Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdy podat daňové přiznání k DPPO nebo odložené daňové přiznání?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte vlastní firmu a nejste si jisti, do kterého dne je nezbytné podat daňové přiznání k dani z příjmu právnických osob? Víte, jestli vaše firma podléhá auditu? A jak lze požádat o odložení daňového přiznání?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kdy podat daňové přiznání k DPPO nebo odložené daňové přiznání? | foto: Křída a spol., s.r.o.

Jste malým nebo středním podnikatelem? Pak vaše společnost zcela jistě sídlí na území České republiky a daníte tak příjmy, které plynou ze zdrojů na našem území i zahraničí, stejně tak jako firmy, které v ČR mají svůj vrcholový management. Pokud ale vaše firma sídlí v zahraničí, plníte svou daňovou povinnost pouze z příjmů z tuzemských zdrojů.

Za předešlé zdaňovací období, které u většiny poplatníků činí jeden kalendářní rok, musí právnické osoby podat daňové přiznání nejpozději 3 měsíce od jeho uplynutí, ve většině případů tedy do konce března.

Malé a střední firmy nepodléhají auditu

Daňové přiznání k dani z příjmu právnických osob mají jako povinnou a důležitou součást přílohu týkající se účetní závěrky. Její konkrétní podoba se odvíjí od toho, jestli firma podléhá auditu nebo nikoliv.

Auditu podléhají akciové společnosti, které splní alespoň jednu, a společnosti s ručením omezeným, které splní minimálně dvě z daných podmínek: Když je jejich obrat vyšší než 80 mil. Kč, součet brutto aktiv vyšší než 40 mil. Kč a mají více než 50 zaměstnanců.

Účetní závěrka právnických osob, které podléhají auditu, se musí vypracovat v plném rozsahu. Tyto firmy mají také povinnost zveřejnit výroční zprávu s účetní závěrkou ve sbírce listin Obchodního rejstříku. V tomto případě se daňové přiznání podává nejpozději do 6 měsíců po uplynutí daňového období.

Auditu nepodléhají ostatní akciové společnosti a společnosti s ručením omezeným, veřejné obchodní společnosti a komanditní společnosti. V tomto případě se účetní závěrka vypracovává ve zkrácené podobě a musí se zveřejnit ve sbírce listin Obchodního rejstříku.

Odložené daňové přiznání

Potřebujete posunout lhůtu pro podání daňového přiznání a uhrazení daně z příjmu právnických osob? Termín lze odložit až o 3 měsíce tak, že podáte ještě během termínu řádného podání daňového přiznání žádost na finanční úřad, pod který spadáte, a zaplatíte poplatek. Následně rozhodne úřad, zda vám ve věci odložení daňového přiznání vyhoví a budete tak mít čas až do konce června.

Další možností, jak odložit daňové přiznání, je kontaktovat svého daňového poradce a podepsat mu plnou moc k zastupování ve věci daňového přiznání k dani z příjmu právnických osob. Nemusíte tak běhat po úřadech, vše za vás vyřídí váš daňový poradce, který má s vyjednáváním odložení termínu k podání daňového přiznání bohaté zkušenosti a vyzná se ve spletité a nepřehledné daňové soustavě a účetních předpisů.

Daňový poradce si s podáním daňového přiznání poradí za vás

Ještě nemáte svého daňového poradce? Ty nejkvalitnější služby v oblasti účetnictví a finančního poradenství vám nabízí již více než 21 let účetní a daňová kancelář Křída a spol., s.r.o., jejíž zaměstnanci si pravidelně rozšiřují znalosti ve svém oboru.

Vedle daňového poradenství a odkladu daní nabízí Křída a spol., s.r.o. také vedení účetnictví a ekonomické rozvahy, zpracování mzdové a personální problematiky, kompletní správu družstev a SVJ, založení či likvidaci společností a doškolování a zpětnou kontrolu vašeho účetnictví.

Více informací o účetní a daňové kanceláři Křída a spol., s.r.o. najdete na www.taxoffice.cz.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Léty budovaná síť přepravních linek Gebrüder Weiss

Léty budovaná síť přepravních linek Gebrüder Weiss

Historie společnosti Gebrüder Weiss sahá více než 500 let zpět. Proto i síť přepravních linek je budována již po...

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Není každé podnikání stále úspěšné. Potkat váš může špatná investice, nemoc, špatná pojistka a úspěchy se ze dne na den...

Jaká je situace na trhu s půjčkami pro domácnosti?

bezvamoney.cz

Finanční situace domácností se neustále vyvíjí v závislosti na tom, jak funguje česká ekonomika. Zrovna tak se mění...

Najdete na iDNES.cz