Keramická dlažba v interiéru. Vybírejte ze stálic

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Keramická dlažba dnes již není doménou koupelen, stále více se používá i v obytných prostorách a dokonce i v exteriéru. Vybírat je přitom možné z nepřeberného množství stylů, barev i tvarů. Mnohé z nich možná vyjdou brzy z módy, vybírejte proto ze stálic.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nová generace mozaik španělské výroby z nabídky Los Kachlos je charakteristická neotřelým a svěžím designem a nepravidelnými tvary. K dispozici je v šesti barvách.

Stále oblíbenější secese!

Secesní vzory nikdy nezestárly a o tom, že jsou stále populárnější, svědčí nové a nové produkty v secesním tónu. To samé platí i o obkladech a dlažbách, například novinky z dílny španělských desginérů, kterou nedávno představila českému trhu i společnost Los Kachlos.

Jde o originální sérii 1900 inspirovanou tvorbou světoznámého španělského architekta Gaudího.  Tato série je působí moderně i rustikálně zároveň a své zastánce našla napříč všemi věkovými skupinami zákazníků. Nyní nabízí nové barvy a dekory, které umožňují nepřeberné množství obrazců a jejich kombinací.

Dlažbu je možné použít například v koupelně, ovšem skvěle působí i v jiných interiérových prostorách, a to nejen na podlaze, ale i ve formě obkladu. Samotné secesní vzory doprovázejí spíše decentní, nekřiklavé barvy. I když vlastní prolínání dekoru může místy působit i výstředně a vytvářet z dané místnosti opravdu autentický pocit.

Navíc alternativ, jak naložit se sérií 1900, je opravdu mnoho. Jednotlivé vzory na sebe mohou vzájemně navazovat, stejně jako mohou vytvořit obrazce, které lze poskládat podle vlastní fantazie a individuálního secesního stylu.

Keramická dlažba v interiéru
Keramická dlažba v interiéru

Nové vzory oblíbené secesní série obkladů a dlažeb 1900 z nabídky Los Kachlos.

Příroda a její dokonalé imitace

Konzervativnější zákazníci neudělají chybu, když sáhnou při výběru keramické dlažby k takřka nerozpoznatelným imitacím přírodního materiálu. Ať už se jedná o dřevo, kámen či kov, dnešní technologie výroby keramických obkladů dokáží zázraky. Vizuálně dokonalé, vlastnostmi nepřekonatelné.

"Například oproti dřevu jsou keramické dlažby imitující dřevo praktičtější, co se údržby, ale i nosnosti a otěruvzdornosti týče. Pod dřevěnou podlahu je také nemožné položit podlahové topení - dřevo by se sesychalo. Ne tak keramická dlažba," vysvětluje Libor Koutník z Los Kachlos.

Na trhu je množství variant - ať už jde o design, rozměry, povrch nebo odstíny (například série Orsa, Montana, Escandinavia, či Tavola z nabídky Los Kachlos), jedno však mají společné - většinu z nich nepoznáte na první pohled od pravého dřeva.

Keramická dlažba v interiéru

Dokonalá imitace dřeva z keramického materiálu - dlažba Montreal z nabídky Los Kachlos, kterou jde použít i jako obklad. Díky mrazuvzdornosti je vhodná také pro exteriér.

Stálice mozaika

Mozaiky také patří v pomyslné hitparádě materiálů na čelní příčky. Mozaika - když se správně sladí s okolím - je ideálním doplněním velkých hladkých ploch. Jak říká Libor Koutník, vypadá skvěle například na hojně používaných místech kolem zrcadel, umyvadel, ve sprchovém koutě nebo na obložení vany.

Mozaiky bývají často vyrobeny z čirého skla, které může být i speciálně povrchově upraveno, čímž se docílí nevšedního vzhledu, jako například třpytu, duhového zbarvení nebo kontrastního matu. Jednotlivé dílky jsou lepeny na armovací mřížky, které formují finální tvar, nejčastěji o rozměru 20 x 30 nebo 30 x 30 cm.

A co ven?

Keramických dlažeb není třeba se bát ani venku. Jak radí zahradní architektka Ing. Jana Vaďurová ze zahradního portálu www.azada.cz, venkovní dlažby je možno vybírat jak z tradičních stylů (terracotta), tak i z nových modelů věrně imitujících přírodní materiál - dřevo, pískovec či břidlici. K dispozici je mnoho formátů i povrchových úprav.

"Výhodou keramických dlažeb v exteriéru je především to, že často navíc zahrnují i schodový program obsahující schodovky, podstupnice, dekorativní prvky a keramické parapety. Vše tedy může být zrealizováno v jednom stylu," vysvětluje. 

Při výběru materiálu však dbejte na dva důležité prvky - keramické dlažby pro venkovní užití musí být prakticky vody nenasákavé (vybírejte jen materiály s hodnotou nižší než 0,5 %), aby byly odolné vůči vlivům mrazu, a svojí povrchovou úpravou musí dále být vysoce protiskluzné, což je v našich podmínkách rozhodující.

Keramická dlažba v interiéru

Keramická dlažba španělské výroby vhodná pro využití v exteriéru i v našich zeměpisných šířkách.

Vybrali jste si?

Pokud ne, inspiraci hledejte na www.loskachlos.cz nebo třeba v nově otevřené vzorkovně v Praze v Paláci Karlín na křižovatce ulic Křižíkova/Thámova.

Autor:

Nejčtenější

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Za podpory České chirurgické společnosti a České pneumologické a ftizeologické společnosti byla spuštěna mobilní...

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Chystáte se pořídit si nové vybavení na lyže pro letošní zimu? Nebo hledáte to nejlepší kolo právě pro vás? Pak se...

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Jak co nejlépe rozvrhnout kuchyni? Pomůže vám nový showroom firmy Blum

Jak co nejlépe rozvrhnout kuchyni? Pomůže vám nový showroom firmy Blum

Máte už svou kuchyni v hlavě nebo na papíře, ale bojíte se, že vám pak ve skutečnosti nebude vyhovovat? Navštivte nový...

Další z rubriky

Plastové tašky nahradily papírové. Upřednostněte raději tašky látkové

Plastové tašky nahradily papírové. Upřednostněte raději tašky látkové

Době, ve které nyní žijeme, se často říká „doba plastová“. Protože si už většina populace začala uvědomovat problémy,...

Viladům Slunné údolí: 2 v 1 aneb rodinné bydlení v přírodě i ve městě

Viladům Slunné údolí:  2 v 1 aneb rodinné bydlení v přírodě i ve městě

Bytový projekt nedaleko Mariánského údolí v Brně, jehož výstavba finišuje, patří k tomu nejzajímavějšímu, co lze v...

Jak co nejlépe rozvrhnout kuchyni? Pomůže vám nový showroom firmy Blum

Jak co nejlépe rozvrhnout kuchyni? Pomůže vám nový showroom firmy Blum

Máte už svou kuchyni v hlavě nebo na papíře, ale bojíte se, že vám pak ve skutečnosti nebude vyhovovat? Navštivte nový...

Najdete na iDNES.cz