Když střeva vypovědí službu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Člověk by si řekl, že má svůj život prakticky pod kontrolou. Že si sám rozhoduje o tom, kdy jí, kdy odpočívá, kdy spí a kdy je čas usednout tam, kam všichni pravidelně usedáme, i když se o tom nikde moc nezmiňujeme. A právě zde, v tomto mém závěrečném bodě jsem si uvědomila, jak moc se v té své jistotě mýlím.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Když střeva vypovědí službu | foto: SmectaGo

Jsme rodina zarytých cestovatelů a od cestování nás prakticky nic neodradí. A pamatuji si doby, kdy jsme cestovali s malými dětmi. Všechno jsme měli dokonale nalinkované, naplánované, předem objednané a zaplacené. K našim přípravám na dovolenou samozřejmě patřilo i sbalení cestovní lékárničky. Byli jsme čtyři, mix dospělých a dětí, a tak byly naše „co kdyby“ zásoby léků na cesty poměrně dost velké. No, a co že všechno jsme tehdy vlastně s sebou vozili? Taková ta klasika… léky na bolest, na teplotu, na škrábání v krku, na nachlazení, na alergii, mastičky na vyrážky, dezinfekce, náplasti… a v neposlední řadě i léky na žaludeční potíže. Vždycky jsme si s sebou brali prášky na průjem pro dospělé, prášky na bolesti břicha a pro děti Smectu. Dodnes nevím, proč jsme Smectu celou tu dobu měli za „lék pro děti“.

Ráda bych se s vámi podělila o můj poměrně nedávný zážitek, díky kterému jsme začali Smectu uznávat jako plnohodnotný „dospělácký lék“. Jak už jsem se zmínila, cestujeme často. A protože se považujeme za velké cestovatele, léky jsme si vždycky balili do kufrů, a ne do příručních zavazadel. Proč taky? V letadle ani v jiných dopravních prostředcích jsme nikdy žádnými obtížemi netrpěli a nikdy nám ani po ničem nebylo špatně. Změna nastala na naší cestě do Řecka. Letěli jsme s jednou nejmenovanou leteckou společností a během letu nám tehdy v letadle podávali, říkejme tomu „sendviče“. Protože to byl let ranní, všichni už jsme měli obrovský hlad. Ten sendvič se mi nezdál, už když jsem ho vybalovala z lehce „zapařené“ folie. Nevoněl zle, jen ten salát byl tak trochu zvadlý, plátky šunky mírně okoralé, a ty žampiony… No prostě asi nebyly úplně ok. Sendvič jsme snědli a začali se chystat na přistání. Už během klesání jsem věděla, že bude zle. Znáte takový ten pocit, když se vám střeva v břiše kroutí jako pytel užovek, a ještě k tomu vyluzují efektní „škrundavé“ zvuky. Manžel si mě tehdy dobíral a říkal: „Zlato, odskoč si ještě tady v letadle.“ A já, velká hrdinka, že ne, že to počká na letiště a možná i na hotel. 

Při výstupu z letadla mi přišlo, že všichni zbytečně zdržují. Lezlo mi na nervy jejich veselé štěbetání a na čele se mi začal perlit pot. Prošli jsme „chobotem“ a zamířili k pasovce. Musím přiznat, že čím blíž byla pasovka, tím rychlejší byly moje kroky. Za chvíli už jsem opustila rodinu a tryskovou rychlostí pádila přímo k pasové kontrole. Už z dálky bylo vidět, jak zaměstnanci malého letiště tuší, že se mnou něco není úplně „all right“. Už asi podle mého urputného výrazu a křečovitého držení břicha poznali, že není čas na hrdinství. A víte, jak to dopadlo? Kontrola nekontrola, s pasem v ruce nad hlavou a celá zelená jsem proběhla pasovou kontrolou a jako ve snu míjela celníky, kteří se mě neodvážili zastavit a trošku vyděšeně, ale s pochopením mě gesty nasměrovali k nejbližším toaletám.

Po zažehnání katastrofy jsem se vyplazila ven, kde na mě čekal manžel s dětmi a jednou mile vyhlížející paní. Řekl: „Tahle paní pro tebe má něco, co ti prý určitě pomůže.“ Paní byla opravdu moc hodná a věnovala mi balení SmectaGo. Tvrdila, že je to novinka, bez které nevyjde z domu. Musím přiznat, že jsem vůbec neváhala. Nemusela jsem ani nikde shánět vodu, protože přípravek byl připravený k podání v takovém praktickém pytlíčku a k tomu ještě moc dobře chutnal. Takže jsem do sebe dle instrukcí natlačila hned dva.

Už cestou z letiště na hotel jsem cítila úlevu a druhý den už jsme se mým novým cestovatelským zážitkem všichni bavili. Do té doby jsem nevěděla, že existuje něco jak na průjem, tak i na bolesti břicha.

Dnes už vím, že až se zase někam vypravíme, vezmeme s sebou i SmectuGo. Hodí se totiž pro celou naší rodinu (smí ji děti už od 8 let). Doporučila bych ji i našim známým a rodině, protože funguje, a ještě k tomu je v praktickém balení, ty sáčky se v pohodě vejdou třeba i do kapsy a nemusí se míchat s vodou ani zapíjet. Co si budeme povídat, nikdo z nás nemůže vědět, kdy ho takové obtíže příště přepadnou a kdo by chtěl čelit takové situaci nepřipravený…


Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Chystáte se pořídit si nové vybavení na lyže pro letošní zimu? Nebo hledáte to nejlepší kolo právě pro vás? Pak se...

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Za podpory České chirurgické společnosti a České pneumologické a ftizeologické společnosti byla spuštěna mobilní...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Další z rubriky

Pět nejčastějších chyb, kterými si ničíte povlečení

Při správné údržbě vydrží povlečení stále jako nové i několik let.

Už se vám někdy stalo, že jste si pořídila zbrusu nové povlečení za nemalé peníze, a po prvním použití bylo zničené?...

Vánoční dárky pro milovníky vaření. Kolekce nádobí Pohlreich Selection

Vánoční dárky pro milovníky vaření: kolekce nádobí Pohlreich Selection

Kolekce Pohlreich Selection je společný projekt šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha a firmy Potten & Pannen - Staněk, která...

Darujte relax a zdraví! Vánoční akce v Lázních Teplice nad Bečvou

Darujte relax a zdraví! Vánoční akce v Lázních Teplice nad Bečvou.

Velmi oblíbené vánoční dárky jsou bezesporu poukazy. Poukaz na nákup určitého zboží nebo zážitkový, třeba na let...

Najdete na iDNES.cz