Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kamerový systém NUUO a POS BOX. Jednička ve sběru dat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Co je NUUO POS BOX? "POS - Point Of Sale" je v oblasti kamerové techniky jednoduchý, ale účinný kamerový systém určený pro sběr důležitých textových dat. Naslouchá datové komunikaci ostatních zařízení a získaná data vkládá do obrazu videa.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

„Na základě těchto údajů lze velmi jednoduše zpětně vyhledávat…“ | foto: VIAKOM CZ s.r.o.

Pokud si představíte obraz z bezpečnostní kamery, určitě se vám vybaví malý text, většinou v horní části videa, kde je pevně otištěna informace o datu, času a názvu kamery.

Tento text se nazývá OSD text (On Screen Display) a přestože je pevně spjatý se záznamem, je možné v něm vyhledávat na úrovni fulltextu nebo pomocí složitějších řetězců. Datum a čas většinou neposkytne všechny důležité informace. Další data, která kamerový systém POS zobrazuje v OSD textu, nejlépe uvidíme na příkladech z praxe:

  • rychlá orientace ve finančních transakcích
  • kontrola zaměstnanců a firemních procesů
  • sledování výrobních hodnot jako je teplota, tlak, otáčky, zatížení, atd.
  • propojení s přístupovým systémem
  • inteligentní alarmy v závislosti na získaných datech

Použití v obchodě

Kameře směřující na pokladnu je přidružen text získaný z komunikace mezi pokladnou a tiskárnou. Pokud dochází k zápisu dat do pokladny, na OSD kamery se objeví následující informace: název, kód, cena, počet, prodávající, a další. Na základě údajů, které kamerový systém zaznamenává, lze velmi jednoduše zpětně vyhledávat a provádět kontrolu.

Kontrola správnosti dat se provádí vizuálně nebo za pomoci statistiky a inteligentních funkcí. V případě restauračních provozů jsou obdobně prováděny i kontroly personálu. Na základě podezření jednoduše dohledáte, zda záznam z pokladny odpovídá skutečnosti.

foto 2

pokladna a kamera

Prostor s omezeným přístupem

Jedná se o prostory, kde kamerový systém pomáhá zamezit přístupu "nezvaných hostů". Často je napojen na docházkový systém. U prostorů s omezeným přístupem přibývá do OSD textu pouze informace identifikující osobu. Nejčastější příklad použití je objekt s více úrovněmi přístupu.

Často se používají přístupové ID karty. Při správném rozmístění kamer můžete vyhledávat nejen podle data, času a místa, ale také podle pohybu jednotlivých osob. A opět vizuálně nebo za pomoci dalších inteligentních systémů ověřit vlastníka karty.  

Sledování výroby

VIAKOM CZ s.r.o.

V případě použití ve výrobě se v OSD textu mohou objevit různé údaje. Jakékoliv hodnoty z měřících strojů, průběžné hodnoty a mnoho dalších údajů. Tyto údaje však většinou zůstávají nevyhodnocené, k jejich kontrole dochází až při řešení problémů při výrobě. Kamerový systém jednoduše umožňuje zpětnou kontrolu zaznamenaných dat a zjištění zdroje problému. 

Jak kamerový systém POS BOX funguje?

V jednoduchosti je síla! Celé kouzlo POS BOXu spočívá v připojení Y kabelu. Tento kabel "cizopasí" na jakékoli datové komunikaci nebo je připojen přímo na datový výstup zařízení. Kamerový systém je s ním spojen pomocí sítě LAN. U rozsáhlejších systémů se využívá NUUO CMS - centrální monitorovací systém.

"Ve většině větších kamerových systémů si nelze provoz bez POS funkcí ani představit."

Jan Maroušek - VIAKOM CZ

Interview výrobce

NUUO Inc. je známá kapacita ve vývoji kamerových systémů. Pokud chcete firmu NUUO navštívit, vydejte se do "Inovation Incubation Center of National Taiwan University". Kamerové systémy NUUO jsou známé hlavně díky uživatelské přístupnosti, moderním funkcím a hlavně pro jejich vyvinutý centrální monitorovací systém CMS.

NUUO

KAMEROVÉ SYSTÉMY NUUO

foto 3
Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Smixin, revoluce v mytí rukou

Smixin, revoluce v mytí rukou

Jedná se o inteligentního pomocníka, který je navíc šetrný k životnímu prostředí. Nemusíte na nic sáhnout, Smixin sám...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Najdete na iDNES.cz