Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kancelářské tiskárny: které jsou vhodné i úsporné?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Kancelářský tisk, to jsou především laserová a LED zařízení. Někdy to však nestačí a především ve výrobních provozech ke slovu přijdou i tzv. řádkové jehličkové tiskárny. Specialitou pro využití v marketingu a reklamě pak je pětibarevný tisk.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Při nákupu OKI MC352dn lze do konce roku 2014 uplatnit cashback ve výši 8 200 Kč. | foto: OKI

Etalonem tisku v kancelářích je bezesporu laserová/LED technologie, kdy laserový paprsek či pás LED diod vytváří obraz na tiskový válec, který je následně přenesen na papír. Kancelářské tiskárny využívající systém LED mají přitom oproti laserovým tiskárnám méně mechanických částí a tím pádem menší náchylnost k poruchám a opotřebení.

Jednou z nejprodávanějších LED multifunkcí je i díky výrazné cenové akci v letošním roce OKI MC352dn. Barevně tiskne 22 stran za minutu, za stejnou dobu naskenuje 20 stránek. Nechybí jí automatický reverzní podavač a oboustranný tisk i skenování. Doporučené měsíční zatížení je 3 tisíce stran a je vhodná pro pracovní skupiny do 10 uživatelů. O kvalitách stroje svědčí nejen ostrý tisk, ale také nadstandardní 3letá záruka se servisem přímo u zákazníka. Do konce roku 2014 je přitom možné na tyto kancelářské tiskárny uplatnit tzv. cashback a získat z nákupu zpět 8 200 Kč.

OKI ES9541 umožňuje tisknout doplňkovou pátou barvou, což může být bílá nebo...

OKI ES9541 umožňuje tisknout doplňkovou pátou barvou, což může být bílá nebo lak.

Novinka: Pětibarevný tisk včetně bílé

Zajímavostí v nabídce japonské značky OKI je produkční tiskárna s LED technologií OKI ES9541 formátu A3++, která nabízí unikátní pětibarevný tisk. Zatímco klasické LED a laserové tiskárny tisknou mícháním 4 základních barevných složek CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, blacK) tak zde se k nim přidává ještě pátá složka – buď bílá barva, nebo lak.

Zejména menším grafickým studiím se tak otevírají zcela nové možnosti využití při dosažení výrazných úspor v produkčních nákladech, protože dříve bylo nutno použít nákladná digitální nebo ofsetová tisková zařízení. Stroj pracuje rychlostí až 50 stran za minutu, rozlišení 1 200 x 1 200 dpi a média až 360 g/m2 a vytiskne i reklamní bannery o délce až 130 cm.

Pro snadné ovládání disponuje tiskárna přehledným 11cm LCD displejem. Samozřejmostí je vysokokapacitní spotřební materiál až na 38 000 stran a bezplatná 3letá záruka se servisem u zákazníka včetně odborné technické podpory.

Řádkové tiskárny, jako OKI MX8000, jsou určené pro velmi vysoké objemy tisku...

Řádkové tiskárny, jako OKI MX8000, jsou určené pro velmi vysoké objemy tisku při minimálních nákladech.

Kancelářské tiskárny zvládající tisíce řádků za minutu

Na rozdíl od běžných jehličkových tiskáren OKI s pohyblivou tiskovou hlavou tisknou řádkové tiskárny naráz celé tiskové řádky. I přes velký tiskový výkon mají tyto kancelářské tiskárny velice klidný chod. Vzhledem k vysokým tiskovým výkonům nejsou určené pro tisk na volné listy papíru, ale na skládaný kontinuální papír s okrajovou vodicí perforací pro traktorový posuv.

Právě sem patří modelová řada OKI MX8000, určená pro oblasti, kde mezi hlavní požadavky patří vysoké tiskové objemy, vícestránkové úlohy při zachování mimořádně nízkých provozních nákladů a spolehlivost. Patří sem například sklady a logistika, finanční instituce, automobilový průmysl, retail a další prostředí s náročnými požadavky na tzv. back-office tisk na skládaný traktorový papír s několika kopiemi. Zmíněné kancelářské tiskárny jsou schopny tisknout rychlostí až 2 000 řádků za minutu.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Co vás láká více? Preferujete bydlení ve městě nebo na vesnici? Ať už jste pro komfort a ruch velkoměsta, nebo toužíte...

Najdete na iDNES.cz