Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kde všude můžete narazit na drátěný program v automobilu současnosti?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  14:38
Společnost Grios se zabývá zpracováním drátů o průměrech 2 až 12 mm na CNC ohýbacích strojích a jejich následným svařováním na robotických pracovištích metodou MIG/MAG a svářecích automatech metodou odporového svařování drátu. Drátěný program v podání firmy Grios je schopen zpracovat kompletní svařenec vhodný k dalšímu použití.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Grios s.r.o. | foto: Grios s.r.o.

Jak a kdy vznikla firma Grios?
Drátěný program a jeho tradice sahají až do roku 1868, kdy Julius Kremer začal s výrobou kovového zboží, převážně klecí na exotické ptactvo. V roce 1948 byl podnik, stejně jako řada jiných, zestátněn a přejmenován na Okresní opravárenský a průmyslový podnik KOVO-DŘEVO. Ten získal v Československu monopol v oblasti výroby klecí na ptactvo.

V roce 1996 byl státní podnik zprivatizován firmou GRIOS s.r.o. Ta zpočátku navázala na výrobu kovového zboží a dřevěného nábytku, ale později od výroby nábytku upustila. Svoji výrobní činnost zaměřila pouze na drátěný program, kterému se věnuje doposud. Od roku 2000 získává drátěný program stále více na významu v oblasti dodávek pro automobilový průmysl.

Co bylo pro firmu, jejíž specializací je drátěný program, v začátcích nejtěžší?
Na rozdíl od spousty firem, které začínaly, jak se říká od nuly, my jsme začínali z velkého mínusu. Úvěr, dluhy státního podniku, neproduktivní výroba a spousta nevyužitých prostor, které byly jen energeticky náročné, ale samy nic nepřinášely, nám zpočátku dělaly velké starosti. V té době byl navíc úrok okolo 20 % považován za samozřejmost, a tak bylo finanční zatížení firmy neúnosné.

Necelý rok po našem příchodu navíc přišla povodeň a v celém výrobním areálu jsme měli přes dva metry vody. V tu chvíli jsme si mysleli, že nás zachrání pojistka na živelní pohromy, ale tak jako spousta jiných jsme i my zjistili, že není živelní pohroma jako živelní pohroma. Kdyby v tu chvíli někdo přišel a chtěl by areál závodu koupit, tak bych asi neváhal ani vteřinu. Nakonec se tak nestalo a dnes toho nelituji.

Jaké technologie se používají při výrobě vašeho sortimentu?
Naše výroba je zaměřena na drátěný program, tedy na zpracování ocelového drátu. Jsou používány převážně technologie odporového svařování a CNC ohýbání drátu. Původně jsme byli orientováni spíš na svařování, ale postupem času s rozvojem technologií nabývá CNC ohýbání drátů na stále větším významu.

Je to rovněž dáno naší orientací na automobilový průmysl, kde je celá řada ohýbaných dílů. S CNC ohýbáním jsme začínali v roce 2000, kdy jsme si pořídili první stroj, tenkrát myslím z Itálie. Dnes máme těchto strojů devět a každý nový stroj již není pro nás tak výjimečný jako zpočátku.

Grios s.r.o. - obr 2

Drátěný program stále více i v současných automobilech

Jaké výrobky dodáváte do automobilového průmyslu?
Dodáváme výztuhy slunečních clon, sestavy drátů do sedáků automobilů a také nějaké méně známé drátěné prvky. Naše díly můžete najít v automobilech značek VW, Audi, Bentley, Mercedes, Opel nebo Peugeot.

Automobilový průmysl má vysoké požadavky na kvalitu?
Automobilový průmysl má spolu s leteckým průmyslem jedny z nejvyšších požadavků na kvalitu. Ta je určována celou řadou norem a rovněž speciálními požadavky jednotlivých zákazníků. Naše firma přistupuje k těmto požadavkům individuálně. To znamená, že každý zákazník má specifické zvyklosti, ale v zásadě všechny vycházejí z všeobecně platných norem.

Jakým způsobem probíhá inovace Vašeho výrobního programu?
Inovace vychází převážně z požadavků zákazníků. Pokud je to možné, tak se snažíme přistupovat aktivně k jejich řešení, ale bohužel často je již konstrukce a tvar drátěného dílu určen bez možnosti jeho modifikace, která by umožňovala levnější a výrobně stálejší tvar. Samozřejmě sledujeme nejnovější trendy pro drátěný program a využíváme je i v praxi.

Grios s.r.o. - obr 3


Na co jste nejvíce hrdý?
Asi na to, že i přes všechny překážky, které nás za celou dobu potkaly, se nám podařilo vybudovat stabilní firmu, která zaměstnává v dnešní době asi třicet pět lidí a která je pro své zákazníky partnerem pro dlouhodobou spolupráci. To, že se k nám zákazníci vracejí a že máme poměrně stabilní kádr spolupracovníků, nám dává jistotu, že jdeme správnou cestou. V poslední době jsem se cítil hrdě, když se v médiích psalo o "Klíčové soše" Jiřího Davida. Její realizace proběhla v naší firmě Grios s.r.o. Osobně mi tato práce dala pocit úplně jiného uspokojení, než běžná činnost. Tady je za vámi vidět kus odvedené práce, která v ostatních lidech vyvolává různé reakce a pocity, a to je na tom to krásné.

Co je Klíčová socha?
To je, myslím si, otázka spíš na jejího autora, pana Jiřího Davida. Pro mne jsou to emoce a zážitky uložené v každém z klíčů od tisíců lidí, kteří se zúčastnili veřejné sbírky k dvacátému výročí "sametové" revoluce.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Audioknihy, které táhnou už 6 let. Slavte s Audiotékou!
Audioknihy, které táhnou už 6 let. Slavte s Audiotékou!

Obliba audioknih stále roste, jejich poslech je totiž příjemný nejen v situacích, kdy nesáhnete po obyčejné knize. V mluvené podobě tak vychází jeden titul za...  celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

Modernizace elektrických zařízení z rukou společnosti ADS Technologies.
Modernizace elektrických zařízení z rukou společnosti ADS Technologies

Česká společnost ADS Technologies patří díky desítkám spokojených tuzemských i zahraničních klientů a mnoha letům zkušeností ke špičce ve svém oboru. Jednou z...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.