Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kde mám ty klíče? Revoluci v hledání věcí představuje Beenode

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Také neustále něco hledáte? Před odchodem z bytu klíče a několikrát denně přehrabujete kabelku, jestli tam opravdu máte peněženku? Představujeme vám mobilní aplikaci Beenode, se kterou hravě najdete i své odcizené kolo či auto nebo ztracený kufr, který odletěl třeba až do Las Vegas.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kde mám ty klíče? Revoluci v hledání věcí představuje Beenode. | foto: Beenode

Věděli jste, že každý den trávíte hledáním věcí 10 minut? To je 61 hodin ročně a 153 dní za život. Těch pět měsíců jste mohli využít mnohem lépe než se neustále stresovat.

„S manželkou často jezdíme venčit naše psy do jednoho parku, aby se tam pořádně proběhli. Jednou, když se takto po pořádné procházce vracíme zpět k autu, s hrůzou zjišťuji, že od něj nemám klíče. Zachvacuje mne panika. Prohledávám všechny kapsy. Nic. V tu chvíli byste měli vidět pohled mé ženy. Naštěstí mi dochází, že mám přece na klíčích Beenode. S úlevou jsem se podíval do aplikace Beenode a hned viděl, že jsem klíče ztratil u rybníka. Vrátili jsme se po našich stopách zpět. Jakmile byly klíče na dosah, aplikace mne ihned upozornila. Zapnul jsem přes aplikaci alarm a klíče se po chvíli samy ozvaly. Poté už bylo snadné je najít, a to i přes vcelku vysokou trávu,“ vypráví Petr Kučera z Kladna.

Kde mám ty klíče? Revoluci v hledání věcí představuje Beenode.

Nemusíte vždy hledat, snadno se ujistíte, že máte klíče i peněženku u sebe

S českou unikátní aplikací Beenode budete mít všechny své důležité věci neustále pod kontrolou. Potřebujete jen chytrý telefon nebo tablet, do kterého zdarma nainstalujete aplikaci, a malá zařízení, která snadno přilepíte nebo použijete jako přívěsek na klíče, na kufr, do auta, do peněženky, ale třeba i na psa či dítě.

Pokud hledáte cokoliv označené zařízením Beenode, stačí se i v offline režimu jen podívat do aplikace v mobilním telefonu. Okamžitě zjistíte, co vše máte nadosah, tedy do 50 metrů. Nemusíte pak už v autobuse prohledávat svou bezednou tašku, hned víte, že v ní peněženku i klíče opravdu máte. Pokud ne, můžete si na mapě prohlédnout přesné souřadnice, kde jste předmět naposledy nechali, spolu s časem, kdy to bylo.

Nevidíte doma, kam jste si pohodili klíče, a už opravdu musíte běžet? Jednoduše přes aplikaci vyvolejte na Beenode alarm, podle kterého je velmi snadno najdete. Ve tmě vám navíc pomůže červené blikající LED světélko na Beenode. Prozvonění jde ale i obráceně. Nemůžete najít telefon a jste doma sami? Prozvoňte se stisknutím svého libovolného Beenode zařízení.

„Jedno zařízení Beenode mám nalepené doma u vchodových dveří. Častokrát ho používám pro nalezení telefonu. A vím naprosto přesně, kdy jsem byl naposledy doma, protože aplikace v mobilním telefonu si ukládá čas, kdy jsem byl s daným Beenode naposledy ve spojení. Vše funguje na principu Bluetooth Low Energy, která spotřebuje přibližně 50x méně energie než klasické Bluetooth. Baterie tak vydrží přibližně půl roku,“ říká Roman Karnet, Co-founder & CEO firmy Beenode.

Kde mám ty klíče? Revoluci v hledání věcí představuje Beenode.

Revoluce v hledání ztracených věcí

V rámci aplikace Beenode byla právě spuštěna nová služba komunity hledání, která využívá tzv. „sdílené GPS“. Ztracenou věc vám tak automaticky pomohou hledat i ostatní uživatelé. Stačí předmět nahlásit jako ztracený a prostřednictvím mobilního telefonu se vám bude zcela anonymně od ostatních uživatelů hlásit poloha hledané věci.

