Jóga ve tmě je návratem ke kořenům jógy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jóga je cvičení, které si oblíbili miliony lidí po celém světě. Vyzkoušeli jste si ovšem někdy jógu ve tmě? V absolutním propojení pouze sami se sebou bez rušivých vlivů z vašeho okolí? Jóga ve tmě je dokonalý zážitek pro každého, kdo touží po relaxaci a uvolnění!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Blahodárné účinky jógy – pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí | foto: JÓGA ANDĚL

Jóga ve tmě není jen pouhým módním trendem. Dala by se spíše označit za návrat k samotným kořenům jógy, kdy se tato praxe ještě považovala za duchovní cvičení a každý adept jógy cvičil sám, zcela pohroužený do sebe. Dnes, kdy je cvičení jógy spíše kolektivní záležitostí a je těžké najít si v našich hektických životech chvíli na koncentraci a zklidnění, vám právě jóga ve tmě může takovýto zážitek přinést.

Blahodárné účinky jógy – pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí

„Cvičení jógy ve tmě posune vaši praxi novým směrem. Je to možnost, jak se skutečně odpoutat od vnějšího světa a strávit tento čas sám se sebou. Je to skvělý zážitek pro každého, kdo má rád jógu,“ vysvětluje zakladatelka a instruktorka jógy Věra Vojtěchová z Domu Jógy v Praze.

Zbystřete své smysly!

V pražském Domě jógy mají návštěvníci k dispozici speciální sál, který umožňuje cvičení v naprosté tmě v kteroukoliv denní hodinu. Někteří jogíni dokonce přijíždějí i z jiných měst, aby si jógu ve tmě vyzkoušeli na vlastní kůži. Pokud však člověk nemá s jógou žádné zkušenosti, začínat s jógou ve tmě není podle Věry Vojtěchové z Domu jógy nejlepší nápad.

Blahodárné účinky jógy – pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí
Blahodárné účinky jógy – pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí

„Když se člověk na více než hodinu zřekne svého dominantního vjemu, tedy zraku, může ho to zpočátku dost znejistit. Musí mnohem intenzivněji zbystřit ostatními smysly, často vnímá v těle pocity, kterých si dříve nevšimnul. Pokud navíc i přes precizní instrukci lektora neví přesně co a jak dělat, může se úplný začátečník jednoduše v celé lekci tak trochu ztratit,“ objasňuje Vojtěchová.

Jóga ve tmě bez obav a s klidem

Jestli se rozhodnete na lekci jógy ve tmě dorazit, nemusíte se obávat, že budete někde beze světla tápat, narážet do věcí a lidí a dezorientovaně se točit v kruhu. Lekce začíná za plného světla, a tak si každý účastník najde své místo. Záměrně je zde snížen počet frekventantů, aby měli všichni okolo sebe svou komfortní zónu a nebyli rušeni vlivy z okolí. První minuty probíhají za svitu svíček, které se postupně zhasnou, ale v té chvíli už jste většinou zcela pohrouženi sami do sebe a tma vám přestane vadit.

Blahodárné účinky jógy – pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí

„Další zajímavou možností a rozšířením naší nabídky jsou lekce nahé jógy ve tmě, pro příznivce z řad naturistů nebo skalních jogínů. Ti by podle tradice vlastně měli cvičit zcela minimálně oblečeni nebo vůbec bez šatstva. Lekce probíhá ve vyhřátém sále a účastníci mají možnost se během postupného zhášení světel i odstrojit. Každý pak dostane na recepci při příchodu velkou osušku, do které se před koncem lekce zase zabalí a odejde do šaten,“ upřesňuje nabídku Domu jógy Věra Vojtěchová.

Stojí za to jógu ve tmě vyzkoušet?

Jednoznačně ano. Příprava na jógu ve tmě se neliší ničím od té, kdy se vydáte na klasickou jógu. Vezmete si s sebou pohodlné oblečení, podložku, pití, případně gumičku do vlasů. Přesto se klasická jóga od jógy ve tmě liší.

„Zásadní rozdíl spočívá v tom, že cvičení jógy ve tmě vám pomůže se dokonale osvobodit od pozorování a hodnocení sebe i druhých. Umožní vám zbavit se předsudků,“ říká Vojtěchová a dodává: „Při józe ve tmě nehrozí, že byste se vzájemně pozorovali, dokonce nemáte možnost vidět ani sami sebe v zrcadle. Tento pocit musíte zažít – je neuvěřitelně osvobozující.“

Více informací a kompletní nabídku cvičení najdete na www.dum-jogy.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

Elegance italských příbytků je nyní dostupná i v Česku!

Showroom IWD Italia, Bolzanova 5, Praha

V březnu tohoto roku vstoupil na český trh italský designér Cristiano Castaldi se svojí značkou IDW Italia. Designérská...

ŠKODA HANDY najdete v blízkosti stanice metra Nádraží Veleslavín

ŠKODA HANDY najdete v blízkosti stanice metra Nádraží Veleslavín

V rámci podpory zdravotně znevýhodněných spoluobčanů jsme u nás na Veleslavíně v autosalonu PŘEROST A ŠVORC AUTO již...

Lidé v Příbrami najdou ve schránkách unikátní plán města se soutěží

Lidé v Příbrami najdou ve schránkách unikátní plán města se soutěží

Občané Příbrami najdou v poštovních schránkách dárek. Tištěný plán města s vyznačením všech 668 barevných kontejnerů ve...

Najdete na iDNES.cz