Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Keramické nože představují opravdovou revoluci v kuchyni

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Keramické nože. Mít svůj dobrý, věrný a kvalitní nůž dnes už není jen výsadou "správných mužů". Lidová moudrost praví, že "kuchyni vládne žena" a ruku na srdce - ve většině našich domácností to tak opravdu je. Keramické nože jsou dobrým společníkem v kuchyni.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Keramické nože se vyrábějí pomocí speciální technologie - jsou formovány za vysokého tlaku z oxidu zirkoničitého - díky tomu jsou velmi tvrdé. | foto: Gastromex

Nesmíme se tedy divit, že naše manželky a partnerky pořádný nůž v kuchyni prostě potřebují (a důrazně vyžadují) a z nějakého důvodu jim nestačí naše rybička, broušená o schody před domem. Ženy kuchařky nejvíc ocení, zda mají doma spolehlivého pomocníka, který pomůže připravit jakékoliv potraviny. Při práci v kuchyni a v domácnosti je prostě dobrý nůž nepostradatelným pomocníkem.

Výhodným řešením jsou keramické nože. U nás teprve čekají na svůj velký boom, nicméně pomalu přicházejí do povědomí lidí a získávají si stále větší oblibu. V čem jsou jiné?

V první řadě v ceně. Zatímco běžné nerezové nože se dají sehnat za pár stovek za celou sadu, sety keramických nožů se už dnes pohybují v podobné cenové relaci. Ale nebojte, keramické nože vloženou investici brzy vrátí.

Druhým rozdílem - tím nejdůležitějším - je jejich kvalita a výdrž. Zvládnou totiž mnohem více práce s jedinečnou precizností a vydrží dokonale ostré po mnoho let.

Keramické nože 2

Keramické nože se vyrábějí pomocí speciální technologie - jsou formovány za vysokého tlaku z oxidu zirkoničitého - díky tomu jsou velmi tvrdé. V porovnání s jinými materiály na stupnici tvrdosti – běžná ocel je zhruba v polovině (5-6) a diamant (jako nejtvrdší materiál vůbec) má číslo 10 - se kvalitní keramické nože vyšplhaly na 8, což jim dává neobvyklou odolnost vůči působení běžných vlivů.

Navíc neabsorbují esence z krájených potravin, nereznou a udrží si vynikající ostrost po dlouhé roky používání. Keramické nože jsou velmi lehké a práce s nimi je tak mnohem větším požitkem než s obyčejnými noži, byť dobře nabroušenými. Keramické nože nemusíte brousit a při krájení zachovávají vitamíny a enzymy obsažené v potravinách.

Jejich tvrdost je velkou výhodou, ale bohužel někdy i Achillovou patou, protože jsou křehčí a mají větší lámavost. Takže pokud chcete, aby vám keramické nože vydržely co nejdéle, měli byste se vyvarovat nárazů a pádů a pokud možno skladovat keramické nože samostatně.

Keramické nože nejsou vhodné ke krájení výrazně tvrdých potravin - hlubokozmražené výrobky, kosti apod. Mytí v myčce je možné, ale vyvarujte se kontaktu s jinými předměty - nejbezpečnější je opláchnout keramické nože ručně.

Na trhu jsou však k dostání i keramické nože s černou čepelí, využívající vylepšených technologických postupů, které eliminují jejich značnou křehkost a keramický materiál tak získá vyšší hustotu a odolnost.

Keramické nože3

keramické nože

Koupě keramického nože je investicí, která se vyplatí a ušetří vám mnoho trápení a starostí.

Uvidíte, že práce v kuchyni půjde lépe a s větší lehkostí.

Pokud uvažujete o koupi keramických nožů, doporučujeme společnost Gastromex, která se zabývá prodejem kvalitního gastronomického vybavení.

Za bezkonkurenční ceny nabízí velký výběr kvalitních keramických nožů a navíc na všechny keramické nože mají certifikáty. Přesvědčte se sami na www.gastromex.cz nebo využijte možnosti osobního odběru v Praze na Chodově.

Pracovníci firmy Gastromex a kvalitní keramické nože se těší na vaši návštěvu.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Přivítejte léto, jak jste si vždy přála! Se skvělým pocitem ze svého těla v plavkách. Právě je ideální čas na omlazení...

Sluneční dioptrické brýle. Chytrá vychytávka na jaro a léto

Sluneční dioptrické brýle – to je chytrá vychytávka na jaro a léto

Nosíte brýle a nevíte, co a jak na sluníčku? Nechte nás hádat. Nosíte jen čiré dioptrické a na sluneční jste...

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Arome.cz Říká se, že každé barvě očí sluší určité odstíny. Kéž by to bylo tak jednoduché. Modroočky, hnědoočky a majitelky očí ze...

Najdete na iDNES.cz