Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdy podat daňové přiznání k DPPO nebo odložené daňové přiznání?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte vlastní firmu a nejste si jisti, do kterého dne je nezbytné podat daňové přiznání k dani z příjmu právnických osob? Víte, jestli vaše firma podléhá auditu? A jak lze požádat o odložení daňového přiznání?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kdy podat daňové přiznání k DPPO nebo odložené daňové přiznání? | foto: Křída a spol., s.r.o.

Jste malým nebo středním podnikatelem? Pak vaše společnost zcela jistě sídlí na území České republiky a daníte tak příjmy, které plynou ze zdrojů na našem území i zahraničí, stejně tak jako firmy, které v ČR mají svůj vrcholový management. Pokud ale vaše firma sídlí v zahraničí, plníte svou daňovou povinnost pouze z příjmů z tuzemských zdrojů.

Za předešlé zdaňovací období, které u většiny poplatníků činí jeden kalendářní rok, musí právnické osoby podat daňové přiznání nejpozději 3 měsíce od jeho uplynutí, ve většině případů tedy do konce března.

Malé a střední firmy nepodléhají auditu

Daňové přiznání k dani z příjmu právnických osob mají jako povinnou a důležitou součást přílohu týkající se účetní závěrky. Její konkrétní podoba se odvíjí od toho, jestli firma podléhá auditu nebo nikoliv.

Auditu podléhají akciové společnosti, které splní alespoň jednu, a společnosti s ručením omezeným, které splní minimálně dvě z daných podmínek: Když je jejich obrat vyšší než 80 mil. Kč, součet brutto aktiv vyšší než 40 mil. Kč a mají více než 50 zaměstnanců.

Účetní závěrka právnických osob, které podléhají auditu, se musí vypracovat v plném rozsahu. Tyto firmy mají také povinnost zveřejnit výroční zprávu s účetní závěrkou ve sbírce listin Obchodního rejstříku. V tomto případě se daňové přiznání podává nejpozději do 6 měsíců po uplynutí daňového období.

Auditu nepodléhají ostatní akciové společnosti a společnosti s ručením omezeným, veřejné obchodní společnosti a komanditní společnosti. V tomto případě se účetní závěrka vypracovává ve zkrácené podobě a musí se zveřejnit ve sbírce listin Obchodního rejstříku.

Odložené daňové přiznání

Potřebujete posunout lhůtu pro podání daňového přiznání a uhrazení daně z příjmu právnických osob? Termín lze odložit až o 3 měsíce tak, že podáte ještě během termínu řádného podání daňového přiznání žádost na finanční úřad, pod který spadáte, a zaplatíte poplatek. Následně rozhodne úřad, zda vám ve věci odložení daňového přiznání vyhoví a budete tak mít čas až do konce června.

Další možností, jak odložit daňové přiznání, je kontaktovat svého daňového poradce a podepsat mu plnou moc k zastupování ve věci daňového přiznání k dani z příjmu právnických osob. Nemusíte tak běhat po úřadech, vše za vás vyřídí váš daňový poradce, který má s vyjednáváním odložení termínu k podání daňového přiznání bohaté zkušenosti a vyzná se ve spletité a nepřehledné daňové soustavě a účetních předpisů.

Daňový poradce si s podáním daňového přiznání poradí za vás

Ještě nemáte svého daňového poradce? Ty nejkvalitnější služby v oblasti účetnictví a finančního poradenství vám nabízí již více než 21 let účetní a daňová kancelář Křída a spol., s.r.o., jejíž zaměstnanci si pravidelně rozšiřují znalosti ve svém oboru.

Vedle daňového poradenství a odkladu daní nabízí Křída a spol., s.r.o. také vedení účetnictví a ekonomické rozvahy, zpracování mzdové a personální problematiky, kompletní správu družstev a SVJ, založení či likvidaci společností a doškolování a zpětnou kontrolu vašeho účetnictví.

Více informací o účetní a daňové kanceláři Křída a spol., s.r.o. najdete na www.taxoffice.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Změny v půjčkách na bydlení pro mladé. Co všechno je jinak?

Změny v půjčkách na bydlení pro mladé: Co všechno je jinak?

Mladí lidé mají spousty přání a snů. Mezi ty nejběžnější patří vlastní bydlení. Vždyť kdo by se nechtěl jednou...

Vylepšete si firemní systémy díky integrovaným datům D&B

Bisnode

Chcete, aby vaše firemní systémy byly opravdu chytré? Potřebujete mít správné informace vždy po ruce? Rádi byste...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Najdete na iDNES.cz