.cz