Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak ovlivňuje plynárenská firma Quantum prostředí ve svém regionu?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Quantum a.s. je plynárenská firma. Svou činností můžeme ovlivnit prostředí, ve kterém podnikáme, velmi významně, a to jak v pozitivně tak i negativně. Proto je pro nás prioritou "plynárenská" bezpečnost našich zákazníků a celého širšího okolí, kde pracujeme s komoditou plynem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Každá firma může určitým způsobem ovlivnit prostředí, ve kterém působí. Třeba podporou aktivit ve svém regionu. Jak se k takové otázce staví Quantum? | foto: QUANTUM, a.s.

Jsme distributor plynu a obchodník s plynem a elektřinou a při své činnosti máme neustále na paměti, že musíme při provozování, údržbě a servisu plynárenského zařízení odvádět bezvadnou kvalitní práci. Váš dotaz ale směřoval spíše k mimopracovní činnosti firmy v našem regionu - ano, myslím si, že jsme dobrým partnerem pro naše zákazníky, tedy 20 obcí, kam dodáváme plyn. Starostům i občanům těchto obcí poskytujeme zdarma poradenství v oboru stavebnictví, plynárenství, energetických úspor při ohřevu vody a vytápění a v neposlední řadě podporujeme různé sportovní, kulturní a charitativní akce.

Jak vypadá interní vzdělávání vašich zaměstnanců?
V budově Quantum máme školící středisko, kde pravidelně vzděláváme naše zaměstnance. Dále vzhledem k úzké specializaci v plynárenství se naši zaměstnanci rovněž účastní celé řady vysoce odborných periodických přezkoušení svářečů, svářecích technologů, specialistů, vizualistů, autorizovaných osob atd. Musím konstatovat, že naši zaměstnanci jsou velmi vnitřně sebemotivovaní k celoživotnímu vzdělávání, někteří dokonce dálkově studují VŠ za velké podpory zaměstnavatele.

Na jaké úrovni je podle vás servis a poradenství vašim zákazníkům?
Jsme tu už téměř 25 let a podle pravidelných průzkumů spokojenosti našich zákazníků si dovoluji tvrdit, že servis a poradenství poskytujeme na vysoké úrovni. Zákazníci jsou velmi spokojení s našimi službami i cenami, zůstávají nám věrni, doporučují naši firmu dál. To je pro nás povzbuzující, jsme za to rádi, ale hlavně je to pro nás velký závazek. V životě firmy se samozřejmě občas objeví nějaký problém, ale vždy se snažíme všechno vyřešit ke spokojenosti zákazníka. Zatím se nám to daří - jsme tu už téměř 25 let, říká v rozhovoru ředitelka firmy Quantum Milada Matiovská.

Jak se stavíte k otázce firemní školky? Je po ní od vašich zaměstnanců poptávka?
To by bylo hrozně fajn! Hned bych se do toho pustila! Taková školka s výukou angličtiny a zaměřením na sport.... Ale bohužel není poptávka ze strany zaměstnanců, děti jsou starší. 

Jak moc je na Vyškovsku v módě pořizovat si solární panely?
Mohu hovořit pouze k našemu produktu, což jsou solární panely na ohřev vody a dotápění. K fotovoltaickým panelům se vyjádřit nemohu, v této činnosti nepodnikáme.

Bohužel solární byznys se po ukončení dotačního programu Zelená úsporám téměř zastavil, a to v rámci celé republiky. Všichni očekávají, co bude, co přinese energetická koncepce EU, ČR a případně Nová zelená úsporám. Podle mého názoru je to škoda pořád čekat, co politici vymyslí. Vše je v procesu přípravy  a schvalování, ale už teď se obávám, že Nová zelená úsporám bude tak administrativně a byrokraticky náročná a podpora nízká, že to spoustu zákazníků odradí a cílený efekt nepřinese.

Tvrdíte, že pojem odpovědnost je dlouhodobou strategií firmy. Jak se ho daří plnit v praxi?
Chováme se velmi odpovědně. Víme, co plyn dokáže. Podnikáme v oboru dvě desítky let a zatím jsme neřešili žádný problém nebo havárii, při které by byla ohrožena bezpečnost. Jsme držiteli řady certifikací, které nás opravňují pracovat na plynárenském zařízení, potrubí. Autorizované organizace u nás pravidelně provádějí dozorové audity v oblasti kvality, ochrany životního prostředí, bezpečnosti práce ve stavebnictví a plynárenství.

V obchodování s energiemi často slýcháme o podvodném jednání. Jak moc to pohledem důvěry zákazníka poškozuje firmy, které naopak ctí etický kodex?
Bohužel téměř denně na našem zákaznickém oddělení řešíme situace, kdy nám volají naši zákazníci, v převážné většině senioři, s prosbou o pomoc. Jsou velmi vystresovaní, často ve špatném psychickém stavu, bezradní a zoufalí. Navštívili je totiž podomní prodejci energií, použili na ně hrubé, agresivní podvodné taktiky typu "šmejdů" a donutili je pod nátlakem podepsat velmi nevýhodné smlouvy na odběr plynu a elektřiny, ze kterých se nelze vyvázat. 

Pokud se zákazník na nás obrátí včas, hned po této události, pomůžeme mu ve zdánlivě bezvýchodné situaci vše uvést do pořádku. Je pro nás zadostiučinění, když někomu můžeme pomoct. 

Ptali jste se, zda takové podvodné "šmejdovské" jednání poškozuje firmy, které ctí etický kodex? Mě víc trápí, že tento jev poškozuje bezbranné zákazníky, převážně seniory. Firma Quantum se vždy bude chovat k zákazníkům slušně a korektně, budeme dál budovat své dobré jméno.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

Operátoři v roli Ježíšků. Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Operátoři v roli Ježíšků: Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Ani tento rok mobilní operátoři nezapomněli pro své zákazníky přichystat sváteční nadílku. Své vánoční kampaně spustili...

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Najdete na iDNES.cz