Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kde vám minibagr ulehčí práci?

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Říká se, že lepší než velká lopata je malý bagr. Kdo někdy během rozpáleného odpoledne hloubil díru na bazén či studnu, ví, že je to svatá pravda. Zpříjemňujeme si život ve všech oblastech technologickými vymoženostmi.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kde vám minibagr ulehčí práci? | foto: Mikrobagry

Nádobí za nás myje myčka, luxuje robotický vysavač a trávník sekáme zásadně traktůrkem. Když ale dojde na zemní práce a stavby, do rukou bereme stále lopaty a krumpáče. Otázka zní proč? Vždyť díky minibagrům a minirýpadlům už dávno nemusíme.

Jak si vybrat minibagr?

Minibagr je skutečnou zmenšeninou hydraulických bagrů většinou na gumovém pásovém podvozku. Hlavní rozdíly důležité pro práci mezi minibagry jsou v jejich váze, úhlu otáčení, v maximální hloubce, délce a výšce kopání, v trhací síle a možnosti vyoseného kopání. Cena za nový minibagr se pohybuje od 100 000 Kč do 150 000 Kč. Před výběrem minibagru si musíte především ujasnit, k jakým výkopovým pracím vám bude sloužit, aby byl jeho rozsah schopností pro vás dostačující.

Výhody minirypadel a minibagrů

Pro méně zkušené se ještě hodí vyjasnit drobný rozdíl mezi bagrem a rypadlem. Mohlo by se zdát, že se jedná o tentýž stroj, a do jisté míry tomu tak skutečně je. Rypadlo je však obohaceno v přední části nápravy o nakládací lopatu a podkopové zařízení je umístěno na zadní části. 

V obou případech jsou ostatní parametry a výhody totožné, proto mluvíme o minibagrech a minirýpadlech v jednotném duchu. Mezi hlavní výhody jednoznačně patří skladnost strojů. Minibagry můžete převážet v kárce za autem. Se skladností jde ruku v ruce i hmotnost minirýpadel, kterou oceníte při práci na zahradě i v objektu. Stroje neničí povrchovou úpravu pozemku, trávníky ani dlažby. Minirypadla jsou snadno ovladatelná a nenáročná na údržbu.

Minirypadla za vás vykopou rozvody, jímky, izolace i bazén

Když už jsme si řekli něco málo o vlastnostech minirypadel, podívejme se teď blíže na to, kde všude vám ulehčí práci. Minibagry jsou díky své velikosti obratnější, a tak s jejich pomocí snadno, rychle, a hlavně přesně vyhloubíte základové pásy i jímky. Pro minirýpadla nejsou problém ani výkopy rozvodů pro vodu, odpady a plyn, které musí být kvůli mrazům v hloubce od 80 cm do 120 cm. 

V případě výstavby rodinného domu se připravte ještě na mnoho dalších podobných výkopových prací. Když budete hotoví s domem, rozvody, jímkou, kanalizací i studnou, čeká na vás úprava zahrady a příprava základů pro bytelný nebo živý plot. Dřeviny totiž musíte usadit v hloubce od půl metru do jednoho metru. Taky vás berou mdloby, když si představíte padesát a více tújí kolem vaší zahrady a jámy vykopané ručně? 

S minibagrem to zvládnete bez větší námahy za jedno odpoledne. Pak zjistíte, že potřebujete bazén, vlastní čističku vody nebo dětské hřiště, a tak to jde pořád dál a dál. Takže záleží především na vás, kolik chcete výkopovými pracemi strávit času a jak moc se chcete trápit. Minibagr prodej nebo pronájem vám ušetří spoustu času a z dlouhodobého hlediska i poměrně dost finančních prostředků.

Minibagr jako spolehlivý kolega v každé stavební firmě

Během čtení předchozího odstavce jste asi pochopili, že když si pořídíte rodinný dům, budete mít o zábavu postaráno. Ale nebojte, časem budete mít všechno hotovo a věřte, nebo ne, po práci s minibagrem se vám začne stýskat. Zatímco pro soukromou osobu je minirypadlo zaslouženým komfortem, pro každou stavební firmu by mělo být pořízení minibagru povinností. 

Minirypadla prodej ve specializovaných prodejnách zahrnuje i proškolení budoucích pracovníků. Pořízení minibagru sníží firemní náklady a z efektivní práci. A troufám si soudit, že právě rychlost patří ve stavebnictví mezi žádané vlastnosti, které vaši firmu dostanou před konkurenci. Samozřejmě musí jít souvztažně s pečlivostí a přesností odvedené práce. Ovšem i to jsou schopnosti, jež minibagr nabízí.


Nejčtenější

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Nastal čas změnit nebezpečnou praxi. Omezme hlavičkování míče u dětí ve fotbale: chraňme vyvíjející se mozek dítěte.

Designové byty na Harfě u metra – výhodná investice na pronájem

Harfa Design Residence - design uvnitř i navenek

Pražská Libeň patří k vyhledávaným pražským rezidenčním lokalitám. Část této oblíbené čtvrti v okolí O2 arény prochází...

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Když se řekne sexuálně přenosná nemoc, vybaví se nám syfilis, kapavka a AIDS. Jenže vůbec nejrozšířenější sexuálně...

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky?

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky? Co s tím?

Ceny elektřiny na velkoobchodním trhu stoupají a vypadá to, že na lepší časy se v tomto směru neblýská. Zvýšení cen...

Univerzita VŠFS podporuje sport

Univerzita VŠFS podporuje sport

Nejen předávat vědomosti z ekonomie, ale i podporovat společensky přínosné aktivity, jakou je třeba sport, si klade za...

Další z rubriky

Relaxujte a sněte v novém domě u přírodního parku Košíře-Motol

Relaxujte a sněte v novém domě u přírodního parku Košíře-Motol

Na Praze 5, v blízkosti přírodního parku Košíře-Motol a Prokopského údolí, vyroste nová stylová výstavba – devět...

Produktové novinky společnosti ISOTRA a.s.

Produktové novinky společnosti ISOTRA a.s.

Společnost ISOTRA a.s. uvedla pro své zákazníky a obchodní partnery produktové novinky zejména v oblasti exteriérového...

Jsou plechové střechy kvalitní?

Jsou plechové střechy kvalitní?

O plechových krytinách už toho víte poměrně dost. Psali jsme o jejich přednostech, o rozdílech mezi ocelovými nebo...

Najdete na iDNES.cz