Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Keramické nože představují opravdovou revoluci v kuchyni

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Keramické nože. Mít svůj dobrý, věrný a kvalitní nůž dnes už není jen výsadou "správných mužů". Lidová moudrost praví, že "kuchyni vládne žena" a ruku na srdce - ve většině našich domácností to tak opravdu je. Keramické nože jsou dobrým společníkem v kuchyni.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Keramické nože se vyrábějí pomocí speciální technologie - jsou formovány za vysokého tlaku z oxidu zirkoničitého - díky tomu jsou velmi tvrdé. | foto: Gastromex

Nesmíme se tedy divit, že naše manželky a partnerky pořádný nůž v kuchyni prostě potřebují (a důrazně vyžadují) a z nějakého důvodu jim nestačí naše rybička, broušená o schody před domem. Ženy kuchařky nejvíc ocení, zda mají doma spolehlivého pomocníka, který pomůže připravit jakékoliv potraviny. Při práci v kuchyni a v domácnosti je prostě dobrý nůž nepostradatelným pomocníkem.

Výhodným řešením jsou keramické nože. U nás teprve čekají na svůj velký boom, nicméně pomalu přicházejí do povědomí lidí a získávají si stále větší oblibu. V čem jsou jiné?

V první řadě v ceně. Zatímco běžné nerezové nože se dají sehnat za pár stovek za celou sadu, sety keramických nožů se už dnes pohybují v podobné cenové relaci. Ale nebojte, keramické nože vloženou investici brzy vrátí.

Druhým rozdílem - tím nejdůležitějším - je jejich kvalita a výdrž. Zvládnou totiž mnohem více práce s jedinečnou precizností a vydrží dokonale ostré po mnoho let.

Keramické nože 2

Keramické nože se vyrábějí pomocí speciální technologie - jsou formovány za vysokého tlaku z oxidu zirkoničitého - díky tomu jsou velmi tvrdé. V porovnání s jinými materiály na stupnici tvrdosti – běžná ocel je zhruba v polovině (5-6) a diamant (jako nejtvrdší materiál vůbec) má číslo 10 - se kvalitní keramické nože vyšplhaly na 8, což jim dává neobvyklou odolnost vůči působení běžných vlivů.

Navíc neabsorbují esence z krájených potravin, nereznou a udrží si vynikající ostrost po dlouhé roky používání. Keramické nože jsou velmi lehké a práce s nimi je tak mnohem větším požitkem než s obyčejnými noži, byť dobře nabroušenými. Keramické nože nemusíte brousit a při krájení zachovávají vitamíny a enzymy obsažené v potravinách.

Jejich tvrdost je velkou výhodou, ale bohužel někdy i Achillovou patou, protože jsou křehčí a mají větší lámavost. Takže pokud chcete, aby vám keramické nože vydržely co nejdéle, měli byste se vyvarovat nárazů a pádů a pokud možno skladovat keramické nože samostatně.

Keramické nože nejsou vhodné ke krájení výrazně tvrdých potravin - hlubokozmražené výrobky, kosti apod. Mytí v myčce je možné, ale vyvarujte se kontaktu s jinými předměty - nejbezpečnější je opláchnout keramické nože ručně.

Na trhu jsou však k dostání i keramické nože s černou čepelí, využívající vylepšených technologických postupů, které eliminují jejich značnou křehkost a keramický materiál tak získá vyšší hustotu a odolnost.

Keramické nože3

keramické nože

Koupě keramického nože je investicí, která se vyplatí a ušetří vám mnoho trápení a starostí.

Uvidíte, že práce v kuchyni půjde lépe a s větší lehkostí.

Pokud uvažujete o koupi keramických nožů, doporučujeme společnost Gastromex, která se zabývá prodejem kvalitního gastronomického vybavení.

Za bezkonkurenční ceny nabízí velký výběr kvalitních keramických nožů a navíc na všechny keramické nože mají certifikáty. Přesvědčte se sami na www.gastromex.cz nebo využijte možnosti osobního odběru v Praze na Chodově.

Pracovníci firmy Gastromex a kvalitní keramické nože se těší na vaši návštěvu.

Autor:

Nejčtenější

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Péče o bazén ve velkém horku. Pouze chemie nestačí

Péče o bazén ve velkém horku: Pouze chemie nestačí

Teploty venku v podstatě každým dnem atakují třicítku, a tak se frekvence koupání ve vlastním bazénu rapidně zvýšila....

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Další z rubriky

Výpomoc na mateřské: v roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Výpomoc na mateřské: V roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Chůva, slečna na hlídaní, au pair - to už dávno nejsou synonyma pomoci mamince s péčí o dítě. Stále častěji jsou to...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Najdete na iDNES.cz