Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Klimakterium u mužů neboli přechod u mužů. Co to znamená?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přechod u mužů? I muži prochází obdobím, které je zčásti podobné období přechodu u žen. Obrazně řečeno, můžeme zde použít dnes hodně často v jisté reklamě opakovaný slogan: I muži mají své dny. Klimakterium neboli přechod u mužů není nic neobvyklého.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Andropauza neboli přechod u mužů. | foto: Vegall

Klimakterium neboli přechod u mužů nazýváme andropauzou, i když toto označení je v porovnání s ženskou menopauzou terminologicky poněkud nepřesné.

Zatím co u žen slovo menopauza znamená datum, kdy začala poslední menstruace v životě ženy a od této chvíle pak nastávají poměrně prudké a drastické změny hladin hormonů a prakticky napořád se zastavuje dozrávání vajíček a s ním i periodické střídání hormonálních hladin v průběhu menstruačního cyklu, přechod u mužů znamená poměrně dlouhé období postupného a pozvolného snižování hormonálních hladin při zachování reprodukčních funkcí s tvorbou a dozráváním oplodnění schopných spermií až do poměrně vysokého věku.

Přesto má toto období s klimakteriem u žen hodně společného, a to potíže, které mohou muže (potažmo pak i jejich partnerky) trápit a obtěžovat.

Přechod u mužů a jeho projevy

Přechod u mužů je spojen s mnoha nepříjemnostmi. Patří sem například potíže psychické (podrážděnost, úzkostně-depresivní nálady, pocit zbytečnosti, nechuť k aktivitě, mrzutost) nebo potíže v oblasti sexuální (snížení chuť k sexu, snížená vzrušivost, problém s dosažením nebo udržením erekce, atd).

Navíc se mohou přidat i potíže s celkově zvýšenou únavností, menší výkonností, případně i pocity tzv. "zavírajících se dveří".

Sarapis pro mužeKdyž se pak k tomu přidají i další, na první pohled nebo lépe řečeno často bez lékařského vyšetření neodhalitelné komplikace, jakými jsou například ateroskleróza, řídnutí kostí nebo problémy spojené s prostatou, pak rozhodně nemají ani ženy mužům co závidět. Naopak, myslím, že muži mají spíše o důvod více závidět ženám péči a osvětu, která jim je v prevenci věnována jak v médiích, tak i v lékařských ambulancích. Sice v poslední době zažíváme větší podporu a osvětu i v preventivní péči o muže, přesto možnosti, které dnešní medicína mužům umožňuje využít, nejsou mnoha lékaři odpovědně nabízeny a rovněž poměrně značné části mužské populace využívány.

Přechod u mužů – proč muži tento problém neřeší?

Důvodů pro to je mnoho: například ostych, ješitnost, přeceňování svých sil a schopností nebo zkostnatělé lpění na udržení své "mužské role", která chlapovi falešně velí, že nesmí projevit žádné slabosti a nedostatky. Důležité je tyto zastaralé vzorce opustit a uvědomit si, že zdraví máme jen jedno. Pánové, nestyďte se, přechod u mužů není nic neobvyklého.

Gelée RoyaleNení ostudou a "ocejchováním ztráty mužnosti", když si muž toto připustí a bude se o své tělo starat lépe, například vhodnou stravou, zdravou životosprávou, případně užíváním různých vitamínových přípravků a doplňků stravy (např. Sarapis pro muže, Gelée royale, Ženšen forte plus a dalších) nebo navštíví odborníka – sexuologa nebo urologa zabývajícího se andrologií, endokrinologa atd., a nechá se léčit dle potřeby vhodně zvolenými léky.

Součástí léčby může být například i doplňování hladiny testosteronu, které má svá pravidla, a proto by mělo být vždy řízeno příslušným odborníkem.

Co říct závěrem? Moderní není tvrdě setrvávat v pozici "vše zvládnu sám a nesmím projevit slabost", ale postavit se k problémům čelem a řešit je nebo jim vhodnou péči o sebe předcházet, jak už bylo řečeno, přechod u mužů je možno řešit i doplňky stravy.

Připravil:
MUDr. Pavel Turčan
odborný ženský lékař a sexuolog
Centrum MEDIOL, s.r.o., Olomouc

Více informací o preparátech pro muže naleznete na: www.vegall.cz nebo bezplatné lince 800 100 140

Vegall logo

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Problémy s erekcí i prostatou rychle řeší unikátní přístroj

Problémy s erekcí i prostatou rychle řeší unikátní přístroj

Zvětšenou prostatu, problémy s erekcí, ale také například chronické bolesti v oblasti pánevního dna. To vše pomáhá...

Deset důvodů, díky nímž je používání smartphonu Huawei P10 jedna radost

Deset důvodů, díky nímž je používání smartphonu Huawei P10 jedna radost.

Aktuální vlajková loď Huawei P10 s celokovovým tělem a úhlopříčkou displeje 5,1 palce je vybavena druhou generací...

Hledáte pivo, co má skutečný říz? Poradíme, jak ho vybrat

Pivovar Zubr si před několika dny odvezl z prestižní degustační soutěže České...

Že není pivo jako pivo, o tom se už přesvědčil asi každý trochu znalý pivař. Pokud se nechcete propíjet nabídkou od A...

Najdete na iDNES.cz