Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Každý správný romantik si nenechá ujít zimní Poodří

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nejste úplně typ sportovce, který tráví většinu zimy na horách? Vydejte se prozkoumávat Moravské Kravařsko neboli Poodří. Je protkané kulturními zajímavostmi a nabízí okouzlující zámky i úžasně pohodovou relaxaci. A kromě toho se můžete potěšit speciálními gurmánskými zážitky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Heipark | foto: TO Moravské Kravařsko

V jedinečném prostředí kolem řeky Odry můžete v zimě obdivovat spíše krásu zamrzlých ledových ploch, než rozlehlé svahy. Ale ani v Poodří nezůstávají s lyžováním pozadu, jeden pěkný kopec si tu totiž vytvořili. Patří do volnočasového areálu HEIPARK Tošovice a na území Česka je unikátem. Horkou novinkou letošní sezóny bude upravený vrcholek kopce a také nově vybudovaný Fun park s překážkami a tunelem. Na sjezdovkách H1, H2 i H3 si při dobré sněhové nadílce skvěle zalyžují hlavně rodiny s dětmi. Kromě klasických sjezdovek můžete vyzkoušet také svah pro sáňkaře a bobaře, tubing, BigAirBag, skicrossovou trať nebo jízdu na bobové dráze. Nadšení běžkaři se projedou po místním upraveném okruhu a příznivcům bruslení se určitě bude líbit na ledovém kluzišti.

V HEIPARKU Tošovice najdou návštěvníci kvalitní ubytování v podobě moderního hotelu. V restauraci, které vévodí velké akvárium spolu s hezkým výhledem, si můžete pochutnat na špičkových gastronomických lahůdkách. Pokud byste se chtěli spíše schoulit k vyhřátým kachlovým kamnům, navštivte blízkou restauraci Heikalka s velmi útulným prostředím a stejně skvělým jídlem.

Heipark
Heipark

Zážitky jako stvořené pro chladné dny

Některá vznešená sídla Moravského Kravařska budou letos okouzlovat návštěvníky i mimo hlavní sezónu. Jedním z nich je barokní zámek v Kuníně. Tentokrát si ho ovšem můžete prohlédnout ze zcela jedinečného úhlu pohledu. V rámci romantického pobytu pro dvojice mají totiž návštěvníci šanci nahlédnout do komnat při individuální prohlídce zámku. Takový balíček si můžete zamluvit ve stylové restauraci U Dobré Hraběnky. Pobyt zahrnuje také ubytování v pokoji snů, kde je postel s nebesy, a k jídlu vybrané skvosty regionální kuchyně.

Kunín - restaurace
Kunín - pokoj
Kunín - pokoj
Kunín - pokoj

Když už jsme u požitkářství, neměli bychom zapomínat ani na blahodárné procedury pro tělo. Chystáte-li se na výlet do Fulneku, perly barokní architektury Poodří a zároveň města, kde působil Jan Ámos Komenský, určitě si udělejte zastávku ve wellness centru Relaxko. Můžete se tu krásně prohřát v sauně a odpočívárně s výhledem do japonské zahrady. Příjemně vás povzbudí také lákavá masáž či parní lázeň.

Pokud máte chuť vyjít si na túru do přírody Poodří, můžete po cestě navštívit penzion Švamlův mlýn. Kromě skvělého zázemí pro přespání vás čekají také výtečné jehněčí speciality, pro jejichž přípravu se používá maso z vlastního chovu. Do doby počátku 20. století se můžete přenést v historickém vodním mlýně Wesselsky a v nově otevřeném zámku Jeseník nad Odrou zase poznáte idylu aristokratického života. Nabízí totiž ubytování v netradičním prostředí zámeckých komnat. Návštěvníci mají také možnost prohlédnout si unikátní půdní prostory zámku, projet se na koni nebo ochutnat Jesenickou kyselku z nedalekého pramenu.

Co dělají pohádkové bytosti přes zimu?

Když to venku vypadá na nevlídný den, ideální náplní bude prohlídka nějakého muzea. V tom bíloveckém můžete odhalit tajemství Kouzelného sklepení, kde hospodaří rodinka skřítků Picmochů. Nová pohádková výstava vznikla také v Katovně v Odrách. Během návštěvy se tu můžete seznámit s dalšími skřítky Prutníčky, kteří vám třeba prozradí nějaký záhadný příběh.

V nadcházející turistické sezóně 2016 vzniknou v rámci projektu Pohádkové Poodří nové webové stránky, plné animovaných pohádek a videopohádek. Také se na nich dozvíte všechno o soutěžích, turistických atraktivitách, novinkách a samozřejmě o kouzelných postavičkách. Na jaro se dále připravují nové kostýmy, které si návštěvníci budou moci vyzkoušet u jednotlivých pohádkových zastavení a půjčit si je na celou prohlídku. V informačním centru ve Fulneku přibude nová historická raznice, s jejíž pomocí si turisté sami vyrobí minci na památku. Díky novému označení se také dozvíte, kudy přesně prochází hranice Moravy a Slezska.

Picmoši

Picmoši

Už jste slyšeli o questingu (česky „hledačce“)? Tato novinka v turistice znamená zábavné poznávání památek pomocí vytvořené trasy, která předává návštěvníkům zajímavé informace o prostředí, kudy prochází. Na první takovou trasu se budete moci napojit ve Studénce a její průvodkyní se stane víla Kotvička. Více o novinkách se průběžně dozvíte na www.moravskekravarsko.cz nebo na facebooku. Moravské Kravařsko chystá na novou sezónu spoustu překvapení, která budou pro turisty hravým zpestřením jejich výletů.

Text: Iva Kulihová a Petr Žižka

Foto: TO Moravské Kravařsko

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Návštěvníci Moravskoslezského kraje se svezou na nových elektrokolech

Návštěvníci moravskoslezského kraje se svezou na nových elektrokolech

Severní Morava a Slezsko budou zase atraktivnější. Kraj rozdělil čtyřicet nových elektrokol. I lidé s pohybovým...

Otevírání turistické sezóny v Opavském Slezsku

Otevírání turistické sezóny v opavském slezsku

Vydejte se na tuto akci historickým vlakem, dopoledne z Ostravy a odpoledne z Hlučína. Vlakem z Ostravy přijede na...

Španělé již 21 let (d)obývají sever Moravy v srdci Nízkého Jeseníku

Španělé již 21 let (d)obývají sever Moravy v srdci Nízkého Jeseníku

Nasedáme do auta. Dnes je mi spolujezdcem sestra. Naše cesta: Ostrava – Dvorce u Bruntálu. Po průjezdu Opavou vjíždíme...

Najdete na iDNES.cz