Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kde všude můžete narazit na drátěný program v automobilu současnosti?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  14:38 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost Grios se zabývá zpracováním drátů o průměrech 2 až 12 mm na CNC ohýbacích strojích a jejich následným svařováním na robotických pracovištích metodou MIG/MAG a svářecích automatech metodou odporového svařování drátu. Drátěný program v podání firmy Grios je schopen zpracovat kompletní svařenec vhodný k dalšímu použití.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Grios s.r.o. | foto: Grios s.r.o.

Jak a kdy vznikla firma Grios?
Drátěný program a jeho tradice sahají až do roku 1868, kdy Julius Kremer začal s výrobou kovového zboží, převážně klecí na exotické ptactvo. V roce 1948 byl podnik, stejně jako řada jiných, zestátněn a přejmenován na Okresní opravárenský a průmyslový podnik KOVO-DŘEVO. Ten získal v Československu monopol v oblasti výroby klecí na ptactvo.

V roce 1996 byl státní podnik zprivatizován firmou GRIOS s.r.o. Ta zpočátku navázala na výrobu kovového zboží a dřevěného nábytku, ale později od výroby nábytku upustila. Svoji výrobní činnost zaměřila pouze na drátěný program, kterému se věnuje doposud. Od roku 2000 získává drátěný program stále více na významu v oblasti dodávek pro automobilový průmysl.

Co bylo pro firmu, jejíž specializací je drátěný program, v začátcích nejtěžší?
Na rozdíl od spousty firem, které začínaly, jak se říká od nuly, my jsme začínali z velkého mínusu. Úvěr, dluhy státního podniku, neproduktivní výroba a spousta nevyužitých prostor, které byly jen energeticky náročné, ale samy nic nepřinášely, nám zpočátku dělaly velké starosti. V té době byl navíc úrok okolo 20 % považován za samozřejmost, a tak bylo finanční zatížení firmy neúnosné.

Necelý rok po našem příchodu navíc přišla povodeň a v celém výrobním areálu jsme měli přes dva metry vody. V tu chvíli jsme si mysleli, že nás zachrání pojistka na živelní pohromy, ale tak jako spousta jiných jsme i my zjistili, že není živelní pohroma jako živelní pohroma. Kdyby v tu chvíli někdo přišel a chtěl by areál závodu koupit, tak bych asi neváhal ani vteřinu. Nakonec se tak nestalo a dnes toho nelituji.

Jaké technologie se používají při výrobě vašeho sortimentu?
Naše výroba je zaměřena na drátěný program, tedy na zpracování ocelového drátu. Jsou používány převážně technologie odporového svařování a CNC ohýbání drátu. Původně jsme byli orientováni spíš na svařování, ale postupem času s rozvojem technologií nabývá CNC ohýbání drátů na stále větším významu.

Je to rovněž dáno naší orientací na automobilový průmysl, kde je celá řada ohýbaných dílů. S CNC ohýbáním jsme začínali v roce 2000, kdy jsme si pořídili první stroj, tenkrát myslím z Itálie. Dnes máme těchto strojů devět a každý nový stroj již není pro nás tak výjimečný jako zpočátku.

Grios s.r.o. - obr 2

Drátěný program stále více i v současných automobilech

Jaké výrobky dodáváte do automobilového průmyslu?
Dodáváme výztuhy slunečních clon, sestavy drátů do sedáků automobilů a také nějaké méně známé drátěné prvky. Naše díly můžete najít v automobilech značek VW, Audi, Bentley, Mercedes, Opel nebo Peugeot.

Automobilový průmysl má vysoké požadavky na kvalitu?
Automobilový průmysl má spolu s leteckým průmyslem jedny z nejvyšších požadavků na kvalitu. Ta je určována celou řadou norem a rovněž speciálními požadavky jednotlivých zákazníků. Naše firma přistupuje k těmto požadavkům individuálně. To znamená, že každý zákazník má specifické zvyklosti, ale v zásadě všechny vycházejí z všeobecně platných norem.

Jakým způsobem probíhá inovace Vašeho výrobního programu?
Inovace vychází převážně z požadavků zákazníků. Pokud je to možné, tak se snažíme přistupovat aktivně k jejich řešení, ale bohužel často je již konstrukce a tvar drátěného dílu určen bez možnosti jeho modifikace, která by umožňovala levnější a výrobně stálejší tvar. Samozřejmě sledujeme nejnovější trendy pro drátěný program a využíváme je i v praxi.

Grios s.r.o. - obr 3


Na co jste nejvíce hrdý?
Asi na to, že i přes všechny překážky, které nás za celou dobu potkaly, se nám podařilo vybudovat stabilní firmu, která zaměstnává v dnešní době asi třicet pět lidí a která je pro své zákazníky partnerem pro dlouhodobou spolupráci. To, že se k nám zákazníci vracejí a že máme poměrně stabilní kádr spolupracovníků, nám dává jistotu, že jdeme správnou cestou. V poslední době jsem se cítil hrdě, když se v médiích psalo o "Klíčové soše" Jiřího Davida. Její realizace proběhla v naší firmě Grios s.r.o. Osobně mi tato práce dala pocit úplně jiného uspokojení, než běžná činnost. Tady je za vámi vidět kus odvedené práce, která v ostatních lidech vyvolává různé reakce a pocity, a to je na tom to krásné.

Co je Klíčová socha?
To je, myslím si, otázka spíš na jejího autora, pana Jiřího Davida. Pro mne jsou to emoce a zážitky uložené v každém z klíčů od tisíců lidí, kteří se zúčastnili veřejné sbírky k dvacátému výročí "sametové" revoluce.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

Prague PlayOffs 2018: Vyhrajte dvě vstupenky v hodnotě 7 380 Kč

Prague PlayOffs 2018: Vyhrajte 2 vstupenky v hodnotě 7 380 Kč

Milujete koně? Účastníte se různých parkurových klání? Ať už je vaše odpověď kladná na první či druhou otázku, případně...

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Najdete na iDNES.cz