Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak ovlivňuje plynárenská firma Quantum prostředí ve svém regionu?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Quantum a.s. je plynárenská firma. Svou činností můžeme ovlivnit prostředí, ve kterém podnikáme, velmi významně, a to jak v pozitivně tak i negativně. Proto je pro nás prioritou "plynárenská" bezpečnost našich zákazníků a celého širšího okolí, kde pracujeme s komoditou plynem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Každá firma může určitým způsobem ovlivnit prostředí, ve kterém působí. Třeba podporou aktivit ve svém regionu. Jak se k takové otázce staví Quantum? | foto: QUANTUM, a.s.

Jsme distributor plynu a obchodník s plynem a elektřinou a při své činnosti máme neustále na paměti, že musíme při provozování, údržbě a servisu plynárenského zařízení odvádět bezvadnou kvalitní práci. Váš dotaz ale směřoval spíše k mimopracovní činnosti firmy v našem regionu - ano, myslím si, že jsme dobrým partnerem pro naše zákazníky, tedy 20 obcí, kam dodáváme plyn. Starostům i občanům těchto obcí poskytujeme zdarma poradenství v oboru stavebnictví, plynárenství, energetických úspor při ohřevu vody a vytápění a v neposlední řadě podporujeme různé sportovní, kulturní a charitativní akce.

Jak vypadá interní vzdělávání vašich zaměstnanců?
V budově Quantum máme školící středisko, kde pravidelně vzděláváme naše zaměstnance. Dále vzhledem k úzké specializaci v plynárenství se naši zaměstnanci rovněž účastní celé řady vysoce odborných periodických přezkoušení svářečů, svářecích technologů, specialistů, vizualistů, autorizovaných osob atd. Musím konstatovat, že naši zaměstnanci jsou velmi vnitřně sebemotivovaní k celoživotnímu vzdělávání, někteří dokonce dálkově studují VŠ za velké podpory zaměstnavatele.

Na jaké úrovni je podle vás servis a poradenství vašim zákazníkům?
Jsme tu už téměř 25 let a podle pravidelných průzkumů spokojenosti našich zákazníků si dovoluji tvrdit, že servis a poradenství poskytujeme na vysoké úrovni. Zákazníci jsou velmi spokojení s našimi službami i cenami, zůstávají nám věrni, doporučují naši firmu dál. To je pro nás povzbuzující, jsme za to rádi, ale hlavně je to pro nás velký závazek. V životě firmy se samozřejmě občas objeví nějaký problém, ale vždy se snažíme všechno vyřešit ke spokojenosti zákazníka. Zatím se nám to daří - jsme tu už téměř 25 let, říká v rozhovoru ředitelka firmy Quantum Milada Matiovská.

Jak se stavíte k otázce firemní školky? Je po ní od vašich zaměstnanců poptávka?
To by bylo hrozně fajn! Hned bych se do toho pustila! Taková školka s výukou angličtiny a zaměřením na sport.... Ale bohužel není poptávka ze strany zaměstnanců, děti jsou starší. 

Jak moc je na Vyškovsku v módě pořizovat si solární panely?
Mohu hovořit pouze k našemu produktu, což jsou solární panely na ohřev vody a dotápění. K fotovoltaickým panelům se vyjádřit nemohu, v této činnosti nepodnikáme.

Bohužel solární byznys se po ukončení dotačního programu Zelená úsporám téměř zastavil, a to v rámci celé republiky. Všichni očekávají, co bude, co přinese energetická koncepce EU, ČR a případně Nová zelená úsporám. Podle mého názoru je to škoda pořád čekat, co politici vymyslí. Vše je v procesu přípravy  a schvalování, ale už teď se obávám, že Nová zelená úsporám bude tak administrativně a byrokraticky náročná a podpora nízká, že to spoustu zákazníků odradí a cílený efekt nepřinese.

Tvrdíte, že pojem odpovědnost je dlouhodobou strategií firmy. Jak se ho daří plnit v praxi?
Chováme se velmi odpovědně. Víme, co plyn dokáže. Podnikáme v oboru dvě desítky let a zatím jsme neřešili žádný problém nebo havárii, při které by byla ohrožena bezpečnost. Jsme držiteli řady certifikací, které nás opravňují pracovat na plynárenském zařízení, potrubí. Autorizované organizace u nás pravidelně provádějí dozorové audity v oblasti kvality, ochrany životního prostředí, bezpečnosti práce ve stavebnictví a plynárenství.

V obchodování s energiemi často slýcháme o podvodném jednání. Jak moc to pohledem důvěry zákazníka poškozuje firmy, které naopak ctí etický kodex?
Bohužel téměř denně na našem zákaznickém oddělení řešíme situace, kdy nám volají naši zákazníci, v převážné většině senioři, s prosbou o pomoc. Jsou velmi vystresovaní, často ve špatném psychickém stavu, bezradní a zoufalí. Navštívili je totiž podomní prodejci energií, použili na ně hrubé, agresivní podvodné taktiky typu "šmejdů" a donutili je pod nátlakem podepsat velmi nevýhodné smlouvy na odběr plynu a elektřiny, ze kterých se nelze vyvázat. 

Pokud se zákazník na nás obrátí včas, hned po této události, pomůžeme mu ve zdánlivě bezvýchodné situaci vše uvést do pořádku. Je pro nás zadostiučinění, když někomu můžeme pomoct. 

Ptali jste se, zda takové podvodné "šmejdovské" jednání poškozuje firmy, které ctí etický kodex? Mě víc trápí, že tento jev poškozuje bezbranné zákazníky, převážně seniory. Firma Quantum se vždy bude chovat k zákazníkům slušně a korektně, budeme dál budovat své dobré jméno.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Kde pořídit čerstvou rybu? Odpověď vás možná překvapí

Kde pořídit čerstvou rybu? Odpověď vás možná překvapí.

Nejspíš si říkáte, že pokud člověk chce, svou rybu si vždy najde. V době internetu, kdy si můžete vyhledat a objednat...

Dr.Sejf: Sdílejte zdravotnická data bezpečně, v souladu s legislativou

Dr.Sejf: Sdílejte zdravotnická data bezpečně, v souladu s legislativou.

Společnost OR-CZ spol. s r.o., významný dodavatel komplexních PACS řešení, přináší na trh zcela novou službu s názvem...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.