Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jsou letní tábory ještě vhodné pro dnešní děti?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Známý dětský lékař MUDr. Ladislav Hanousek se zamýšlí, zda jsou letní tábory ještě atraktivní pro současné děti. Rodiče vybírající letní tábory pro své ratolesti se zde dozvědí zajímavé informace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dr. Hanousek | foto: CK Topinka

Jakožto dětský lékař vím z každodenního kontaktu s rodiči ve své ordinaci, že volný čas dětí během prázdnin je v současnosti velký problém. Rodiče by dětem chtěli dopřát hezké prázdniny, ale bojí se je pustit mimo domov samotné, zejména pod dojmem různých televizních reportáží, které znejistí i toho, kdo na letní tábory opakovaně jezdil.

Protože jsem se sám táborů účastnil mnoho let jako lékař i jako hlavní vedoucí, dovoluji si zde odpovědět na několik nejčastějších dotazů týkajících se dětských letních táborů.

Je letní tábor ještě vhodný pro dnešní děti?

Ne každé dítě je nadšené z kolektivních akcí a je mnoho těch, které jsou nejšťastnější doma u svého počítače. Kostní a svalový aparát dítěte ale není fylogeneticky uzpůsoben takovému trávení volného času.

Právě prázdniny by měly být tím časem, kdy si odpočinou oči, záda, kdy se posílí svalový korzet, aby vydržel celý další školní rok. Dobré letní tábory nabízejí dětem dostatek pohybu, vzrušení a pobytu v přírodě, takže zdravotní přínos takto stráveného prázdninového času je nepopiratelný.

Pirát

Nebude se dítěti na táboře stýskat?

Samozřejmě, že jsem zažil děti, které nesly odloučení od rodičů hůře. Na druhou stranu to však byly děti právě těch rodičů, kteří se odloučení báli již před samotnou akcí a svoji vlastní nejistotu na dítě přenesli. Viděl jsem však také, jak je možné zajímavým programem a správným přístupem k dětem stýskání omezit.

A byly to právě děti, jež se vracely domů jako hrdinové, kteří nad steskem zvítězili. Velký výběr kvalitních letních táborů s dobrým programem najdete například na ověřeném webu www.tabory.cz.

Jak poznat, že na táboře budou dobří vedoucí?

Rodičům vždy radím, aby nelitovali času a pozorně si přečetli informace o táboře a aby preferovali letní tábory s dlouholetou tradicí. Vím, že s každým dalším rokem, kterým je tábor opakovaně pořádán, přibývá zkušeností a vedoucí dokáží lépe vážit mezi správným fyzickým zatížením na jedné straně a emocionálním působením na straně druhé.

Pokud tedy již z popisu táborové činnosti vyzařuje atraktivita, různorodost programů, ale i tradice, bude to asi ten správný tábor. V takovém případě musím jako lékař doporučit všem rodičům a zejména maminkám, ať se nebojí své dítě na takovou akci poslat. Na dobře vedený letní tábor děti vzpomínají celý rok a celý rok pak ze zážitků žijí. Vím to a dětem to moc přeji.

Trio

Podle ohlasů rodičů tedy asi můžete doporučit některé organizátory táborů...

Jako lékař nemůžu dělat reklamu konkrétním firmám, ale snad neporuším žádná pravidla, když konstatuji známá fakta: Největším pořadatelem letních táborů v ČR je CK Topinka a můžu říci, že pověst této cestovní kanceláře zaměřené na dětskou rekreaci je mezi rodiči velmi dobrá – možná i díky její téměř dvacetileté existenci na českém trhu.

Dále ze zkušenosti můžu zájemcům o letní tábory doporučit tyto internetové adresy: www.fantasy-travel.cz nebo www.taborion.cz. Přeji vašim dětem hezké prázdninové zážitky na letních táborech.

Doporučené internetové adresy

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Úklid nemusí trvat celý den nebo víkend. Stačí k tomu mít pomocníka, který vám práci usnadní a urychlí. Přesně takový...

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Léto láká k procházkám v přírodě. Už si ale nemůžeme bezstarostně lehnout do trávy. Klíšťata číhají na každém kroku. A...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Najdete na iDNES.cz