Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jsou letní tábory ještě vhodné pro dnešní děti?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Známý dětský lékař MUDr. Ladislav Hanousek se zamýšlí, zda jsou letní tábory ještě atraktivní pro současné děti. Rodiče vybírající letní tábory pro své ratolesti se zde dozvědí zajímavé informace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dr. Hanousek | foto: CK Topinka

Jakožto dětský lékař vím z každodenního kontaktu s rodiči ve své ordinaci, že volný čas dětí během prázdnin je v současnosti velký problém. Rodiče by dětem chtěli dopřát hezké prázdniny, ale bojí se je pustit mimo domov samotné, zejména pod dojmem různých televizních reportáží, které znejistí i toho, kdo na letní tábory opakovaně jezdil.

Protože jsem se sám táborů účastnil mnoho let jako lékař i jako hlavní vedoucí, dovoluji si zde odpovědět na několik nejčastějších dotazů týkajících se dětských letních táborů.

Je letní tábor ještě vhodný pro dnešní děti?

Ne každé dítě je nadšené z kolektivních akcí a je mnoho těch, které jsou nejšťastnější doma u svého počítače. Kostní a svalový aparát dítěte ale není fylogeneticky uzpůsoben takovému trávení volného času.

Právě prázdniny by měly být tím časem, kdy si odpočinou oči, záda, kdy se posílí svalový korzet, aby vydržel celý další školní rok. Dobré letní tábory nabízejí dětem dostatek pohybu, vzrušení a pobytu v přírodě, takže zdravotní přínos takto stráveného prázdninového času je nepopiratelný.

Pirát

Nebude se dítěti na táboře stýskat?

Samozřejmě, že jsem zažil děti, které nesly odloučení od rodičů hůře. Na druhou stranu to však byly děti právě těch rodičů, kteří se odloučení báli již před samotnou akcí a svoji vlastní nejistotu na dítě přenesli. Viděl jsem však také, jak je možné zajímavým programem a správným přístupem k dětem stýskání omezit.

A byly to právě děti, jež se vracely domů jako hrdinové, kteří nad steskem zvítězili. Velký výběr kvalitních letních táborů s dobrým programem najdete například na ověřeném webu www.tabory.cz.

Jak poznat, že na táboře budou dobří vedoucí?

Rodičům vždy radím, aby nelitovali času a pozorně si přečetli informace o táboře a aby preferovali letní tábory s dlouholetou tradicí. Vím, že s každým dalším rokem, kterým je tábor opakovaně pořádán, přibývá zkušeností a vedoucí dokáží lépe vážit mezi správným fyzickým zatížením na jedné straně a emocionálním působením na straně druhé.

Pokud tedy již z popisu táborové činnosti vyzařuje atraktivita, různorodost programů, ale i tradice, bude to asi ten správný tábor. V takovém případě musím jako lékař doporučit všem rodičům a zejména maminkám, ať se nebojí své dítě na takovou akci poslat. Na dobře vedený letní tábor děti vzpomínají celý rok a celý rok pak ze zážitků žijí. Vím to a dětem to moc přeji.

Trio

Podle ohlasů rodičů tedy asi můžete doporučit některé organizátory táborů...

Jako lékař nemůžu dělat reklamu konkrétním firmám, ale snad neporuším žádná pravidla, když konstatuji známá fakta: Největším pořadatelem letních táborů v ČR je CK Topinka a můžu říci, že pověst této cestovní kanceláře zaměřené na dětskou rekreaci je mezi rodiči velmi dobrá – možná i díky její téměř dvacetileté existenci na českém trhu.

Dále ze zkušenosti můžu zájemcům o letní tábory doporučit tyto internetové adresy: www.fantasy-travel.cz nebo www.taborion.cz. Přeji vašim dětem hezké prázdninové zážitky na letních táborech.

Doporučené internetové adresy

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Přivítejte léto, jak jste si vždy přála! Se skvělým pocitem ze svého těla v plavkách. Právě je ideální čas na omlazení...

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Získejte krásný úsměv, o kterém jste vždy snili! Rovné zuby vám nejen zvýší sebevědomí, ale můžete se také vyhnout...

Sluneční dioptrické brýle. Chytrá vychytávka na jaro a léto

Sluneční dioptrické brýle – to je chytrá vychytávka na jaro a léto

Nosíte brýle a nevíte, co a jak na sluníčku? Nechte nás hádat. Nosíte jen čiré dioptrické a na sluneční jste...

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Arome.cz Patříte mezi příznivce všech odstínů červené a rádi byste je nosili nejen na rtech, ale i na očích? Nebojte se odvázat a...

Najdete na iDNES.cz