Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Knihy plné napětí i klidu. Vybírejte z nabídky Velkého knižního čtvrtka

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Velký knižní čtvrtek se nezadržitelně blíží. V jednom dni vyjde patnáct titulů pečlivě vybraných tak, aby uspokojily každého čtenáře. Zatím jsme upozornili na velké příběhy a životopisy, ale pokud máte radši napětí a drama, máme knihy i pro vás.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Knihy plné napětí i klidu. Vybírejte z nabídky Velkého knižního čtvrtka | foto: Kosmas

Potřebujete-li ke čtení něco ostřejšího, zvolte třeba příběh o americkém Jacku Rozparovači Ďábel v Bílém městě od Erika Larsona. Je to kritiky oceňovaný bestseller, beletrizovaná literatura faktu o skutečném příběhu masového vraha H. H. Holmese, který roku 1893 zavraždil v Chicagu desítky, možná stovky žen ve svém speciálně postaveném domě plném mučíren, propadlišť a piteven.

Příběh zaujal Leonarda DiCapria natolik, že na něj koupil filmová práva. Americký žurnalista a spisovatel Erik Larson přispívá do prestižních listů a časopisů, literatura faktu je jeho specializace. Ďábel v Bílém městě je zatím jeho nejúspěšnější kniha. Sám o sobě říká, že je nejen spisovatelem, ale i badatelem. Veškeré rešerše a výzkumy historie si dělá sám.

Knihy plné napětí i na uklidněnou. Vybírejte z nabídky Velkého knižního čtvrtku

Knihy plné napětí i na uklidněnou. Vybírejte z nabídky Velkého knižního čtvrtku

Stockholm: Přísně tajné od Hanny Lindberg není klasická kriminálka, spíš napínavý příběh o honbě za uznáním a láskou. Solveig je novinářka bez práce ochotná udělat cokoli, aby se vrátila zpět na výsluní. Bohatý vydavatel Lennie se dostane do finančních problémů, a tak přijme nabídku uspořádat pro vlivného podnikatele bombastickou oslavu. Odměna by vyřešila jeho starosti, pokud ovšem Lennie přežije. Když se cesty Solveig a Lennieho zkříží, roztočí se kolotoč nebezpečných událostí a bizarních vražd.

Hanna Lindberg patří mezi nejzářivější mladé talenty na švédské literární scéně. Ve svém debutovém románu zúročila své zkušenosti ze světa modelingu a ze zákulisí módních časopisů. Čtenáři ji milují pro její schopnost strhujícího vyprávění plného napínavých situací, podivných vražd a černého humoru. Její debut se stal bestsellerem nejen ve Švédsku, ale i v Německu a Itálii.

Knihy plné napětí i na uklidněnou. Vybírejte z nabídky Velkého knižního čtvrtku

Knihy plné napětí i na uklidněnou. Vybírejte z nabídky Velkého knižního čtvrtku

Eugen Ovidiu Chirovici přináší v Knize zrcadel příběh, v němž je pravda jednoho lží druhého. Literární agent Peter Katz obdrží nedokončený rukopis. Autor v něm vzpomíná na svá vysokoškolská studia a vztah se studentkou psychologie Laurou, chráněnkou slavného profesora Wiedera. Profesor byl brutálně zavražděn a jeho smrt nebyla nikdy objasněna. Katz věří, že kompletní rukopis vraha odhalí. Jenže chybí konec. Tak začíná pátrání po autorovi, zbytku rukopisu a 30 let skryté pravdě.

Eugen Ovidiu Chirovici se narodil v rumunsko-maďarsko-německé rodině. Řadu let pracoval jako novinář, byl i poradcem rumunského předsedy vlády. Od roku 2012 žije ve Velké Británii, Kniha zrcadel je jeho první anglicky psanou knihou a od počátku ji provází obrovský zájem nakladatelů po celém světě.

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Také nad příběhem Jennifer Teegeové se tají dech, o to víc, že v něm není ani slovo fikce. Jako osmatřicetiletá náhodně v knihovně zjistila, že její biologická matka, která ji jako nemluvně odložila, byla dcerou nacistického velitele Amona Götha známého mimo jiné z filmu Schindlerův seznam. Göth, kterého do té doby znala právě jen v podání Ralpha Finniese, postřílel stovky lidí. Toto zjištění jí otřáslo, jako dceru Němky a Nigerijce by její dědeček s nejvyšší pravděpodobností zlikvidoval také ji.

Společně s novinářkou Nikolou Sellmairovou popsala v knize Můj dědeček by mě popravil vlastní trauma, s nímž se od té doby vyrovnává. Po měsících těžké deprese se však situaci postavila čelem a vydala se po stopách své biologické rodiny.

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Co číst na jaře? Velký knižní čtvrtek poradí

Obrazy amerického realistického malíře Edwarda Hoppera jsou plné osobitého kouzla a vybízejí k objevování příběhů v nich ukrytých. Co se v nich všechno skrývá, se pokusili odhalit spisovatelé v čele se Stephenem Kingem, Lee Childem, Joyce Carol Oatesovou či Lawrencem Blockem. Sedmnáct obrazů znamená sedmnáct příběhů v povídkové antologii Ve světle nebo ve stínu, kterou sestavil Lawrence Block. Můžete se těšit na širokou škálu žánrů od hororu přes detektivku až po povídky tajemné a romantické.

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtku

Vybírejte z románů a životopisů mezi tituly Velkého knižního čtvrtku

Velký knižní čtvrtek má také své doprovodné akce v Praze a Brně. Lenka Horňáková-Civade, Petra Dvořáková, Mariusz Surosz (pouze v Praze), Petr Bergmann a Jozef Kollár budou se svými čtenáři besedovat 16. března od 17 h v Městské knihovně v Praze, o týden později se přesunou do Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Besedy bude moderovat Petr Vizina.

Více informací o jednotlivých titulech i akcích se dozvíte na www.velkyctvrtek.cz.

Seznam titulů:
Mariusz Surosz: Ach, ty Češky!
Lenka Horňáková-Civade: Marie a Magdalény
Jozef Kollár: 55 minut mezi životem a smrtí
Petr Bergmann: Krkonoše
Petra Dvořáková: Každý má svou lajnu
Eugen Ovidiu Chirovici: Kniha zrcadel
Julia Hartwigová: Apollinaire
Hanna Lindberg: Stockholm: Přísně tajné
Alison Andersonová: Letní host
Jennifer Teegeová, Nikola Sellmairová: Můj dědeček by mě popravil
Lawrence Block (ed.): Ve světle nebo ve stínu
Jeanette Walls: Skleněný zámek
Jerome Klapka Jerome: Čas mého života
Jessie Burtonová: Múza
Erik Larson: Ďábel v Bílém městě


Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Centrum služeb PRE v novém

Centrum služeb PRE v novém

Chystáte se řešit vytápění svého bytu, přemýšlíte, který způsob je pro vás nejvýhodnější, zda volit lokální topidla pro...

Stínicí technika – myslete na ni už při plánování hrubé stavby

Stínicí technika – myslete na ni už při plánování hrubé stavby.

Žaluzie, rolety a další stínicí prvky vám zajistí příjemnou teplotu v interiéru a podle zvoleného typu i další...

Divadlo Na Jezerce již brzy rozezní nejhorší zpěv na světě

Divadlo Na Jezerce již brzy rozezní nejhorší zpěv na světě

Křest knihy, která 15 let Divadelní společnosti Jana Hrušínského ukazuje z divácky nezvyklého pohledu, nová...

Najdete na iDNES.cz