Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kamerové systémy do lihovarů dle novely zákona

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Ve věci Vybavenost sledovacím zařízení č.j. 5486/2014-900000-231 a pozdější úpravě ze dne 5.2.2014 vyvstala provozovatelům lihovaru otázka jak nejlépe vybavit svojí provozovnu sledovacím zařízením.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kamerové systémy do lihovarů dle novely zákona | foto: TSS Group

Zákon č. 307/2013 Sb., o povinném značení lihu nařizuje lihovarům umožnění přístupu správci daně k dohledovému zařízení, které bude sledovat nejdůležitější prostory výroby a expedice lihu. Jedná se především o tato místa: prostor stáčení lihu do spotřebitelského balení, prostor značení lihu kontrolními páskami ke značení lihu, místa vykládky/nakládky nákladních vozidel.

Z uvedeného zkráceného výpisu požadovaných míst ke sledování je jasné, že nelze určit jednotné monitorovací řešení pro všechny lihovary, ale bude nutné brát zřetel na místní uspořádání budov a prostor každého lihovaru zvlášť. Zákon stanovuje, jaká činnost bude sledována i jaká má být úroveň sledování. Jedná se o tyto tři požadavky: identifikace, rekognoskace a pozorování. Proto bychom rádi "nastínili“ možnosti, které se nám v TSS Group zdají pro správný dohled zásadní.

Schema šířka scény

Schema šířka scény

Řešení kamerového dohledu se bude odvíjet od potřeby správce daně rozpoznat detaily u jednotlivých výrobních postupů. Potřebné detaily lze zajistit několika způsoby, ale ne všechny budou vhodné pro každé sledované místo. Doporučujeme nejdříve se obeznámit s požadavky sledované scény, a až poté vybírat zařízení. Požadavky pro pozorování budou jistě jiné, než pro identifikaci. Otázka výkonu záznamového zařízení, které bude schopné ukládat data ze sledovaných míst na dobu až 70 dnů a umožní správci daně přístup do systému online za pomocí předepsaných technologií, je závislá na výběru úrovně kvality sledování.

Co všechno bude zapotřebí pro správnou volbu kamery a objektivu? 

U monitorovaných míst je nutno stanovit základní hodnoty pro určení výšky kamer nad objekty, požadované šířky scény a vzdálenost ke sledovaným objektům. Další důležitý parametr je i rozlišovací schopnost kamery, která se dá přepočítat na počet pixelů na metr. 

Rozlišovací schopnost kamery se dá přepočítat na pixely/metr.

Rozlišovací schopnost kamery se dá přepočítat na pixely/metr.

Pro bližší představu jak tyto parametry mohou ovlivnit zaznamenaný výsledek, je přiložen obrázek s patrnými rozdíly mezi rozlišovací schopností kamer (pixel/metr). Pro účely kontroly výroby lihu je možné použít vícero druhů kamer v různém provedení, rozlišeni a vybavení - kompaktní, dome kamery nebo otočné kamery. Každé z těchto provedení má své výhody a opodstatnění k využití. Doporučujeme  vsadit na prověřené výrobce kamerových systémů jako je SONY, Avigilon nebo Dahua. Dodávají totiž požadované HD a Full HD kamery spolu se spolehlivým záznamovým zařízením.

Záznamové zařízení je neméně důležitá kapitola. Pro záznam je třeba zvolit vhodnou technologii, která se může skládat ze samostatných zařízení určených přímo pro záznam tzv. standalone nebo variantu záznamového software provozovaném na serveru. Nutno také kalkulovat s kapacitou potřebnou pro danou dobu záznamu. Dalším parametrem bude jistě datová propustnost pro záznam, max. počet pevných disků, celková kapacita a další kritéria, jako možnost připojení vzdáleného klienta a obsluhy přes webové rozhraní přímo na zařízení. Za zmínku stojí i možnost max. kapacity serverového řešení v rámci jednoho zařízení až 72TB pro záznam. 

Všechny požadavky k potřebné kontrole výroby lihu jsme v TSS Group připraveni vyřešit, navrhnout a dodat kompletní řešení i s garancemi zaškolení na obsluhu kamerového systému a technické podpory. 

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Abyste se mohli přihlásit ke studiu vysoké školy, nemusíte čekat na začátek akademického roku. Jako jedna z mála...

Najdete na iDNES.cz