Kde vám minibagr ulehčí práci?

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Říká se, že lepší než velká lopata je malý bagr. Kdo někdy během rozpáleného odpoledne hloubil díru na bazén či studnu, ví, že je to svatá pravda. Zpříjemňujeme si život ve všech oblastech technologickými vymoženostmi.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kde vám minibagr ulehčí práci? | foto: Mikrobagry

Nádobí za nás myje myčka, luxuje robotický vysavač a trávník sekáme zásadně traktůrkem. Když ale dojde na zemní práce a stavby, do rukou bereme stále lopaty a krumpáče. Otázka zní proč? Vždyť díky minibagrům a minirýpadlům už dávno nemusíme.

Jak si vybrat minibagr?

Minibagr je skutečnou zmenšeninou hydraulických bagrů většinou na gumovém pásovém podvozku. Hlavní rozdíly důležité pro práci mezi minibagry jsou v jejich váze, úhlu otáčení, v maximální hloubce, délce a výšce kopání, v trhací síle a možnosti vyoseného kopání. Cena za nový minibagr se pohybuje od 100 000 Kč do 150 000 Kč. Před výběrem minibagru si musíte především ujasnit, k jakým výkopovým pracím vám bude sloužit, aby byl jeho rozsah schopností pro vás dostačující.

Výhody minirypadel a minibagrů

Pro méně zkušené se ještě hodí vyjasnit drobný rozdíl mezi bagrem a rypadlem. Mohlo by se zdát, že se jedná o tentýž stroj, a do jisté míry tomu tak skutečně je. Rypadlo je však obohaceno v přední části nápravy o nakládací lopatu a podkopové zařízení je umístěno na zadní části. 

V obou případech jsou ostatní parametry a výhody totožné, proto mluvíme o minibagrech a minirýpadlech v jednotném duchu. Mezi hlavní výhody jednoznačně patří skladnost strojů. Minibagry můžete převážet v kárce za autem. Se skladností jde ruku v ruce i hmotnost minirýpadel, kterou oceníte při práci na zahradě i v objektu. Stroje neničí povrchovou úpravu pozemku, trávníky ani dlažby. Minirypadla jsou snadno ovladatelná a nenáročná na údržbu.

Minirypadla za vás vykopou rozvody, jímky, izolace i bazén

Když už jsme si řekli něco málo o vlastnostech minirypadel, podívejme se teď blíže na to, kde všude vám ulehčí práci. Minibagry jsou díky své velikosti obratnější, a tak s jejich pomocí snadno, rychle, a hlavně přesně vyhloubíte základové pásy i jímky. Pro minirýpadla nejsou problém ani výkopy rozvodů pro vodu, odpady a plyn, které musí být kvůli mrazům v hloubce od 80 cm do 120 cm. 

V případě výstavby rodinného domu se připravte ještě na mnoho dalších podobných výkopových prací. Když budete hotoví s domem, rozvody, jímkou, kanalizací i studnou, čeká na vás úprava zahrady a příprava základů pro bytelný nebo živý plot. Dřeviny totiž musíte usadit v hloubce od půl metru do jednoho metru. Taky vás berou mdloby, když si představíte padesát a více tújí kolem vaší zahrady a jámy vykopané ručně? 

S minibagrem to zvládnete bez větší námahy za jedno odpoledne. Pak zjistíte, že potřebujete bazén, vlastní čističku vody nebo dětské hřiště, a tak to jde pořád dál a dál. Takže záleží především na vás, kolik chcete výkopovými pracemi strávit času a jak moc se chcete trápit. Minibagr prodej nebo pronájem vám ušetří spoustu času a z dlouhodobého hlediska i poměrně dost finančních prostředků.

Minibagr jako spolehlivý kolega v každé stavební firmě

Během čtení předchozího odstavce jste asi pochopili, že když si pořídíte rodinný dům, budete mít o zábavu postaráno. Ale nebojte, časem budete mít všechno hotovo a věřte, nebo ne, po práci s minibagrem se vám začne stýskat. Zatímco pro soukromou osobu je minirypadlo zaslouženým komfortem, pro každou stavební firmu by mělo být pořízení minibagru povinností. 

Minirypadla prodej ve specializovaných prodejnách zahrnuje i proškolení budoucích pracovníků. Pořízení minibagru sníží firemní náklady a z efektivní práci. A troufám si soudit, že právě rychlost patří ve stavebnictví mezi žádané vlastnosti, které vaši firmu dostanou před konkurenci. Samozřejmě musí jít souvztažně s pečlivostí a přesností odvedené práce. Ovšem i to jsou schopnosti, jež minibagr nabízí.


Nejčtenější

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

V České republice se investoři na výnosech ze Silver Economy mohou rovněž podílet.

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Další z rubriky

Kvalitní montáž oken je pro jejich správnou funkčnost nezbytná

Jak správně namontovat okna? Montáž oken je důležitá jako jejich výběr

Bez odborné montáže by vám foukalo i kolem těch nejlepších oken a investice do nich by vám přišla vniveč. Na montáž...

Vířivka hlavně v zimě

Vířivky Villeroy & Boch pro letní i zimní užívání na vaší zahradě.

Už jste zkoušeli venkovní vířivku v zimě? Je to to nejlepší místo pro relaxaci těla i mysli! A potom si dáte saunu s...

Odemykejte běžný zámek smartphonem!

Odemykejte běžný zámek smartphonem!

Lovit z kapsy nebo tašky klíče je nepříjemné, zvlášť když zrovna nesete těžký nákup a máte plné ruce, nebo když...

Najdete na iDNES.cz