Profesionální zloději aut vědí, že stačí odpojit GPS od autobaterie a mají klid na práci. Beenode ale můžete v autě dobře ukrýt. Pak už jen stačí, když ho při převozu po dálnici automaticky zachytí aplikace jiného uživatele jedoucího poblíž a vám přijde přesná poloha vašeho ztraceného vozu. Vy následně můžete zavolat na policii a nahlásit, kde auto jede.

Zvýší se vám také šance najít svého zatoulaného psa, kabelku, peněženku, ukradené jízdní kolo, motorku, ale třeba i kufr. Často se stává, že se kufr ocitne v jiném letadle než jeho majitel. Můžete se podívat do aplikace Beenode a uvidíte, že vaše zařízení zaznamenal mobil jiného uživatele třeba v Las Vegas. Budete tak vědět ještě dříve než zaměstnanci letiště, kde váš kufr mají hledat.

Kde mám ty klíče? Revoluci v hledání věcí představuje Beenode.

Ukradli vám peněženku? Peníze, po kterých zloději baží, jsou pro vás v té chvíli to nejmenší. Důležité jsou především doklady, které často končí s celou peněženkou ve křoví nebo v popelnici. S aplikací Beenode máte mnohem větší šanci, že je získáte zpět a nemusíte obíhat úřady.

Staňte se součástí komunity, která pomáhá lidem! Můžete mít nainstalovanou aplikaci Beenode v mobilním telefonu, i když nevlastníte žádné zařízení. Nezištně tak můžete vykonat dobrý skutek. Do budoucna ale vývojáři aplikace plánují zavedení nabídky odměn. Mohli byste si tak zajímavě přivydělat tím, že pomáháte druhým. Navíc zcela pasivně! Váš mobilní telefon zvládne vyhledávat ztracené předměty za vás.

Aplikaci si mohou stáhnout i vaši příbuzní a rodiče, aby vám pomohli vybudovat rodinnou komunitu. Vše najdete mnohem snadněji!

Beenode jako služba občanům

„Spolupracujeme už s jednou městskou částí, do Beenode se tak zapojí i veřejný sektor. Aplikaci bude mít městská policie a úřady, budou ji poskytovat v rámci svých služeb. Díky Beenode se může vyřešit problém ztracených psů i věcí, dokonce má potenciál se stát nástrojem potírání kriminality. Už nebude tak snadné něco odcizit. Hned za rohem může jít někdo s aplikací Beenode a zloděj je v pasti,“ říká Roman Karnet.

Při ztrátě dítěte by oblast lesa mohly pročesávat drony s aplikací. Ve vysoké trávě nebo nepřehledném terénu by to bylo mnohem efektivnější než rojnice lidí.

Úřady musejí vyhrazovat prostory pro úschovu ztracených věcí. Je to náročné na prostory i čas jejich zaměstnanců. Beenode by mohl ztrátu věcí minimalizovat. Při umístění třeba označeného deštníku do prostoru, kde se nachází aplikace Beenode, by majitel okamžitě automaticky dostal zprávu a pro ztracenou věc by si došel. Vedle veřejného sektoru by se časem mohly zapojit i kavárny, restaurace a obchody.

Zařízení Beenode jsou nejen praktická, ale mohou být i pěkným doplňkem. Vybrat si můžete z palety krásných barev a z druhé strany je možné Beenode opatřit samolepkou, třeba i se jménem a kontaktem nebo vlastní oblíbenou fotografií.

Kde mám ty klíče? Revoluci v hledání věcí představuje Beenode.

Beenode se snadno ovládá a není vyžadována registrace. Více informací najdete na www.beenode.cz.

Beenode ve srovnání s GPS

  • Beenode je levnější
  • S GPS zloději počítají, Beenode se jim bude hledat hůře
  • GPS se musí každý den dobíjet, zařízení Beenode vydrží na jednu baterii až půl roku
  • GPS potřebuje SIM kartu, smlouvu s operátorem a platíte měsíční poplatky; Beenode nic z toho nepotřebuje a provoz je zdarma
  • GPS vysílá informaci o poloze vozidla na požádání majitele, Beenode při nahlášení ztráty, když je někdo z komunity v dosahu hledané věci

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Co by to bylo za štědrovečerní večeři bez smaženého kapra nebo řízku? Co ale s použitým olejem? Neucpávejte si jím...

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Najdete na iDNES.cz