Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Klimatizace Fuji inverter ušetří peníze a ani ji neuslyšíte

Komerční sdělení   10:20aktualizováno  10:20
Klimatizace dnes tvoří neodmyslitelnou součást našeho života. Setkáváme se s nimi často. Standardem se stává i v automobilech a v posledních letech se začíná objevovat konečně také v domácnostech.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Klimatizace v pokoji | foto: unu

Moderní klimatizaci vynalezl v roce 1902 Willis Carrier. Tato klimatizace pracuje na stejném principu jako tepelná čerpadla.

Od té doby prošly klimatizace velkým vývojem a dnes se používají v mnoha variantách. Pro velké budovy jsou určené rozsáhlé stavebnicové systémy, které se v menším měřítku dají využít také u rodinných domků či vícepokojových bytů, pro samostatné místnosti se používají klasické, tzv. splitové systémy.

KlimatizaceI když by se dalo předpokládat, že na systému klimatizace již není co zlepšovat, přesto se na trhu objevuje novinka jménem inverter.

Výkon zařízení se automaticky mění v závislosti na venkovní a požadované vnitřní teplotě. V porovnání s klasickými klimatizacemi dokáže plynule snižovat výkon kompresoru a má několikanásobně nižší rozběhový proud. Tím ušetří elektrickou energii.

Frekvenční měnič u venkovní jednotky se projevuje vysokou energetickou účinností a velmi nízkou hlučností. Ve srovnání se standardním systémem s tepelným čerpadlem lze požadovanou teplotu dosáhnout rychleji a teplota je udržována na stabilnější úrovni.

Klasická zařízení mají standardní jednorychlostní kompresor s pevným počtem otáček, a proto nemají možnost zvyšovat nebo redukovat svůj okamžitý výkon.

Po většinu provozního času pracují s částečnou zátěží a k regulaci jejich výkonu se využívá cyklického vypínání a zapínání kompresoru, což však vede k nepříjemnému kolísání teplot v místnosti, zbytečnému hluku a výrazným ztrátám energie. Použitím inverteru je možné všechny tyto nedostatky odstranit.

Inverter


Výkon klimatizací s inverterem se pohybuje plynule od 50 do 130 procent podle přesné potřeby klimatizovaného prostoru, zatímco u běžného zařízení je to buď 0 nebo 100 procent.

Oproti běžným zařízením inverterová technologie přináší úspory až čtyřicet procent energie (přístroje vybavené inverterem mají energetickou náročnost třídy A), protože nedochází k přechlazování klimatizovaného prostoru a k mechanickým ztrátám při opakovaném zapínání a vypínání kompresoru, jako je tomu u klasických klimatizačních jednotek.

Výraznou výhodou je také minimální provozní hlučnost a prodloužení životnosti samotného kompresoru. Inverter lze již dnes použít ke snížení provozní hlučnosti i u ventilátorů a dá se předpokládat, že v budoucnosti se jeho využití bude i nadále rozšiřovat na další zařízení.

Logo Kostečka

JAKÉ JSOU VÝHODY TECHNOLOGIE INVERTER?

• omezuje oscilaci kompresoru a prodlužuje jeho životnost
• zabraňuje teplotním výkyvům v klimatizované místnosti
• zajišťuje výrazně rychlejší dosažení požadované teploty
• šetří až 40 % energie oproti klasické klimatizaci
• umožňuje velmi tichý chod zařízení bez opakovaného zapínání a vypínání

Více najdete na www.kostecka.net

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip
Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip

Postup založení s.r.o. je časově i finančně velmi náročný, navíc je zde riziko odmítnutí zápisu vaší firmy do obchodního rejstříku. Vyhněte se byrokracii a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.