Kde Siemens vyvíjí řídicí systémy pro celý svět? V Plzni!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Český Siemens rozšiřuje aktivity plzeňského vývojového centra.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kde Siemens vyvíjí řídicí systémy pro celý svět? V Plzni! | foto: Siemens

Plzeň se vedle Prahy a Brna a Ostravy zařadila mezi místa, kde v prestižních vývojových a prototypových centech vznikají chytrá softwarová a hardwarová řešení pro internet věcí, prototypy a nové konstrukce pro průmyslové obory i infrastrukturu. Vývojová centra se zaměřují na řešení, která dávají smysl a vydrží dlouhá léta i v těch nejtěžších podmínkách, a přispívají tak k udržitelnosti.

Plzeňské centrum už narostlo o desítky nových kolegů, dál se rychle rozrůstá a nabízí příležitost pro celou škálu vývojových profesí. Softwarová a konstrukční řešení řídicích systémů, která vznikají v Plzni, se uplatňují u zákazníků z celého světa. Řídí všechno od jednoduchého stroje až po celou digitální továrnu.

„Jen v posledním roce jsme vyrostli o 20 % a příležitost růst má i každý, kdo u nás pracuje. Jsme světová jednička v oblasti nejmodernějších řídicích systémů pro automatizaci a robotiku a každý vývojář, architekt, tester, projektový vedoucí nebo team leader u nás najde práci, která ho bude bavit a naplňovat.“ říká Vladimír Kulla, šéf českých vývojových center. Noví zaměstnanci se navíc mohou těšit i na nástupní bonus 50 až 100 tisíc, pokud ve firmě zůstanou.

A jak se ve vývojovém a prototypovém centru pracuje? Na to jsme se zeptali dřív vývojáře a dnes již vedoucího 30 vývojářů Iva Veselého.

Jak ses vlastně do Vývojového a prototypového centra v Siemens dostal?

IV: Během studií na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně jsem hledal brigádu, ideálně ve svém oboru, tedy v technice. Bývalý spolužák mi dal tip na Siemens. Bylo super, jak jsem se se svým novým šéfem rychle domluvil. Mohl jsem si vzít nejen brigádu, ale hned částečný úvazek, který jsem pak mohl variabilně měnit, než jsem studia dokončil. Siemens se pak logicky stal mým prvním zaměstnavatelem na plný úvazek.

Pracuješ tu již osmým rokem. Jak bys svou zkušenost popsal?

IV: Na práci ve vývojovém a prototypovém centru v Siemens oceňuji viditelnou možnost kariérního růstu. Vlastně hned o začátku jsem cítil velkou volnost a současně zodpovědnost. To lidi hodně motivuje. Dostal jsem projekt pro zákazníka, který jsem si vedl od začátku do konce. Samozřejmě i tady, jako všude, funguje systém kontroly, ale určitě to není tak, že by vám bez jakéhokoliv kontextu dal nadřízený práci stylem, udělej tohle a pak zase tohle. Vyhovuje mi i souvislé vedení projektů, které mám na starost. Později jsem se přesunul z Brna do Prahy a vedu tým 30 lidí, to je velká příležitost. Navíc mám i možnost dalšího vzdělávání, třeba se zaměřením na vedení lidí.

Co tě na práci ve vývojovém a prototypovém centru baví?

IV: Napadnou mě hned bez přemýšlení tato slova: Volnost. Zodpovědnost. Stabilita. Práce, která má smysl. Neformální, cool prostředí. A velmi dobrý tým. Na svých šéfech oceňuji to, že mezi námi necítím příliš velké bariéry. Kdykoliv mohu požádat o brainstorming, radu, support, vždy mám dveře otevřené. Baví mě také cestování. Zhruba každý měsíc jezdím na centrálu v německém Erlangenu, kde se opět učím nové věci od zahraničních kolegů. Celkově musím říct, že jsem opravdu hrdý, že pracuji pro Siemens. Vše tady má svůj zavedený systém, který kvalitně funguje. Z doby studií mám zkušenost i z menších lokálních firem, takže to mohu porovnávat. V týmu se držíme hesla, jehož autorem je náš šéf, Vladimír Kulla „We will find a way or make one.“ To si myslím, že je opravdu dobrá myšlenka, která naši práci tady vystihuje.

Více informací naleznete na http://siemensvyvojar.cz/

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Právě vychází nová povídka z edice Backend Stories, 700 EXABYTŮ NESMRTELNOSTI od Julie Novákové. Za vědeckofantastickou...

Vítězové ankety Český výrobek roku 2018 převzali své ceny

Vítězové ankety Český výrobek roku 2018 převzali své ceny

Dvacátého sedmého října byl Den českých výrobků. Při této příležitosti a na počest 100. výročí založení republiky byly...

Další z rubriky

Oprava praskliny na čelním skle vás nemusí stát ani korunu

Oprava praskliny na čelním skle vás nemusí stát ani korunu

Vletěl vám na dálnici kamínek do předního autoskla? Nebojte se, třeba nebude nutná jeho nákladná výměna. A pokud máte...

Za patnáct let se podíl třídičů odpadu v ČR zvýšil o deset procent

Za 15 let se podíl třídičů odpadu v ČR zvýšil o 10 procentních bodů! Třídí už...

Komunální odpad třídí již 73 % obyvatel ČR. Od roku 2003 se tak podíl třídičů zvýšil o celých 10 procent! Nejvíce se o...

Konec s hemoroidy a fissurami – řitními trhlinami!

Konec s hemoroidy a fissurami – řitními trhlinami!

Naše společnost ON CLINIC, s.r.o. – ProctoClinic byla založená v roce 1998. V květnu tohoto roku jsme dovršili již 20...

Najdete na iDNES.cz