Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kachlová kamna: ideální řešení levného a zdravého vytápění

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Plánujete výstavbu domu či rekonstrukci bytu a řešíte zdroj tepla? Chcete vytápět levně, bez přepáleného vzduchu a nezdravého pohybu prachu ve vytápěných místnostech? Pořiďte si kachlová kamna na míru nebo typová podle Vašich představ.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kachlová kamna: ideální řešení levného a zdravého vytápění | foto: Hein & spol.- keramické závody

Kachlová kamna jsou díky způsobu předávání tepelné energie pro člověka jedním z nejpřirozenějších zdrojů tepla. Poskytují blahodárné sálavé teplo podobné sluneční energii ve formě nejpřirozenější a nejzdravější. Při spalování dřeva totiž vznikají záporné ionty, které jsou velice přátelské k lidskému organismu. 

Patří mezi nízkoteplotní zdroje tepla a mohou rovnoměrně předávat svůj výkon dle potřeby konkrétního interiéru, ve kterém se nacházejí. Většina majitelů, kteří se rozhodli si kachlová kamna pořídit, se shoduje v tom, že jim nejenom šetří peněženku, ale navozují i příjemnou atmosféru, která pomáhá uvolnit stres. 

Typová kachlová kamna

Typová kachlová kamna

Kachlová kamna proti alergiím a zdravotním problémům

Energii z paliva umí kachlová kamna využít mnohem lépe než ostatní topidla na tuhá, kapalná či plynná paliva. Některé typy kamen mohou během procesu spalování dosahovat teplot blížících se 1100°C s účinností 85 až 90 %. 

Tam, kde jsou kachlová kamna, se nedaří plísním, a tudíž se snižuje riziko alergií, potíží horních cest dýchacích a podobných zdravotních problémů. Ekologický přínos je pak bonusem vzhledem k přírodě - vždyť právě dřevo jako obnovitelný zdroj energie přispívá k rovnovážnému koloběhu oxidu uhličitého v přírodě a výrazně tak šetří životní prostředí.

Srdcem kamen je topeniště, tedy prostor, kde dochází ke spalování dřeva a vzniku tepelné energie. Dále je potřeba kolem tohoto prostoru vybudovat požadovaný tvar topidla – korpus, který bude vytvořenou energii předávat do místností, ve kterých bydlíme. Na to je nejlepší použít keramické kachle, o kterých víme, že se pro tuto funkci hodí nejlépe. Pořídit si je můžete u známého českého výrobce kachlů - firmy Hein & spol.- keramické závody, spol. s r.o. 

V nabídce jsou jak tradiční kachle klasických vzorů pro stavbu kamen a kachlových sporáků, tak stále více populární designová velkoformátová keramika pro realizace moderních kamen. Kachle jsou vyráběny použitím kvalitních přírodních materiálů a komponentů společně s osvědčenou technologií. 

Výrobky oprávněně patří k nejkvalitnějším na trhu, což může potvrdit řada řemeslníků - kamnářů a mnoho jimi realizovaných staveb kachlových kamen, kuchyňských sporáků či krbů. V nabídce společnosti Hein nejsou pouze kachle, ale také hotová kachlová kamna nabízející rychlou a snadnou montáž. Samozřejmostí je možnost výběru z široké palety barevných odstínu glazur – povrchu kachlů.

Sloupová kamna

Sloupová kamna

Kachlová kamna vyžadují pouze minimální obsluhu

Kachlová kamna řadíme mezi zdroje tepla s minimem požadavků na obsluhu. K dalším výhodám patří nízká spotřeba dřeva. Pro dokonalé vytopení stačí pouze 3x až 5x přiložit během dne a o příjemné teplo je postaráno. I čištění či vynášení popela už dnes není žádným problémem, když použijete některý z vysavačů na popel, kterých je na trhu celá řada. U správně navržených a postavených kamen a při topení suchým dřevem, je pak množství popela minimální.

Pořídit si kachlová kamna mnohdy na první pohled znamená vyšší investici, ale jde o investování na desítky let dopředu. U opravdu kvalitně provedených kamen často dochází k předávání další generaci. Při současném neustálém nárůstu cen za energie by právě zdroj tepla vlastního domu či bytu měl být jako jeden z nejdůležitějších a prvních kroků, které můžeme udělat.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající...

Jak najít zaměstnance do online marketingové společnosti?

Tým netpromotion hledá další profesionály, dbá na recenze. Foto: netpromotion...

Podle dostupných údajů Českého statistického úřadu nezaměstnanost neustále klesá. V závěru listopadu spadla na 3,5 %....

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.cz