Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Klíčová socha spojuje současné umění a drátěný program

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Drátěný program najde své využití nejen v kuchyni, koupelně, obchodech či automobilovém průmyslu, ale také v umění. O tom vás může přesvědčit Klíčová socha Jiřího Davida.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jiří David - Klíčová socha | foto: Grios s.r.o.

Co to je Klíčová socha a kde a jak vznikl nápad?
Klíčová socha je v podstatě vizuální objekt, který svým obsahem zohledňuje stav české společnosti dvacet let po roce 1989. Nápad jsem vybral z několika mých myšlenek.

Kdo realizoval výrobu?
Klíčová socha byla vyrobena firmou Grios v Olomouci. A to velmi zodpovědně.

Klíčová socha - drátěný program, moderní umění

 Grios s.r.o. - Klíčová socha výroba

Jaký byl výsledek výroby oproti vašim očekáváním?
Výsledek, co se týká samotné výroby, byl nad mé skromné očekávání, prostě skvělé a to myslím zcela vážně. Nikdy není jednoduché najít na takovouto práci lidi, kteří se při její realizaci dokážou ztotožnit s vaší ideou.

Můžete nám prozradit pár technických dat?
Detailní technická data si už zcela přesně nepamatuji, respektive vím konečnou výšku: sedm metrů, váha se pohybuje i s podstavcem nad tři tuny a klíčů na samotném objektu je přes 85 tisíc. Klíčová socha byla vyrobena od zadání cca za dva měsíce.

 Grios s.r.o. - Klíčová socha II

Kde bude Klíčová socha k vidění?
Od 16. února bude Klíčová socha na dva měsíce k vidění v parku u Moravského náměstí v centru Brna. Socha Revoluce totiž již půl roku "putuje" po několika českých a moravských městech, než pravděpodobně zakotví nastálo opět v Praze, kde její pouť začala na jaře loňského roku.

Jak probíhá přemisťování z místa na místo?
Zde opět skvěle funguje právě olomoucká firma Grios, která veškerý servis okolo transportů zajišťuje na 100 procent. Jsem jim velmi zavázán.

85 tisíc klíčů, 3, tuny, 7 metrů...

Co bude se sochou v budoucnosti?
Jak jsem se již zmínil, pracujeme na tom, aby se Klíčová socha po ročním „turné“ vrátila do Prahy na adekvátní místo, kde bude instalována, jak věříme, na stálo.

 Grios s.r.o. - Klíčová socha I

Kde můžeme vidět vaše jiná díla?
Co se týká veřejného prostoru, tak nikde. Nedělám sochy, objekty, které by pomníkově setrvávaly, možná bude Revoluce první výjimkou, kdo ví? Jinak pracuji na nové větší sérii obrazů, kterou představím v jedné pražské galerii počátkem června.

Jaké máte umělecké plány v nejbližší době?
Tedy kromě zmíněných obrazů nyní připravuji jednu svou sochu-objekt a vidíte, ta bude ve veřejném prostoru - pro prestižní mezinárodní výstavu do Budapešti na jaro tohoto roku. Pak budu součástí, jako jediný český umělec, připravované velké mezinárodní fotografické výstavy v Rudolfinu na konci května tohoto roku.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí.
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má před sebou rok plný událostí. „83. koncertní sezóna bude vyvrcholením první etapy spolupráce s Pietari Inkinenem jako...  celý článek

Výstava Krajinou mé duše představí osobitá díla Karla Těšínského
Výstava Krajinou mé duše představí osobitá díla Karla Těšínského

Nechte se okouzlit jedinečným stylem krajinomalby Karla Těšínského, který svůj pohled na okolí promítal na plátno v jednoduchých, avšak nápaditých tazích...  celý článek

Divadlo SemTamFór přineslo to nejlepší ze zájezdů i do Prahy
Divadlo SemTamFór přineslo to nejlepší ze zájezdů i do Prahy

Divadlo SemTamFór je v Praze již dva měsíce. Jak se divadlu v hlavním městě daří a co plánují na příští rok, nám sdělil principál nového pražského divadla...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.