Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kalábrie je místem, kde se žení milionáři

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nevěsta má róbu z mořské pěny, pošitou diamantovými flitry. Pánové v dokonale padnoucích fracích si na terasách zámku furiantsky zapalují doutníky bankovkami. Nad hlavami svatebčanů září křišťálové lustry, co kus to pořizovací hodnota 150 000 euro. Jsme s CK Kalousek na břehu Jónského moře.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

CK Kalousek - Kalábrie je místem kde se žení milionáři | foto: CK Kalousek

I já tam byl, jedl a pil, a pak zazvonil zvonec, a pohádky je konec… Tohle však není pohádka, i když se to tak může zdát i přímému účastníku svatební hostiny v nevídaných prostorách Castello Flotta, kde mi dveře otevírala novinářská legitimace a livrejovaný personál. Sním nebo bdím?

Takový přepych na jednom z nejchudších míst italského jihu? Něco podobného bych spíš očekával v Arabských Emirátech, nežli tady. Kalábrie je místem, kde se ročně koná na sedm desítek svatebních hostin, oslav a nejrůznějších rautů pro zájemce z nejbohatších vrstev Itálie.

Do Kalábrie jezdí pouze velmi bohatí lidé a svatební či jiná hostina je zde vysoce prestižní záležitostí. Běžný počet hodujících se zde pohybuje okolo pěti set lidí. Zámecká brána je otevřena ale i pro movité zájemce ze zahraničí. Podle knihy hostů, ruční papír vázaný ve vydělané oslí kůži, si to zde užil před krátkým časem i jeden pracháčský pár z České republiky, který si však nepřeje být jmenován.

CK Kalousek - Kalábrie obr 1

Kalábrie a příběh chudého pasáka ovcí, který si splnil sen

Zámek Flotta ční na jednom z nesčetných kopců Kalábrie nad průzračným mořem a z dálky vypadá jako pevnost. Jedná se však o stavbu zámeckého stylu v novodobém goticko-románském slohu. Snadno se sem dostaneme pěšky při vycházce z apartmánového domu Bernardo při městečku Mandatoriccio Mare.

Vítá nás reprezentativní palmová alej, která končí u uměleckého kování honosné brány objektu. Obdivuji sochy lemující schodiště i odpočívadla. Většinou se jedná o antické kopie. Krasavice v tunikách jsou vyvedeny v životní velikosti ze vzácného růžového či zelenkavého mramoru, dovezeného z čínsko-mongolských hranic. Hlavní schodiště hlídá pár lvů, rovněž v životní velikosti. Na terasách jsou unikátní mramorové rautové stoly, zdobené jemnou uměleckou řezbou, též kopie dávných stylů. Na takovýchto původních si svého času pochutnávali římští císaři.

Toužíte se podívat do míst, kde se žení milionáři?

Navštivte www.ckkalousek.cz a vyberte si zájezd do Jižní Itálie - Kalábrie.

Luxusní zámecký interiér zaujme originálním nábytkem i novodobými replikami starožitných doplňků. Prohlídka pokračuje schodištěm slávy, kde jsou obrazy a fotografie, na kterých je možné zhlédnout mnoho osobních snímků majitele s různými významnými italskými i světovými osobnostmi. Prvním z obřích sálu, určených ke svatebním hostinám je Sala Rosa - růžový sál, pojmenovaný po mamince majitele, Růžence.

Druhý sál je nazván po otci majitele - Sala Leonardo. I zde je vše doslova - jako na zámku. O celém prostoru asi nejlépe vypovídají bohaté benátské křišťálové lustry. Byly vyrobeny podle barokních vzorů z doby rakouské císařovny Marie Terezie. Mají na dva metry v průměru a jsou přes tři metry vysoké.

Benátský sál je nad všechna očekávání. Fresky na stěně i stropu znázorňují Benátky s náměstím Svatého Marka, nechybí ani orloj. Majordom anglicky vysvětluje, že na stropě se nachází největší freska nejen Kalábrie, ale i celého světa, namalovaná za posledních sto let.

CK Kalousek - Benátský sál

Poháry na šampaňské z českého broušeného křišťálu

Nevěsta a ženich sedí v královských křeslech na čestných místech v Benátském sále, na vyvýšeném stupni. Jedí z pozlacených mís a zlatými příbory. Hosté mají příbory stříbrné. Pro všechny se prostírá na talířích, zdobených erbem majitele. Co mě potěšilo nejvíce, je skutečnost, že poháry na šampaňské pro celou společnost jsou z českého broušeného křišťálu.

Co kus, to drahý ručně dělaný originál, takže Kalábrie neuctívá starý středověký zvyk hodit sklenku po dopití přes záda. Pro milovníky čísel dodávám, že menu pro novomanžele stojí 1 500 eur, menu pro hosty hostiny 100 euro. Ceny za hostiny se tady mohou vyšplhat až do astronomických čísel. Servíruje se zde pouze špičkový a značkový alkohol, vína archivní a neexistuje, že by zde někdy zaznělo: Nemáme.

Kalábrie s přepychem za zády a pizzou na talíři

Za zády jsem nechal místo, které by si jistě oblíbil sám bůh bašty Bakchus. Teď  jde jen o to, zda by na to měl. Z toho všeho přepychu, který Kalábrie nabízí, jsem náhle dostal hlad. Seběhl jsem mramorové schodiště, protáhl se stromořadím palem a nejbližší silnicí zamířil do Mandatoriccio Mare.

Je tady jedna prima rodinná pekárnička, kde si dám pizzu jako kolo od vozu. Jmenuje se Pizza Calabria. Chutné těsto doplňují rajčata, mozzarela, sardele, pikantní salám a olivy. Stojí jen 4,70 euro a servírují ji tady zcela výjimečně i v poledne.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Letos uplyne dvacet let od fenomenálního úspěchu českého hokejového týmu na Zimních olympijských hrách v Naganu. Turnaj...

Alitalia Premium: objevte nový způsob komfortního létání

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Objevte nový způsob komfortního létání v Premium třídě na dálkových letech společnosti Alitalia. Komfort, technika a...

Alitalia byla v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Alitalia: v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Italská letecká společnost Alitalia se v roce 2017 umístila na třetím místě v Evropě a na šestém místě mezi hlavními...

Najdete na iDNES.cz