Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdy podat daňové přiznání k DPPO nebo odložené daňové přiznání?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Máte vlastní firmu a nejste si jisti, do kterého dne je nezbytné podat daňové přiznání k dani z příjmu právnických osob? Víte, jestli vaše firma podléhá auditu? A jak lze požádat o odložení daňového přiznání?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kdy podat daňové přiznání k DPPO nebo odložené daňové přiznání? | foto: Křída a spol., s.r.o.

Jste malým nebo středním podnikatelem? Pak vaše společnost zcela jistě sídlí na území České republiky a daníte tak příjmy, které plynou ze zdrojů na našem území i zahraničí, stejně tak jako firmy, které v ČR mají svůj vrcholový management. Pokud ale vaše firma sídlí v zahraničí, plníte svou daňovou povinnost pouze z příjmů z tuzemských zdrojů.

Za předešlé zdaňovací období, které u většiny poplatníků činí jeden kalendářní rok, musí právnické osoby podat daňové přiznání nejpozději 3 měsíce od jeho uplynutí, ve většině případů tedy do konce března.

Malé a střední firmy nepodléhají auditu

Daňové přiznání k dani z příjmu právnických osob mají jako povinnou a důležitou součást přílohu týkající se účetní závěrky. Její konkrétní podoba se odvíjí od toho, jestli firma podléhá auditu nebo nikoliv.

Auditu podléhají akciové společnosti, které splní alespoň jednu, a společnosti s ručením omezeným, které splní minimálně dvě z daných podmínek: Když je jejich obrat vyšší než 80 mil. Kč, součet brutto aktiv vyšší než 40 mil. Kč a mají více než 50 zaměstnanců.

Účetní závěrka právnických osob, které podléhají auditu, se musí vypracovat v plném rozsahu. Tyto firmy mají také povinnost zveřejnit výroční zprávu s účetní závěrkou ve sbírce listin Obchodního rejstříku. V tomto případě se daňové přiznání podává nejpozději do 6 měsíců po uplynutí daňového období.

Auditu nepodléhají ostatní akciové společnosti a společnosti s ručením omezeným, veřejné obchodní společnosti a komanditní společnosti. V tomto případě se účetní závěrka vypracovává ve zkrácené podobě a musí se zveřejnit ve sbírce listin Obchodního rejstříku.

Odložené daňové přiznání

Potřebujete posunout lhůtu pro podání daňového přiznání a uhrazení daně z příjmu právnických osob? Termín lze odložit až o 3 měsíce tak, že podáte ještě během termínu řádného podání daňového přiznání žádost na finanční úřad, pod který spadáte, a zaplatíte poplatek. Následně rozhodne úřad, zda vám ve věci odložení daňového přiznání vyhoví a budete tak mít čas až do konce června.

Další možností, jak odložit daňové přiznání, je kontaktovat svého daňového poradce a podepsat mu plnou moc k zastupování ve věci daňového přiznání k dani z příjmu právnických osob. Nemusíte tak běhat po úřadech, vše za vás vyřídí váš daňový poradce, který má s vyjednáváním odložení termínu k podání daňového přiznání bohaté zkušenosti a vyzná se ve spletité a nepřehledné daňové soustavě a účetních předpisů.

Daňový poradce si s podáním daňového přiznání poradí za vás

Ještě nemáte svého daňového poradce? Ty nejkvalitnější služby v oblasti účetnictví a finančního poradenství vám nabízí již více než 21 let účetní a daňová kancelář Křída a spol., s.r.o., jejíž zaměstnanci si pravidelně rozšiřují znalosti ve svém oboru.

Vedle daňového poradenství a odkladu daní nabízí Křída a spol., s.r.o. také vedení účetnictví a ekonomické rozvahy, zpracování mzdové a personální problematiky, kompletní správu družstev a SVJ, založení či likvidaci společností a doškolování a zpětnou kontrolu vašeho účetnictví.

Více informací o účetní a daňové kanceláři Křída a spol., s.r.o. najdete na www.taxoffice.cz.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem nebo elektřinou?

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem, nebo elektřinou?

Opět udeřila zima a my se děsíme účtu za topení. Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu nového domu? Pak se vám určitě...

Výletní plavby lodí vyčarují spousty zážitků v každé fázi života

Výletní plavby lodí vyčarují spousty zážitků v každé fázi života

Myslíte si, že plavby lodí jsou jen pro seniory a mladí by se na nich unudili k smrti? Nebo snad máte pocit, že kromě...

Najdete na iDNES.cz