Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Klimakterium u mužů neboli přechod u mužů. Co to znamená?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přechod u mužů? I muži prochází obdobím, které je zčásti podobné období přechodu u žen. Obrazně řečeno, můžeme zde použít dnes hodně často v jisté reklamě opakovaný slogan: I muži mají své dny. Klimakterium neboli přechod u mužů není nic neobvyklého.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Andropauza neboli přechod u mužů. | foto: Vegall

Klimakterium neboli přechod u mužů nazýváme andropauzou, i když toto označení je v porovnání s ženskou menopauzou terminologicky poněkud nepřesné.

Zatím co u žen slovo menopauza znamená datum, kdy začala poslední menstruace v životě ženy a od této chvíle pak nastávají poměrně prudké a drastické změny hladin hormonů a prakticky napořád se zastavuje dozrávání vajíček a s ním i periodické střídání hormonálních hladin v průběhu menstruačního cyklu, přechod u mužů znamená poměrně dlouhé období postupného a pozvolného snižování hormonálních hladin při zachování reprodukčních funkcí s tvorbou a dozráváním oplodnění schopných spermií až do poměrně vysokého věku.

Přesto má toto období s klimakteriem u žen hodně společného, a to potíže, které mohou muže (potažmo pak i jejich partnerky) trápit a obtěžovat.

Přechod u mužů a jeho projevy

Přechod u mužů je spojen s mnoha nepříjemnostmi. Patří sem například potíže psychické (podrážděnost, úzkostně-depresivní nálady, pocit zbytečnosti, nechuť k aktivitě, mrzutost) nebo potíže v oblasti sexuální (snížení chuť k sexu, snížená vzrušivost, problém s dosažením nebo udržením erekce, atd).

Navíc se mohou přidat i potíže s celkově zvýšenou únavností, menší výkonností, případně i pocity tzv. "zavírajících se dveří".

Sarapis pro mužeKdyž se pak k tomu přidají i další, na první pohled nebo lépe řečeno často bez lékařského vyšetření neodhalitelné komplikace, jakými jsou například ateroskleróza, řídnutí kostí nebo problémy spojené s prostatou, pak rozhodně nemají ani ženy mužům co závidět. Naopak, myslím, že muži mají spíše o důvod více závidět ženám péči a osvětu, která jim je v prevenci věnována jak v médiích, tak i v lékařských ambulancích. Sice v poslední době zažíváme větší podporu a osvětu i v preventivní péči o muže, přesto možnosti, které dnešní medicína mužům umožňuje využít, nejsou mnoha lékaři odpovědně nabízeny a rovněž poměrně značné části mužské populace využívány.

Přechod u mužů – proč muži tento problém neřeší?

Důvodů pro to je mnoho: například ostych, ješitnost, přeceňování svých sil a schopností nebo zkostnatělé lpění na udržení své "mužské role", která chlapovi falešně velí, že nesmí projevit žádné slabosti a nedostatky. Důležité je tyto zastaralé vzorce opustit a uvědomit si, že zdraví máme jen jedno. Pánové, nestyďte se, přechod u mužů není nic neobvyklého.

Gelée RoyaleNení ostudou a "ocejchováním ztráty mužnosti", když si muž toto připustí a bude se o své tělo starat lépe, například vhodnou stravou, zdravou životosprávou, případně užíváním různých vitamínových přípravků a doplňků stravy (např. Sarapis pro muže, Gelée royale, Ženšen forte plus a dalších) nebo navštíví odborníka – sexuologa nebo urologa zabývajícího se andrologií, endokrinologa atd., a nechá se léčit dle potřeby vhodně zvolenými léky.

Součástí léčby může být například i doplňování hladiny testosteronu, které má svá pravidla, a proto by mělo být vždy řízeno příslušným odborníkem.

Co říct závěrem? Moderní není tvrdě setrvávat v pozici "vše zvládnu sám a nesmím projevit slabost", ale postavit se k problémům čelem a řešit je nebo jim vhodnou péči o sebe předcházet, jak už bylo řečeno, přechod u mužů je možno řešit i doplňky stravy.

Připravil:
MUDr. Pavel Turčan
odborný ženský lékař a sexuolog
Centrum MEDIOL, s.r.o., Olomouc

Více informací o preparátech pro muže naleznete na: www.vegall.cz nebo bezplatné lince 800 100 140

Vegall logo

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Problémy s erekcí i prostatou rychle řeší unikátní přístroj

Problémy s erekcí i prostatou rychle řeší unikátní přístroj

Zvětšenou prostatu, problémy s erekcí, ale také například chronické bolesti v oblasti pánevního dna. To vše pomáhá...

Hledáte pivo, co má skutečný říz? Poradíme, jak ho vybrat

Pivovar Zubr si před několika dny odvezl z prestižní degustační soutěže České...

Že není pivo jako pivo, o tom se už přesvědčil asi každý trochu znalý pivař. Pokud se nechcete propíjet nabídkou od A...

Smartphone Huawei P9: prémiový elegán nyní dostupný i v modré barvě

Smartphone Huawei P9: prémiový elegán nyní dostupný i v modré barvě

Prémiový model Huawei P9 je k dostání v exkluzivní modré variantě. Chytrý telefon se špičkovým duálním fotoaparátem vás...

Najdete na iDNES.cz