Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsou levné automobilové oleje dobrou volbou?

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Řada motoristů má při výběru oleje hlavní kritérium - cenu. Pro některé je naopak při výběru rozhodující značka. Výměna oleje je u moderních motorů velmi důležitý úkon, pro který je vhodné znát alespoň základní údaje. Ale jsou levné automobilové oleje dobrou volbou?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Automobilové oleje – jsou levné automobilové oleje dobrou volbou? | foto: Micro, s.r.o.

Často se při nákupu oleje setkáváme se zákazníky, kteří mají jasnou představu o tom, jakou značku oleje chtějí použít. Bohužel pro ně někdy není podstatné, jaký konkrétní typ motorového oleje koupí. Při každém nákupu se rozhodují podle ceny, kterou jsou aktuálně ochotni do oleje investovat.

Takže někdy koupí automobilové oleje minerální, 15W40, jindy plně syntetický, např. 0W40. Bohužel, tento přístup není pro motor ideální. Správnější je použití oleje se stejnými parametry, ale třeba i jiného výrobce. Velký výběr naleznete na stránce www.olejservis.cz

Automobilové oleje - výběr

Automobilové oleje

Pojďme se ale na problém podívat z jiné strany. Správný způsob výběru oleje vychází z údajů v servisní knížce k vozidlu. Výrobce má často určeny své podnikové normy, které musí daný olej splňovat. Automobilové oleje jsou zkoušeny a každý olej musí absolvovat test pro získání uvolnění.

Jako příklad můžeme uvést normy VW 505.00 pro dieselové motory, VW 500.00 pro benzínové motory. V současné době je často požadována norma VW 504.00/507.00 pro dlouhé výměnné intervaly - Longlife servis. Obdobně i další automobilky mají vlastní normy (uvolnění) - např. BMW Longlife-04, MB 229.3, 229.5. Podnikové normy bývají také doplněny normami podle standardů API (např. API SL/CF) popř. ACEA. (A3/B3/B4).

Výměna oleje je důležitý úkon

Na konkrétním příkladu si můžeme ukázat výběr vhodných olejů. Jedním z nejtypičtějších automobilů je Škoda Octavia 1.9 TDi 66kW . Vhodný olej musí mít specifikace VW 505.00, nebo ACEA B4.

Viskozitní třída záleží na využití vozu - pro časté studené starty je vhodná 0W40, pro běžné použití 5W40. Tyto oleje nabízí prakticky všichni přední výrobci a jedná se o oleje snadno dostupné. Seznam vhodných olejů naleznete na www.olejservis.cz.

Automobilové oleje a jejich výměna

Výměnu olejů samozřejmě doplňuje výměna filtrů. Používají se filtry olejové, vzduchové, palivové a kabinové - popř. pro klimatizaci. Opět si na našem příkladu - Octavia 1.9TDi můžeme ukázat výběr vhodných filtrů, například od značky MANN. Olejový filtr je v provedení výměnné kartuše - HU 726/2x. Vzduchový filtr - C 37 153, kabinový - CU 2882, palivový WK 853/3x.

Kompletní sestavu filtrů naleznete na této stránce www.olejservis.cz.

Správné filtry pro automobilové oleje

Správné filtry je možné zjistit ve vyhledávacím systému, který je součástí e-shopu. Kromě olejového filtru, který je samozřejmě nutné měnit při každé výměně oleje, doporučujeme i výměnu vzduchového filtru. Je to pro správný chod motoru vhodné. Palivový filtr je vhodné měnit před zimou, nejlépe i s vyčistěním nádrže od vody speciálními přípravky. Předejdeme tím některým problémům se zimními starty.

Veškeré informace, normy a specifikace olejů si můžete prohlédnout na našich stránkách www.olejservis.cz Taktéž nabízíme poradenství při každém nákupu oleje, velký výběr filtrů, pro běžné vozy skladem.

Pokud potřebujete jakkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat na tel: 541 263 082, popřípadě napište dotaz na prodej@olejservis.cz.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Řidičské oprávnění skupiny B a přívěs – jak těžký náklad můžeme vozit?

Řidičské oprávnění skupiny B a přívěs – jak těžký náklad můžeme vozit?

Výklad směrnice EU, která určuje, za jakých podmínek lze mít za autem přívěsný vozík, když máme pouze řidičské...

S jednotkou REXlink Easy budete mít svůj vůz vždy pod dohledem

S jednotkou REXlink Easy budete mít svůj vůz vždy pod dohledem

Jen za minulý rok bylo v České republice odcizeno celkem 4 919 osobních automobilů. Bojíte se, že se váš vůz stane...

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v nezávislém testu

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v  nezávislém testu.

Venkovní teploty nezadržitelně míří vzhůru, a tak nastává každoroční výměna pneumatik. Část motoristů řešící nákup nové...

Najdete na iDNES.cz