Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Karta života s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V lednu 2012 spustila Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) projekt s názvem Karta života. Jedná se o projekt připravený ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Karta života s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou | foto: ČPZP

Co je Karta života

Zjednodušeně řečeno je Karta života soubor důležitých informací o zdravotním stavu klienta, které mohou významně pomoci záchranným službám při záchraně života. Tyto informace mají záchranné služby po vyžádání k dispozici. Informace, které se ukládají v Kartě života, jsou například:

  • kontaktní informace na blízké osoby (telefon)
  • chronická onemocnění a alergie
  • závažné operace a úrazy
  • rodinná anamnéza
  • užívané léky

Tyto informace si ukládá sám pojištěnec (založí si Kartu života) a jeho praktický lékař je může v případě potřeby doplnit nebo upravit. Karta života poskytuje záchranné službě co nejaktuálnější důležité informace týkající se vašeho zdravotního stavu.

Karta života s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou

Uživatel Karty života si může nechat zaslat výpis ze své karty zdarma na svůj mobil, formou SMS zprávy. Tuto funkci oceníte v případě, kdy si nemůžete vzpomenout například na název právě užívaného léku.

Současně je v rámci Karty života dostupný i výpis účtu pojištěnce, který přehledně uvádí všechny úhrady, které za vás Česká průmyslová zdravotní pojišťovna provedla. Tedy za všechna vyšetření, lékařské úkony, léky. Karta života vám poskytne snadnou kontrolu, kolik bylo vynaloženo za vaši zdravotní péči. Všechny informace o Kartě života a vstup na Kartu života naleznete na adrese karta.cpzp.cz.

Jak si založit Kartu života

Abyste si mohli založit Kartu života, musíte být zaregistrován do Elektronické přepážky ČPZP. Jste-li již uživatelem Elektronické přepážky, pak máte automaticky přístup na Kartu života a můžete si ji založit.

Nejste-li ještě uživatelem Elektronické přepážky, pak se musíte zaregistrovat. Registrovat se můžete na stránkách Elektronické přepážky ČPZP – vyplníte formulář, počkáte na doručení ověřovacího kódu Českou poštou a dokončíte registraci. Tento způsob je časově náročnější.

Chcete-li si vyřídit registraci ihned, stačí navštívit kteroukoliv pobočku ČPZP a požádat o registraci do Karty života (nebo Elektronické přepážky). K registraci potřebujete pouze občanský průkaz a registrace je provedena na místě.

Pozor - tím, že se zaregistrujete, nemáte založenou Kartu života! Máte pouze přístup na Kartu života a založit si ji musíte sami tím, že vyplníte formulář. Tento formulář, po jehož vyplnění bude Karta života založena, je přehledný a nemusíte vyplňovat všechny údaje. I zcela zdraví jedinci si mohou založit Kartu života, i kdyby měli uvést třeba jen kontakt na osobu blízkou. Tento údaj může mít svůj význam.

Karta života vám může zachránit život

Karta života

Po založení Karty života vám bude zaslána nálepka, kterou si nalepíte na svůj průkaz pojištění EHIC.

Nálepka zobrazuje logo Karty života a symbolizuje, že jste jejím uživatelem. Nálepku získáte také na pobočkách ČPZP.

Pokud zasahující lékař najde vaši kartu s tímto logem, ví, že pravděpodobně využíváte služeb, které Karta života nabízí, a může se této situaci přizpůsobit.

Karta života může sehrát ve vašem životě důležitou roli, a proto byste neměli váhat s jejím založením. Jak se říká - štěstí přeje připraveným.

Přejeme vám, abyste se nikdy nedostali do situace, kdy by vám Karta života měla pomoci zachránit život.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Smixin, revoluce v mytí rukou

Smixin, revoluce v mytí rukou

Jedná se o inteligentního pomocníka, který je navíc šetrný k životnímu prostředí. Nemusíte na nic sáhnout, Smixin sám...

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Najdete na iDNES.cz