K hromadné žalobě DieselGate je možné se nyní připojit zcela online

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Díky zvýšenému zájmu ze strany poškozených aférou dieselgate je nyní možné se k žalobě připojit zcela online. V rámci bezplatné registrace na webové stránce www.diesel-gate.cz lze nyní vyplnit všechna potřebná data a nahrát dokumenty online včetně smlouvy.

K hromadné žalobě DieselGate je možné se nyní připojit zcela online | foto: DieselGate

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kompletní registrace je snadná a nezabere déle než deset minut. Klient navíc tímto krokem získává online účet, kde může jednoduše měnit data či doplnit další poškozené vozy, pokud takové vlastní. Aplikace je určená jak pro fyzické, tak pro právnické osoby.

Společnost DieselGate s.r.o. požaduje minimální náhradu za jedno auto ve výši 125 000 Kč a klient za registraci neplatí žádné poplatky. Koncem března společnost doplnila žalobu o další poškozené klienty a celkem tak zastupuje zhruba 300 lidí. Dalších více než 100 žádostí čeká na zkompletování podkladů. DieselGate s.r.o. vystupuje ve sporu jako právnická osoba založená za účelem sdružení a zastupování zájmů všech osob, které byly poškozeny jednáním Volkswagenu v emisním skandálu.

Na území České republiky bylo distribuováno dle informace poskytnuté Ministerstvem dopravy ČR 165 007 vozidel značek Škoda, VW, Audi a Seat. Konkrétní výše škody se zjišťuje v rámci soudního řízení a definitivní částka bude určena v pravomocném rozsudku.

Ve Velké Británii se přitom spor posouvá o něco dále. Britská právnická firma Slater a Gordon si nechala vypracovat průzkum, kterého se zúčastnilo 17 tisíc respondentů. Z této skupiny respondentů obdrželo nový software 11 600 lidí, celých 40 procent pak mluví o negativních zkušenostech s ním. Osmnáct procent poukazuje na zhoršenou spotřebu paliva, dalších 11 procent mluví o větších vibracích přenášených do kabiny. Dvě procenta dotázaných řekla, že jejich pohonná jednotka definitivně selhala či přepnula do nouzového režimu během jízdy na dálnici.

„Co se týká problémů klientů, mohu potvrdit závěry britské studie. Je zřejmé, že nelegální software nelze odstranit bez toho, aby došlo ke změně jízdních vlastností vozů. Problémy po přehrání softwaru a s prodejností poškozených vozů jsou nejčastějšími důvody pro připojení se k žalobě. Nemohu v žádném případě potvrdit tezi koncernu, podle které vlastníci vozů poškozeni nebyli. My s těmi lidmi komunikujeme a vidíme, že mají reálné problémy. Ostatně není v české mentalitě angažovat se ve sporech jen proto, že na tom lze vydělat peníze. Nechtějte slyšet vyjádření některých vlastníků. Názory těch, co se o své zkušenosti chtěli podělit, zveřejňujeme na našich webových stránkách.“ uvedl jednatel společnosti DieselGate Martin Kodýdek. „Z této studie vyplývá, že přehrání softwaru může mít negativní vliv na jízdní vlastnosti vozidla a jeho prodejní hodnotu, která se bude vzhledem k situaci v Německu zhoršovat. Přehrání softwaru tedy není řešením celého problému. Proto pro naše klienty požadujeme finanční odškodnění prostřednictvím žaloby. Podvod byl založen na úmyslu, sofistikovanosti a dlouhodobosti,“ uvedl David Kuboň z KLB Legal, která DieselGate právně zastupuje.

Video ZDE.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mountfield překvapuje: ve velkém se pustil do vánočních dekorací

Vánoční dekorace Mountfield.

Mountfield letos pojímá Vánoce ve velkém stylu. Připravil pro zákazníky ohromný výběr vánočních dekorací. Od LED...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Další z rubriky

Prodejte komukoliv cokoliv. Prezentaci se naučíte v ICTPRO

Prodejte komukoliv cokoliv – prezentaci se naučíte v ICTPRO, s.r.o.

Účinná prezentace je schopna nejen vzbudit pozornost, ale také nastartovat vnímání a učící proces, který vede ke změně...

Zbrojaři mají pomocníka na ministerstvu obrany. Už čtvrtý rok.

Ředitel odboru průmyslové spolupráce Ministerstva obrany ČR Tomáš Kopečný. Foto...

Firmám podává pomocnou ruku odbor průmyslové spolupráce. Jeho úkolem je, aby se české podniky co nejvíce zapojovaly do...

Audioknižní bestsellery za 149 Kč? Audiotéka slaví sedm let

Audioknižní bestsellery za 149,- Kč? Audiotéka slaví 7 let!

Audiotéka, největší distributor audioknih v Česku a poskytovatel stejnojmenné mobilní aplikace, právě slaví 7....

Najdete na iDNES.cz