Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kam na lyže či běžky? Do Harrachova

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Patříte-li k milovníkům zimních sportů, určitě už jste se začali poohlížet po sportovním středisku, které by naplnilo vaše představy o dovolené na horách. Dobrou volbou v tuzemsku pro vás rozhodně bude Sportovní areál Harrachov, kde si můžete užít sjezdové lyžování, snowboarding, běžky i relax.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kam na lyže či běžky? Do Harrachova! | foto: Sportovní areál Harrachov, a.s

Pro Harrachov hovoří nejen jeho dobrá poloha v západní části Krkonoš na rozhraní s Jizerskými horami a příznivé horské klimatické podmínky s Čertovou horou na jihu a otevřeností ze severu, ale i množství udržovaných sjezdových a běžeckých tratí s umělým zasněžováním a čtyřsedačkové lanovky až na vrchol Čertovy hory. 

Dalšími výhodami jsou lyžařské školy pro začátečníky a dostatek půjčoven sportovního vybavení. Milovníci adrenalinu ocení i kompletní sestavu osmi skokanských můstků od menších pro děti až po mamutí můstek K185 pro vrcholové sportovce.

Kam na lyže či běžky? Do Harrachova!

Z vrcholu Čertovy hory lze dohlédnout až na liberecký Ještěd.

Lanovkou na Čertovu horu

Na vrchol Čertovy hory se pohodlně dopravíte čtyřsedačkovými lanovkami. V provozu jsou obě čtyřsedačkové lanové dráhy i lanový vlek Doplík. Lanovka přímo z centra Harrachova, která vás doveze k červené sjezdovce, a lanovka z Rýžoviště, díky níž se dostanete na modrou, červenou a černou sjezdovku.

Červená II z Čertovy hory patří k nejoblíbenějším sjezdovkám v Harrachově, má délku 1 850 metrů, šířku až 80 metrů a naskýtá zajímavý profil i krásné výhledy na Jizerské hory a Ještěd.

Modrá sjezdovka se zakončením v Rýžovišti je nejdelší (2 200 metrů) a nejmírnější v Harrachově, proto se na ní nemusí bát ani méně zkušení lyžaři či začátečníci.

V případě příznivého počasí se areál dále zasněžuje, aby se zvýšila sněhová vrstva pro případnou oblevu.

Kam na lyže či běžky? Do Harrachova!

Modrá sjezdovka v Rýžovišti je ideální pro začátečníky.

Příznivý ceník a rodinné balíčky

Ceny za jízdné zůstávají stejné jako v loňském roce v kategoriích dospělí (od 18 let), mládež (14 -17 let) a děti (5 -13 let) a vybrat si lze jednodenní časové jízdenky v různých pásmech i dle počtu hodin, vícedenní jízdenky či bodové jízdenky. Velkou řadu výhod pak skýtají rodinné balíčky na 2 a ž 6 dnů, které může využít už jeden dospělý s dítětem, viz podrobný ceník

Nová restaurace s terasou i krbem

Velkou oblibu u lyžařů si rychle získala i novinka letošní sezony u dolní stanice lanovky na Čertovu horu – restaurace STONE. Má samoobslužný provoz, bar a v interiéru plápolá krb, u kterého se příjemně ohřejete. Pokud panuje venku slunné počasí, k relaxu a občerstvení lze využít i venkovní terasu. 

Novinkou letošní sezony je rovněž automat na vracení čipových karet umístěný u hlavní pokladny v Harrachově.

Kam na lyže či běžky? Do Harrachova!

U dolní stanice lanové dráhy stojí nová víceúčelová budova STONE, ve které najdete nejen samoobslužnou restauraci, ale také obchod se sportovním zbožím, půjčovnu lyží a lyžařskou školu.

Ráj pro běžkaře

V okolí Harrachova si najdou to své i běžkaři. Areál nabízí množství lyžařských běžeckých tras, čítajících v součtu celkem 104 kilometrů. Vyberou si i nejzdatnější, kteří mohou využít např. upravených standardních běžeckých tratí a okruhů o délce 2 x 7,5 kilometru. 

Pohodovou lyžařskou turistiku nabízí úseky lyžařské běžecké magistrály po vrstevnicových cestách nad Harrachovem. Většina běžeckých tras začíná na vrcholu Čertovy hory, kam se nejpohodlněji dostanete lanovkou.

Využijte zajímavých slev s HARRACHOV CARD

Pokud se rozhodnete pro Harrachov, určitě by vám neměla ujít možnost získání HARRACHOV CARD. Jejími šťastnými majiteli se stanete zdarma, pokud zvolíte ubytování u některého z členů Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu (SRCR). 

V době vašeho pobytu v Harrachově vám karta umožní využít výhodných cen při nákupu skipasů i dopravu skibusy zdarma. Čekají vás rovněž slevy v lyžařské škole pro vás i vaše děti, případně snížené vstupné v muzeích, ve wellness zařízeních a na různých atrakcích jako bungee jumping nebo bobová dráha. Více na www.harrachovcard.cz.

V Harrachově najdete ubytování, které odpovídá vašemu naturelu, v různých kategoriích od hotelů přes pensiony až po ubytování v soukromí. Gastronomické služby nabízí více než šedesátka hotelů a restaurací. 

Ve volném čase, který nehodláte věnovat zimním sportům, se naskýtají k návštěvě různá muzea, sklářská huť či místní pivovar. Širokou škálu možností naleznete na www.skiareal.com.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ergonomická kancelář: zvyšuje výkony a snižuje náchylnost k nemocem

Ergonomická kancelář – zvyšuje výkony, snižuje náchylnost k nemocem

Příjemné pracovní prostředí a kvalitní pracovní pomůcky zvyšují efektivitu pracovníků a snižují jejich náchylnost k...

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v nezávislém testu

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v  nezávislém testu.

Venkovní teploty nezadržitelně míří vzhůru, a tak nastává každoroční výměna pneumatik. Část motoristů řešící nákup nové...

Najdete na iDNES.cz