Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Každá střešní krytina má rub a líc a platí to i pro plechové střechy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Plechové střechy mají nízkou hmotnost, příznivou cenu, moderní vzhled, široký výběr barevných variant a povrchových úprav, odolnost proti nepříznivým vlivům počasí a velkou rychlost realizace střechy. Kdo by to nebral? Srdce i rozum skeptika si však klade otázku – kde jsou jejich limity?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Každá střešní krytina má rub a líc a platí to i pro plechové střechy | foto: SATJAM

Plechové střechy patří v současné době mezi nejvyhledávanější řešení střešního pláště. Díky své nízké ceně a vysoké kvalitě jsou tyto střešní krytiny také oblíbenou volbou při výstavbě nových domů.

Každá střešní krytina má rub a líc a platí to i pro plechové střechy

Lehké hliníkové a ocelové střechy nezatěžují krovy, takže se hodí i do vyšších nadmořských výšek, kde přes zimu na střechách leží vysoké vrstvy sněhu. Dalším velkým plusem kovových střech je i jejich rychlá pokládka. U rekonstrukcí, kde jsou mnohdy krovy pro použití těžkých krytin již málo únosné, lze použitím lehké plechové krytiny ušetřit čas a navíc se vyhnout nákladné rekonstrukci krovu.

Každá střešní krytina má rub a líc a platí to i pro plechové střechy

„Našim zákazníkům říkáme, že samotná krytina, byť by byla sebelepší, celou střechu nedělá. Poměrně časté jsou případy, kdy se celá střecha po několika letech musela předělávat, protože kvůli ušetření pár korun byly použity neoriginální doplňky ke střeše,“ říká Miroslav Hojda, ředitel nákupního oddělení PRVNÍ CHODSKÁ s.r.o.
a dodává: „Často jsou chyby i důsledkem nerespektování doporučených montážních postupů výrobců.“

Ing. Petr Tureček, produktový manažer SATJAM k tomu dodává: „Na jedné straně je nutnost respektovat montážní návody, to platí v každém případě, na druhé straně se za limity plechových střech často vydávají mýty, které prostě neplatí. Pokud jde o hluk, například za deště, platí, že je odhlučnění střechy dáno celkovou skladbou střešního pláště. Závislé je zejména na správné volbě tepelné izolace, která by měla mít i požadované akustické parametry. Akustické parametry musí splňovat střecha jako celek, ne pouze krytina.“

Každá střešní krytina má rub a líc a platí to i pro plechové střechy

Spousta lidí také stále věří, že plechové krytiny kvůli své nízké hmotnosti při silnějším větru odletí.
I v tomto případě jde o nepravdivý mýtus. Odolnost krytin je dána kotvením, a pokud je toto kotvení provedeno špatně, uletí ze střechy jakákoliv krytina. Lidé se také někdy bojí, že pod plechovou krytinou jim bude v zimě kapat voda na hlavu a v létě jim bude příliš horko. 

Vzniku kondenzátu v chladném počasí však brání pojistné hydroizolační vrstvy, které jsou povinnou součástí a které kondenzát bezpečně odvádějí mimo konstrukci střechy. A tepelná pohoda v domě je v letním i zimním období závislá na správném návrhu a provedení tepelně-izolačních vrstev.

Každá střešní krytina má rub a líc a platí to i pro plechové střechy

PRVNÍ CHODSKÁ s.r.o. jako lídr v prodeji střešních krytin díky úzké spolupráci s výrobci střešních krytin ví, co která střešní krytina potřebuje. Kromě samotné krytiny tak prodává i potřebné střešní doplňky, které garantují prvotřídní provedení střešní konstrukce. „Dobrému výběru střešních doplňků věnujte dostatečnou pozornost a zeptejte se, co vám váš dodavatel střechy vlastně nabízí! My cestou levných doplňků nejdeme a nabízíme kvalitní a prověřené příslušenství. 

Fotogalerie


Cenový rozdíl oproti neznačkovým výrobkům činí na průměrné střeše řádově tisíce korun a jsme přesvědčeni, že již v horizontu 5 let se Vám tato investice bohatě vrátí.“ radí investorům Miroslav Hojda, ředitel nákupního oddělení PRVNÍ CHODSKÁ s.r.o.
Veškeré informace o nabídce střešních krytin SATJAM najdete na www.satjam.cz, nejbližší prodejnu firmy PRVNÍ CHODSKÁ hledejte na www.chodska.cz.


Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Výrobky Geberit nyní naleznete nejen za zdí

Výrobky Geberit nyní naleznete nejen za zdí

Když před více než padesáti lety byla uvedena na trh první podomítková nádržka Geberit, už nikdy potom nebyly koupelny...

Plánujete lité podlahy? Kvalitu vám zaručí prověřené realizační firmy

Plánujete lité podlahy? Kvalitu vám zaručí prověřené realizační firmy

Sehnat správného řemeslníka může být jako sázka do loterie. Někdy to zkrátka nevyjde a výsledný projekt vypadá hůr, než...

KMB SENDWIX: Pasivní dům jako ze stavebnice

Pasivní vzorový dům Chelčice

Pasivní dům si lze představit jako stavbu, která pro svůj provoz spotřebuje málo energie – protože s ní umí dobře...

Najdete na iDNES.cz