Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

K hromadné žalobě DieselGate je možné se nyní připojit zcela online

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Díky zvýšenému zájmu ze strany poškozených aférou dieselgate je nyní možné se k žalobě připojit zcela online. V rámci bezplatné registrace na webové stránce www.diesel-gate.cz lze nyní vyplnit všechna potřebná data a nahrát dokumenty online včetně smlouvy.

K hromadné žalobě DieselGate je možné se nyní připojit zcela online | foto: DieselGate

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kompletní registrace je snadná a nezabere déle než deset minut. Klient navíc tímto krokem získává online účet, kde může jednoduše měnit data či doplnit další poškozené vozy, pokud takové vlastní. Aplikace je určená jak pro fyzické, tak pro právnické osoby.

Společnost DieselGate s.r.o. požaduje minimální náhradu za jedno auto ve výši 125 000 Kč a klient za registraci neplatí žádné poplatky. Koncem března společnost doplnila žalobu o další poškozené klienty a celkem tak zastupuje zhruba 300 lidí. Dalších více než 100 žádostí čeká na zkompletování podkladů. DieselGate s.r.o. vystupuje ve sporu jako právnická osoba založená za účelem sdružení a zastupování zájmů všech osob, které byly poškozeny jednáním Volkswagenu v emisním skandálu.

Na území České republiky bylo distribuováno dle informace poskytnuté Ministerstvem dopravy ČR 165 007 vozidel značek Škoda, VW, Audi a Seat. Konkrétní výše škody se zjišťuje v rámci soudního řízení a definitivní částka bude určena v pravomocném rozsudku.

Ve Velké Británii se přitom spor posouvá o něco dále. Britská právnická firma Slater a Gordon si nechala vypracovat průzkum, kterého se zúčastnilo 17 tisíc respondentů. Z této skupiny respondentů obdrželo nový software 11 600 lidí, celých 40 procent pak mluví o negativních zkušenostech s ním. Osmnáct procent poukazuje na zhoršenou spotřebu paliva, dalších 11 procent mluví o větších vibracích přenášených do kabiny. Dvě procenta dotázaných řekla, že jejich pohonná jednotka definitivně selhala či přepnula do nouzového režimu během jízdy na dálnici.

„Co se týká problémů klientů, mohu potvrdit závěry britské studie. Je zřejmé, že nelegální software nelze odstranit bez toho, aby došlo ke změně jízdních vlastností vozů. Problémy po přehrání softwaru a s prodejností poškozených vozů jsou nejčastějšími důvody pro připojení se k žalobě. Nemohu v žádném případě potvrdit tezi koncernu, podle které vlastníci vozů poškozeni nebyli. My s těmi lidmi komunikujeme a vidíme, že mají reálné problémy. Ostatně není v české mentalitě angažovat se ve sporech jen proto, že na tom lze vydělat peníze. Nechtějte slyšet vyjádření některých vlastníků. Názory těch, co se o své zkušenosti chtěli podělit, zveřejňujeme na našich webových stránkách.“ uvedl jednatel společnosti DieselGate Martin Kodýdek. „Z této studie vyplývá, že přehrání softwaru může mít negativní vliv na jízdní vlastnosti vozidla a jeho prodejní hodnotu, která se bude vzhledem k situaci v Německu zhoršovat. Přehrání softwaru tedy není řešením celého problému. Proto pro naše klienty požadujeme finanční odškodnění prostřednictvím žaloby. Podvod byl založen na úmyslu, sofistikovanosti a dlouhodobosti,“ uvedl David Kuboň z KLB Legal, která DieselGate právně zastupuje.

Video ZDE.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Nastal čas změnit nebezpečnou praxi. Omezme hlavičkování míče u dětí ve fotbale: chraňme vyvíjející se mozek dítěte.

Designové byty na Harfě u metra – výhodná investice na pronájem

Harfa Design Residence - design uvnitř i navenek

Pražská Libeň patří k vyhledávaným pražským rezidenčním lokalitám. Část této oblíbené čtvrti v okolí O2 arény prochází...

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Když se řekne sexuálně přenosná nemoc, vybaví se nám syfilis, kapavka a AIDS. Jenže vůbec nejrozšířenější sexuálně...

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky?

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky? Co s tím?

Ceny elektřiny na velkoobchodním trhu stoupají a vypadá to, že na lepší časy se v tomto směru neblýská. Zvýšení cen...

Univerzita VŠFS podporuje sport

Univerzita VŠFS podporuje sport

Nejen předávat vědomosti z ekonomie, ale i podporovat společensky přínosné aktivity, jakou je třeba sport, si klade za...

Další z rubriky

Designové byty na Harfě u metra – výhodná investice na pronájem

Harfa Design Residence - design uvnitř i navenek

Pražská Libeň patří k vyhledávaným pražským rezidenčním lokalitám. Část této oblíbené čtvrti v okolí O2 arény prochází...

Seminář MPO: Jak jsme zranitelní proti kybernetickým útokům

Seminář MPO: Jak jsme zranitelní proti kybernetickým útokům

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturami CzechTrade a CzechInvest připravují třetí z cyklu seminářů...

Získat opět krásnou pleť vám pomůže plazmový generátor Plexr

Získat opět krásnou pleť vám pomůže plazmový generátor Plexr

Potřebuje váš obličej lifting? Trápí vás povadlá pokožka na krku? Objevily se na vašem těle bradavice? Máte akné, jizvy...

Najdete na iDNES.cz